Remízu se Žďárem vystřelil navrátilec Klement

Druhý přípravný zápas sehráli opět na umělé trávě ve Žďáru nad Sázavou fotbalisté áčka Havlíčkovy Borové. Se soupeřem, jenž suverénně kraluje Žďárskému okresnímu přeboru a v příští sezoně se pravděpodobně představí v I.B třídě, uhráli borovští remízu.

Celkově zápas nepřinesl příliš mnoho gólových šancí. V první tutovce se však brzo po úvodním hvizdu ocitl Petr Veselý, ten ale nedokázal potrestat chybu brankáře Pometla a svoji možnost sám před brankářem zmařil. Pak se dvakrát předvedli domácí, ale Cempírek mířil z přímého kopu vedle a po rohovém kopu hlavičkoval domácí hráč nad branku. První poločas přinesl z obou stran snahu o kombinační fotbal, ale obě obrany pracovaly před svým velkým vápnem poměrně spolehlivě. Brankový účet otevřel zhruba ve 30.minutě R.Klement, ke kterému se dostal míč po Veselého šanci, a nedávný rekonvalescent přesnou střelou překonal Pometla. V poslední čtvrhodině první půle byli hosté v poli lepším týmem, kombinačně se jim poměrně dařilo, ale do vyložené šance se přes dobrou obranu Žďáru nemohli protlačit. Ve druhém poločase v prvních minutách drželi nejprve stále lépe míč hosté, ale domácí Žďár postupem času převzal iniciativu. Dlouho se ale podobně jako jeho soupeř nemohl dostat do kloudné střelecké pozice. Až po dvaceti minutách musel po přízemním centru ze strany uklidit míč před dotírajícím útočníkem do zámezí ve skluzu Z.Fruhbauer. Pak domácí stříleli hlavou vedle, a jednu šanci musel likvidovat vyběhnuvší brankář Veselý. Hosté se v poslední čtvrtině zápasu začali opět více tlačit dopředu a na obou stranách se více otevírali zadní vrátka. Šrámek střílel z otočky hodně nepřesně, a Němcův pokus zdálky Pometlo musel likvidovat nadvakrát. Hosté pak při jednom útoku ztratili míč na soupeřově šestnáctce, ždárští zatáhli míč po straně až k borovskému pokutovému území a po následné přihrávce do středu hřiště se dobíhajícímu hráči podařilo srovnat. Domácí ještě měli po faulu M.Klementa šanci definitivně zvrátit zápas ve svůj prospěch, ale brankář Veselý pokutový kop pět minut před koncem bravurně zlikvidoval(druhý ve druhém zápase!). Oba soupeři se tak v přátelském utkání rozešli spravedlivou remízou. Havlíčkovu Borovou čeká ve čtvrtek večer další zápas, ve kterém se v Humpolci střetne s áčkem Světlé nad Sázavou.

Žďár nad Sázavou B – Havlíčkova Borová 1:1(0:1)

Branka: R.Klement

Sestava: Pavel Veselý – Janáček, Hošák, Kučera, M.Klement – Blažek, Chlubna,Němec, Z.Fruhbauer – Petr Veselý, Šrámek(R.Klement, Brukner, Šmíd, Fikar, A.Fruhbauer)

Autor: Jakub Janáček

Rozpis jaro 2018 A +B tým

21.05.2018 | zabiii

*DRINK*@=

21.05.2018 | Frucko

*YAHOO*:-D#:;-)*::D*

21.05.2018 | Frucko

Jedna výhra a hned všechno najednou jde.

21.05.2018 | Předseda

Juchů! *::D* už fungujeme *YAHOO*

03.04.2018 | Bruky

Brigáda ve středu v 17.00 hodin na hřišti u sokolovny. Zatím jsme nahlášení 3. A prace je tu ještě dost. Tak doufám, že nas bude více.