Remíza 6:6. Dorost čeká rozhodující boj o okresní prvenství!

Tak tohle nuda rozhodně nebyla! Jako na střelnici si museli připadat fotbalisté Borové a Dlouhé Vsi, kteří se letos potkali už po čtvrté a v utkání oba celky rozpoutaly doslova brankovou smršť. Po celý zápas byli mírně lepší domácí, ale Dlouhá Ves těžila z chyb domácích a zápas tak přinesl neuvěřitelných 12 branek.

Vstup do zápasu měli lepší domácí dorostenci, kteří se už v první minutě ujali vedení. Po kombinaci ve středu pole se prosadil Fikar. Už ve 4. minutě však bylo srovnáno. Dlouhoveselský Svoboda utekl po pravé straně a střelou na bližší tyč překonal Čermáka, který tentorkáte zaskakoval v bráně. Domácí v tu chvíli začali hrát opravdu špatně, aktivní hosté je přitlačili na polovinu a do jejich sítě rychle  spadly další dva goly a to běžela teprve 17. minuta! Stav byl tedy 1:3 a hosté navíc trefili i břevno. Domácí Borová se poté začla více tlačit do útoku a její hra se postupem času zlepšovala. Vytvářela si šance, snažila se o střelbu ze střední vzdálenosti a obléhala hostující branku. Gól však přišel až asi ve 35. minutě, když se po neuvěřitelném sólovem úniku Halamy, který si doslova pohrál snad s pěticí protihráčů jako se slalomovými kužely, trefil do prázdné branky Fikar – 2:3.

Domácí byli na koni a v zápětí mohli srovnat. S. Benc však trefil sám před brankářem po parádní přihrávce Sobotky pouze tyč. Pak ale po další chybě v obraně dostali domácí klasický gól do šatny, který stanovil poločasové skóre na 4:2 pro Dlouhou Ves.

Zkusit s výsledkem ještě něco udělat - to byl jasný ukol před druhým poločasem. Domácí si tento ukol vzali k srdci, hostující obranu chvílemi skutečně cupovali a již v 51. minutě po třech brankách už vedli 5:4!!

Nejprve se v první minutě druhého poločasu prosadil Stanislav Benc střelou z hranice malého vápna, která se ještě otřela o břevno. V zápětí využil chyby v rozehrávce hostujícího brankáře Sobotka, který povedenou kličkou a následnou střelou na bližší tyč srovnal stav utkání na 4:4. Běžela 51. minuta a v závaru po rohovém kopu se nejlépe zorientoval Halama, který střelou k tyči poslal domácí do vedení. Od této chvíle se hra opět vyrovnala a hrál se celkem pohledný fotbal s velkým množstvím šancí. Postupně trefili tyč hostující branky zblízka Doležal a pak i Sobotka, a to se v závěrečném zúčtování ukázalo jako osudné. Hostujícímu Svobodovi se opět podařilo po hrubé chybě v rozherávce srovnat stav utkání – 5:5. Hned vzápětí, asi v 70. minutě, si vzal k noze míč Halama, jako by se nechumelilo prokličkoval suverénně hřiště a nejhezčí akcí zápasu poslal domácí opět do vedení střelou, která ještě při cestě do brány orazítkovala tyč. Ani to však na vítězství nestačilo a v 82. minutě hosté srovnali pěknou střelou pod břevno. Utkání bohaté na góly tak skončilo málo vídaným výsledkem 6:6 a Borová tak v posledním kole sezony bude hrát o první místo na půdě Jeřišna.

Havlíčkova Borová – Dlouhá Ves 6:6 (2:4)

Branky: Fikar 2, Halama 2, Sobotka, Benc S.

Sestava: Čermák- Havlíček, Rosický, Frühbauer, Fišer – Halama, Fikar, Doležal, Stehno – Sobotka, Benc S.

Petr Doležal

Tým

R

Sk.