Historie

Fotbalový oddíl byl založen v roce 1968. Zpočátku hrálo v okresní soutěži jenom jedno družstvo, a to muži. Postupně se zapojili i mládežnické celky - žáci a dorost. Oddíl měl i přechodně mužstvo mužů "B"

Současnost
Muži "A" začínali ve IV. třídě a postupně se se střídavými úspěchy probojovali do třetí třídy a do okresního přeboru. Poté přes neúspěchy sestoupili do třetí třídy a nakonec i do nejnižší okresní soutěže IV. třídy. Muži nyní hrají stabilně v okresním přeboru, kam po spanilé jízdě postupně ze čtvrté a třetí třídy postoupili. V okresním přeboru se tak ocitli po dvanácti letech. Pravidelně jim patří příčky okolo 6 místa, ale do budoucna se chtějí poprat o postup do 1.B třídy, což se jim málem po vynikajícím třetím místě se sezony2004/2005 povedlo. Kádr hráčů a nyní i areál by k postupu byl zcela jistě způsobilý.   Dorostenci hrají stabilně v okresní soutěži, kterou několikrát vyhráli. Již od sezóny 2002/2003 hrají stabilně 1.A třídu, kde se pravidelně objevují ve středu tabulky.   Hned v první sezóně se jim povedlo se umístit na krásném třetím místě a i v letošním roce vypadá situace příznivě, díky vyrovnané soupisce a věkové skladbě týmu.    Žáci stějně jako družstvo dorostenců hrají od svého založení v okresních soutěžích. Rovněž toto družstvo několikrát v okresní soutěži zvítězilo a jednu sezónu hrálo v oblastních soutěžích. Úspěchy v mládežnických soutěžích nebyly vždy korunovány postupem do vyšší soutěže, neboť se buď nedostávalo finančních prostředků nebo nebyla dostatečně početná hráčská základna. V současnosti je kádr žáčků velmi mladý a je velkým příslibem do budoucna. Družstvo žáků má velmi početnou základnu. V současné době všichni trénují a hrají společně. Pro rozvoj pohybových návyků, herních dovedností a osobnostního rozvoje každého jednotlivce je vhodné, aby věkové kategorie žáků trénovaly a hrály odděleně. Naším cílem je zapojit do přípravy i žáky nejmladšího věku formou přípravky. Tak získáme rozdělení žáků do tří kategorií - přípravka (do 8 let), mladší žáci (do 10 let) a starší žáci (do 15 let). Našim dalším cílem připravit mladší a starší žáky herně, dovednostně a morálně tak, aby byli schopni hrát o postup do vyšší soutěže. K naplnění těchto cílů přistupujeme již nyní, kdy jsme zahájili systematickou tréninkovou práci na rozvoji každého jedince. To vše probíhá ve spolupráci s rodiči. Z naší strany zajišťují odborné vedení tři trenéři. Frekvence tréninkových jednotek je přizpůsobena věku žáků. Nyní trénují žáci třikrát týdně stále společně - věnujeme se poznání dovednostních a herních vlastností každého jednotlivce. Největší důraz klademe na individuální herní výkon a na správné formování schopností hráčů. Tělovýchovná jednota SOKOL Havlíčkova Borová - oddíl kopané Vyřizuje: Tomáš Blažek, předseda oddílu kopané, tel:731415875.

Žádost o poskytnutí sponzorského daruVážená paní, vážený pane,   dovolujeme si Vás touto cestou oslovit a současně požádat o poskytnutí sponzorského příspěvku ve prospěch našeho fotbalového oddílu. Byli bychom rádi, kdybyste s námi navázali spolupráci. Jedná se o možnost poskytnout příspěvek různou formou, např. finanční, materiální i jinou. V případě Vašeho zájmu rádi umístíme Vaši reklamu v prostorách sportovního areálu. Současně si Vás dovolujeme pozvat na všechna utkání našich družstev.

Děkujeme a těšíme se na spolupráci. Tomáš Blažek, předseda oddílu kopané

Rozpis jaro 2018 A +B tým

21.05.2018 | zabiii

*DRINK*@=

21.05.2018 | Frucko

*YAHOO*:-D#:;-)*::D*

21.05.2018 | Frucko

Jedna výhra a hned všechno najednou jde.

21.05.2018 | Předseda

Juchů! *::D* už fungujeme *YAHOO*

03.04.2018 | Bruky

Brigáda ve středu v 17.00 hodin na hřišti u sokolovny. Zatím jsme nahlášení 3. A prace je tu ještě dost. Tak doufám, že nas bude více.