Areál

Ještě před několik lety si každý, kdo se jen trochu vyzná v okresní kopané, spojoval hřiště v Havlíčkově Borové s nevábným škvárovým hřištěm. Časy drbání černým kamínků zpod kůže ale povětšinou skončily.

V létě 2005 se klub pustil do komletní rekonstrukce hřiště a v podstatě celého areálu.

Hrací plocha:
Neoblíbený povrch byl odstraněn, hřiště bylo srovnáno, zvětšeno a oseto trávníkem. Do země byl na podzim 2007 konečně zabudován i systém umělé závlahy, který přečerpává vodu z připravené nádrže do rozstřikovačů zabudovaných v zemi. Hlavní cílem do blízké budoucnosti je zajisti dostatečný přísun vody, hlavně v letních měsících zajisti celkovou údržbu hrací plochy.Okolí hrací plochy:Zmizely ?tradiční? Břízy za jednou z branek i topoly podél autové čáry. Za bránou vyrostly nosníky na ochranné sítě a podél delší strany hřiště i zbrusu nový plot. Ten bude ještě vylepšen do výšky také ochrannou sítí. Plot může sloužit také jako plocha pro případné reklamní poutače. Na obou stranách tribuny se objevil kamenný taras, který slouží divákům jako místo na stání. Dokončena byla i silnice za sokolovnou a takřka hotovy jsou i obě střídačky. Každá pojme na své sedačky dvanáct osob. Zde bude ještě třeba drobných úprav a nátěrů. Co nejdříve je třeba dokončit kompletní oplocení hřiště, hlavně ze strany od silnice a za vzdálenější brankou. Také je nutno dokončit zemní práce okolo hrací plochy.

Kabiny:
V současnosti má oddíl celkem čtyři funkční kabiny, které mají každá samostatné sprchy a toalety. Pro muže, dorost i žáky a jednu pro hosty. Samozřejmostí je i kabina pro rozhodčího. Je zde i možnost vybudovat další kabinu z bývalé nedobudované sauny, která by mohla sloužit mužům A nebo B. V provozu je také pohostinství v patře nad kabinami, kde se často scházejí místní fotbalisté po tréninku či zápase. Tento prostor byl rekonstruován svépomocí začátkem roku 2018 a dostál opravdu obrovských změn.

V roce 2018 proběhla také rekonstrukce 2 garáží, kdy jedna slouží jako společenská místnost včetně sociálního zázemí a druhá jako sklad materiálu. Klub čím dál víc plánuje zakoupení svého vlastního traktůrku na sečení hřiště. V současné době tuto údržbu obstarává za poplatek obec. Je samozřejmé, že mnoho prací probíhá formou svépomoci, a tak vše kteří se jakkoliv podílí patří velký dík. Vše financuje oddíl, obec, a velice pomohly také granty z ČMFS a Kraje Vysočina. Ale peněz na provoz a úpravy není nikdy dost a fotbalisté, potažmo celý místní sokol by dozajista uvítal jakoukoliv další finanční injekci či příspěvek. Hřiště a zázemí se pomalu stává oporou oddílu a věřme, že na jeho ploše prožijeme mnoho vítězných zápasů i krásných zážitků.

autor: Jakub Janáček

Přatelská utkání 2019

15.11.2018 | Předseda

Klucí, dnes od 19.00 h se uskuteční schůze TJ, a to v přísálí sokolovny... Každý, kdo má zájem, je vítán :-) Schůze je samozřejmě povinná pro členy výborů a komisí ;-)