Areál

Ještě před několik lety si každý, kdo se jen trochu vyzná v okresní kopané, spojoval hřiště v Havlíčkově Borové s nevábným škvárovým hřištěm. Časy drbání černým kamínků zpod kůže ale povětšinou skončily.

V létě 2005 se klub pustil do komletní rekonstrukce hřiště a v podstatě celého areálu.

Hrací plocha:
Neoblíbený povrch byl odstraněn, hřiště bylo srovnáno, zvětšeno a oseto trávníkem. Do země byl na podzim 2007 konečně zabudován i systém umělé závlahy, který přečerpává vodu z připravené nádrže do rozstřikovačů zabudovaných v zemi. Hlavní cílem do blízké budoucnosti je zajisti dostatečný přísun vody, hlavně v letních měsících zajisti celkovou údržbu hrací plochy.Okolí hrací plochy:Zmizely ?tradiční? Břízy za jednou z branek i topoly podél autové čáry. Za bránou vyrostly nosníky na ochranné sítě a podél delší strany hřiště i zbrusu nový plot. Ten bude ještě vylepšen do výšky také ochrannou sítí. Plot může sloužit také jako plocha pro případné reklamní poutače. Na obou stranách tribuny se objevil kamenný taras, který slouží divákům jako místo na stání. Dokončena byla i silnice za sokolovnou a takřka hotovy jsou i obě střídačky. Každá pojme na své sedačky dvanáct osob. Zde bude ještě třeba drobných úprav a nátěrů. Co nejdříve je třeba dokončit kompletní oplocení hřiště, hlavně ze strany od silnice a za vzdálenější brankou. Také je nutno dokončit zemní práce okolo hrací plochy.

Kabiny:
V současnosti má oddíl celkem čtyři funkční kabiny, které mají každá samostatné sprchy a toalety. Pro muže, dorost i žáky a jednu pro hosty. Samozřejmostí je i kabina pro rozhodčího. Je zde i možnost vybudovat další kabinu z bývalé nedobudované sauny, která by mohla sloužit mužům A nebo B. V provozu je také pohostinství v patře nad kabinami, kde se často scházejí místní fotbalisté po tréninku či zápase. V plánu je také rekonstrukce dvou garáží v přízemí, z nichž jedna bude sloužit jako společenská místnost a druhá jako sklad materiálu. Klub také plánuje zakoupení vlastního traktůrku na sečení hřiště. V současné době tuto údržbu obstarává za poplatek obec. Je samozřejmé, že mnoho prací probíhá formou svépomoci, a tak vše kteří se jakkoliv podílí patří velký dík. Vše financuje oddíl, obec, a velice pomohly také granty z ČMFS a kraje Vysočina. Ale peněz na provoz a úpravy není nikdy dost a fotbalisté, potažmo celý místní sokol by dozajista uvítal jakoukoliv další finanční injekci či příspěvek. Hřiště a zázemí se pomalu stává oporou oddílu a věřme, že na jeho ploše prožijeme mnoho vítězných zápasů i krásných zážitků.

autor: Jakub Janáček

Letní příprava 2018

Den

Čas

Náplň

Út 10.7.

Pa 13.7.

Ne 15.7.

Přátelský zápas Česká Bělá (venku)

Česká Bělá

Út 17.7.

Pa 20.7.

So 21.7.

Havlíčkova Borová 50 LET. Zápas "A" i "B" týmu

Po 23.7.

St 25.7.

Pa 27.7.

Přátelský zápas Mírovka (venku)

Mírovka

So 28.7.

Borovská desítka - Služby

Út 31.7.

Pa 3.8.

Přátelský zápas Počítky(doma)

Út 7.8.

Pa 10.8.

So-Ne

Mistrovský zápas

26.06.2018 | PŘÍPRAVA

Kdo mate zajem tak 10.7 zacina priprava na novou sezonu.Sraz v kabinach v 17.30 .

12.06.2018 | Frucko

Našim je to jedno. Stejně půjdou sloužit jedni a ti samý....#::-|:-D

07.06.2018 | Bruky

Upozornění: Pouze do neděle 17.6.2018 se lzde u mě nahlásit jako účastník oslav 50ti let fotbalu s nárokem na nějaké občersvtení zdarma. Poté již účast možná, ale občerstvení za svoje.

07.06.2018 | bacek

hoši, za týden pouťovka...tak kdo kam sloužit?*KILL*

06.06.2018 | Bruky

Trénink ve čtvrtek v 18.00.