Boca B se vyšvihla na první místo

Brodská sportovní hala se poprvé stala dějištěm dalšího turnaje I. futsalové třídy. Boca Chotěboř B tentokráte ani jednou nezaváhala a díky dvěma vítězstvím se dostala na vedoucí pozici celé soutěže.

Boca B – FC Gunners 5:1

Dopoledne sehrála převážná část hráčů Bocy v dresu Havlíčkovy Borové přátelský zápas na umělé trávě v Humpolci proto Světlé nad Sázavou a odpoledne již nastupovala k dalším dvěma futsalovým utkáním. Náročný a únavný program se projevil hlavně v prvním zápase proti FC Gunners. Boca se dostala záhy do vedení, když Šrámek vybojoval míč pro Uttendorfského a ten jej uklidil k tyči. Další branku si připsal Blažek po spolupráci s Hošákem a zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Gunners se směrem dopředu připomněli nejprve Češíkem, ale toho Lupták vychytal a pak ještě akcí Palána, který našel Bělouška a ten snížil. Ospalý a pěší futsal ještě do poločasu okořenil dvakrát Blažek, který tak zkompletoval hattrick. Druhá půle již toho příliš zajímavého nenabídla, i když se několik šanci na obou stranách přeci jen objevilo. Pátou branku tak po akci Veselého a přiťuknutí Janáčka vstřelil pod břevno Fruhbauer a završil tím gólový účet zápasu.

Branky: Blažek 3, Uttendorfský, Fruhbauer

Boca B – Nagano HB 5:2

Ve druhém utkání čekal na hráče Bocy o poznání tvrdší oříšek – doposud vedoucí účastník soutěže Nagano Havlíčkův Brod. To ve svém prvním nedělním zápase začalo pěkně od podlahy a připravilo svému soupeři ledovou sprchu. Již ve druhé minutě po chybné rozehrávce středem hřiště otevřel hráč Nagana skóre a dokonalý šok pro Bocu završil o minutu později Vácha, který měl po zmatcích v obraně oranžových lehkou pozici. Teprve poté se osmělili i hráči Bocy. Ještě do poločasu se jin podařilo po pěkné akci Blažka a střele Hošáka snížit a na kopačkách měli i vyrovnávací branku. Šrámek svůj trestný kop napálil pouze do zdi a Blažek po parádní přihrávce mířil těsně nad branku. Nervózní druhý poločas se tempo zápasu ještě o něco zvýšilo a bylo k vidění několik zajímavých momentů. V třetí minutě rozehrála Boca rohový kop, Veselý se obtočil kolem obránce a přesnou střelou vyrovnal. Nagano mohlo bleskově odpovědět, ale Lupták chytal výborně. Na druhé straně Hošák svým důrazem vybojoval míč a jeden z obránců Nagana jej zachytil v pokutovém území rukou. Exekuce penalty se ujal Šrámek a nechytatelnou bombou strhl vedení na opačnou stranu. Pět minut před koncem byli za strkanici vyloučeni Janáček a Neubauer a oba týmy tak šli do třech. Nagano se snažilo vyrovnat, ale obrana Bocy v čele s Luptákem již byla pozorná, naopak mohl lídr tabulky ještě několikrát inkasovat. Ujala se však až šance Blažka, který osamocen před prázdnou brankou jednodušší gól již dlouho nevstřelil. Krásnou tečku pro hráče Bocy dal v posledních vteřinách Chlubna, který takřka přes celé hřiště mířil obloučkem přesně do opuštěné klece. Boca se tak radovala z vítězství a protože Nagano prohrálo překvapivě i svůj další zápas s poslední Plzeňskou pivnicí, vyhoupla se rezerva divizního týmu po polovině soutěže na první místo, byť pouze o skóre.

Branky: Hošák, Veselý, Šrámek(pk), Blažek, Chlubna

V průběhu obou zápasů se vystřídali: Lupák – Janáček, Brukner, Chlubna, Šnajdr, Kučera – Veselý, Hošák, Blažek, Fruhbauer, Šrámek, Zvolánek, Uttendorfský

Tabulka celé sezóny

Pořadí