Historie

Fotbalový oddíl byl založen v roce 1968. Zpočátku hrálo v okresní soutěži jenom jedno družstvo, a to muži. Postupně se zapojili i mládežnické celky - žáci a dorost. Oddíl měl i přechodně mužstvo mužů "B"

Současnost
Muži "A" začínali ve IV. třídě a postupně se se střídavými úspěchy probojovali do třetí třídy a do okresního přeboru. Poté přes neúspěchy sestoupili do třetí třídy a nakonec i do nejnižší okresní soutěže IV. třídy. Muži nyní hrají stabilně v okresním přeboru, kam po spanilé jízdě postupně ze čtvrté a třetí třídy postoupili. V okresním přeboru se tak ocitli po dvanácti letech. Pravidelně jim patří příčky okolo 6 místa, ale do budoucna se chtějí poprat o postup do 1.B třídy, což se jim málem po vynikajícím třetím místě se sezony2004/2005 povedlo. Kádr hráčů a nyní i areál by k postupu byl zcela jistě způsobilý.   Dorostenci hrají stabilně v okresní soutěži, kterou několikrát vyhráli. Již od sezóny 2002/2003 hrají stabilně 1.A třídu, kde se pravidelně objevují ve středu tabulky.   Hned v první sezóně se jim povedlo se umístit na krásném třetím místě a i v letošním roce vypadá situace příznivě, díky vyrovnané soupisce a věkové skladbě týmu.    Žáci stějně jako družstvo dorostenců hrají od svého založení v okresních soutěžích. Rovněž toto družstvo několikrát v okresní soutěži zvítězilo a jednu sezónu hrálo v oblastních soutěžích. Úspěchy v mládežnických soutěžích nebyly vždy korunovány postupem do vyšší soutěže, neboť se buď nedostávalo finančních prostředků nebo nebyla dostatečně početná hráčská základna. V současnosti je kádr žáčků velmi mladý a je velkým příslibem do budoucna. Družstvo žáků má velmi početnou základnu. V současné době všichni trénují a hrají společně. Pro rozvoj pohybových návyků, herních dovedností a osobnostního rozvoje každého jednotlivce je vhodné, aby věkové kategorie žáků trénovaly a hrály odděleně. Naším cílem je zapojit do přípravy i žáky nejmladšího věku formou přípravky. Tak získáme rozdělení žáků do tří kategorií - přípravka (do 8 let), mladší žáci (do 10 let) a starší žáci (do 15 let). Našim dalším cílem připravit mladší a starší žáky herně, dovednostně a morálně tak, aby byli schopni hrát o postup do vyšší soutěže. K naplnění těchto cílů přistupujeme již nyní, kdy jsme zahájili systematickou tréninkovou práci na rozvoji každého jedince. To vše probíhá ve spolupráci s rodiči. Z naší strany zajišťují odborné vedení tři trenéři. Frekvence tréninkových jednotek je přizpůsobena věku žáků. Nyní trénují žáci třikrát týdně stále společně - věnujeme se poznání dovednostních a herních vlastností každého jednotlivce. Největší důraz klademe na individuální herní výkon a na správné formování schopností hráčů. Tělovýchovná jednota SOKOL Havlíčkova Borová - oddíl kopané Vyřizuje: Tomáš Blažek, předseda oddílu kopané, tel:731415875.

Žádost o poskytnutí sponzorského daruVážená paní, vážený pane,   dovolujeme si Vás touto cestou oslovit a současně požádat o poskytnutí sponzorského příspěvku ve prospěch našeho fotbalového oddílu. Byli bychom rádi, kdybyste s námi navázali spolupráci. Jedná se o možnost poskytnout příspěvek různou formou, např. finanční, materiální i jinou. V případě Vašeho zájmu rádi umístíme Vaši reklamu v prostorách sportovního areálu. Současně si Vás dovolujeme pozvat na všechna utkání našich družstev.

Děkujeme a těšíme se na spolupráci. Tomáš Blažek, předseda oddílu kopané

Letní příprava 2018

Den

Čas

Náplň

Út 10.7.

Pa 13.7.

Ne 15.7.

Přátelský zápas Česká Bělá (venku)

Česká Bělá

Út 17.7.

Pa 20.7.

So 21.7.

Havlíčkova Borová 50 LET. Zápas "A" i "B" týmu

Po 23.7.

St 25.7.

Pa 27.7.

Přátelský zápas Mírovka (venku)

Mírovka

So 28.7.

Borovská desítka - Služby

Út 31.7.

Pa 3.8.

Přátelský zápas Počítky(doma)

Út 7.8.

Pa 10.8.

So-Ne

Mistrovský zápas

26.06.2018 | PŘÍPRAVA

Kdo mate zajem tak 10.7 zacina priprava na novou sezonu.Sraz v kabinach v 17.30 .

12.06.2018 | Frucko

Našim je to jedno. Stejně půjdou sloužit jedni a ti samý....#::-|:-D

07.06.2018 | Bruky

Upozornění: Pouze do neděle 17.6.2018 se lzde u mě nahlásit jako účastník oslav 50ti let fotbalu s nárokem na nějaké občersvtení zdarma. Poté již účast možná, ale občerstvení za svoje.

07.06.2018 | bacek

hoši, za týden pouťovka...tak kdo kam sloužit?*KILL*

06.06.2018 | Bruky

Trénink ve čtvrtek v 18.00.