Areál

Ještě před několik lety si každý, kdo se jen trochu vyzná v okresní kopané, spojoval hřiště v Havlíčkově Borové s nevábným škvárovým hřištěm. Časy drbání černým kamínků zpod kůže ale povětšinou skončily.

V létě 2005 se klub pustil do komletní rekonstrukce hřiště a v podstatě celého areálu.

Hrací plocha:
Neoblíbený povrch byl odstraněn, hřiště bylo srovnáno, zvětšeno a oseto trávníkem. Do země byl na podzim 2007 konečně zabudován i systém umělé závlahy, který přečerpává vodu z připravené nádrže do rozstřikovačů zabudovaných v zemi. Hlavní cílem do blízké budoucnosti je zajisti dostatečný přísun vody, hlavně v letních měsících zajisti celkovou údržbu hrací plochy.Okolí hrací plochy:Zmizely ?tradiční? Břízy za jednou z branek i topoly podél autové čáry. Za bránou vyrostly nosníky na ochranné sítě a podél delší strany hřiště i zbrusu nový plot. Ten bude ještě vylepšen do výšky také ochrannou sítí. Plot může sloužit také jako plocha pro případné reklamní poutače. Na obou stranách tribuny se objevil kamenný taras, který slouží divákům jako místo na stání. Dokončena byla i silnice za sokolovnou a takřka hotovy jsou i obě střídačky. Každá pojme na své sedačky dvanáct osob. Zde bude ještě třeba drobných úprav a nátěrů. Co nejdříve je třeba dokončit kompletní oplocení hřiště, hlavně ze strany od silnice a za vzdálenější brankou. Také je nutno dokončit zemní práce okolo hrací plochy.

Kabiny:
V současnosti má oddíl celkem čtyři funkční kabiny, které mají každá samostatné sprchy a toalety. Pro muže, dorost i žáky a jednu pro hosty. Samozřejmostí je i kabina pro rozhodčího. Je zde i možnost vybudovat další kabinu z bývalé nedobudované sauny, která by mohla sloužit mužům A nebo B. V provozu je také pohostinství v patře nad kabinami, kde se často scházejí místní fotbalisté po tréninku či zápase. V plánu je také rekonstrukce dvou garáží v přízemí, z nichž jedna bude sloužit jako společenská místnost a druhá jako sklad materiálu. Klub také plánuje zakoupení vlastního traktůrku na sečení hřiště. V současné době tuto údržbu obstarává za poplatek obec. Je samozřejmé, že mnoho prací probíhá formou svépomoci, a tak vše kteří se jakkoliv podílí patří velký dík. Vše financuje oddíl, obec, a velice pomohly také granty z ČMFS a kraje Vysočina. Ale peněz na provoz a úpravy není nikdy dost a fotbalisté, potažmo celý místní sokol by dozajista uvítal jakoukoliv další finanční injekci či příspěvek. Hřiště a zázemí se pomalu stává oporou oddílu a věřme, že na jeho ploše prožijeme mnoho vítězných zápasů i krásných zážitků.

autor: Jakub Janáček

Rozpis podzim 2018

soutěžní ročník 2018/2019

18.09.2018 | Bruky

ZÁPAS S HB JE V NEDĚLI, NE V SOBOTU, JAK JE UVEDENO V ROZPISU. ZAČÁTEK VE STEJNÝ ČAS.

29.08.2018 | Frucko

Nějak zapomněli na naše šance nebo jsme žádné neměli? *DONT_KNOW*

27.08.2018 | C@rlos - článek z webu Hněvkovic

MUŽI: 3. KOLO -- HNĚVKOVICE - H.BOROVÁ B 0:1 (0:1), hráno v Hněvkovicích, rozhodčí Neuwirth SESTAVA: J.Rajdl - P.Končel, S.Votoček (68. Z.Rajdl), P.Rajdl (72. L.Vavrla), O.Šťastný - M.Maška, M.Fanta, M.Večeřa (60. M.Peroutka), A.Procházka - J.Chyba (68. J.Vošický), M.Pipek Do pouťového utkání jsme nastoupili bez zraněných z Mírovky - J.Těšínského a M.Nulíčka, u kterých to vypadá na delší pauzu a bez dovolenkujího M.Pajera. V první půli se hrálo vyrovnané utkání, první zahrozili hosté, z našich hráčů si první střelu (a jednu z mála v zápase) na bránu připsal M.Večeřa v 16. minutě. Zkušený hostující útočník Provazník nejprve prověřil z trestného kopu našeho brankáře ve 20. minutě, J.Rajdl pěkným zákrokem zabránil gólu. Zhruba ve 28. minutě po našem faulu před vápnem si stejný hráč postavil míč znovu a z levé strany ze zhruba 22 metrů vymetl šibenici naší branky krásnou střelou -- 0:1. Pokračovala bojovná a vyrovnaná hra obou soupeřů. Naší největší šanci na vyrovnání měl ve 42. minutě M.Pipek, jenž šel po pěkné akci z boku sám na bránu, ale vychytal ho hostující Žák. Do kabin jsme tak odcházeli s jednogólovou ztrátou. Ve druhé půli se hra Hněvkováků zlepšila. V prvních pěti minutách jsme měli několik neúspěšných závarů ve vápně. Hostující obrana však působila velmi jistým dojmem a konsolidovaně. Čas hrál postupně do not dobře takticky hrajícím hostům, kterým se nakonec povedla výhra ubojovat. Co naplat, že měli v poslední čtvrtině zápasu oranžovo-černí navrch. V závěru zápasu ještě zahrozili naši hráči dvakrát, ale celkem povedené střely P.Končela a A.Procházky šly nad, těsně vedle mířila tvrdá střela O.Šťastného zhruba v půli druhého dějství. A tak se naši diváci, kterých se sešel celkem slušný počet, pouťového bodového zisku nedočkali. A to i přesto, že utkání by alespoň remíza slušela. Abychom ´´dodrželi´´ trend minulých zápasu, se zraněným kotníkem odkulkal ve druhé půli P.Rajdl a i jeho start je v dalších zápasech nejistý. Naopak novou posilou se stal bývalý hráč H.Brodu a Ledče Matěj Svoboda, kterého jsme získali díky vstřícnému kroku mateřského Slovanu H.Brod. Tabulka je po třech kolech vyrovnaná, my jí však uzavíráme téměř na samém konci. V příštích dvou venkovních zápasech by bylo dobré, aby naši hráči zabrali a přidali do ní nějaké body.

27.08.2018 | Frucko

Přesně tak. *::D**::D**DRINK* *YAHOO*

23.08.2018 | bagi

Všem co se podíleli, na pořádání všech akcí bych chtěl poděkovat. Díky *DRINK**::D**::D**::D**::D**::D**::D**::D**::D*