Dorost převálcoval vedoucí G. Jeníkov

Po čtrnáctidenním volnu odjížděl havlíčkoborovský dorost k těžkému zápasu do Golčova Jeníkova, který s přehledem vede naši skupinu. Ale i v 11 lidech a bez většiny opor (Halama, Pecha, Uttendorfský) si s domácím týmem dokázal poradit, odvezl si cenný skalp a tři body.

Borovský dorost se sešel pouze v 11 lidech, což se později ukázalo jako veliká výhoda, protože domácí nastupovali do utkání pouze v 9. Od začátku zápasu se Borová snažila útočit, ale nedařilo se jí přejít přes urostlé domácí stopery. První gól přišel ze standardní situace ze středu pole. Čermák rozehrál nakrátko s Doležalem a ten poslal centr za obranu na rozběhnutého Štukhejla, který s přehledem přehodil domácího brankáře. Poté se hra vyrovnala a také hostující brankář Stehno musel řešit několik ošemetných situací. Vyrovnat se domácím podařilo asi ve 30. minutě. Domácí středopolař prošel až za obranu a tam ho ve vápně zbytečně fauloval Frühbauer. Domácí penaltu s přehledem proměnili. To hosty nabudilo a ještě před přestávkou se jim podařilo urvat vedení na svoji stranu. Po pěkně zahraném autu se po přihrávce Fikara nemýlil z malého vápna Doležal. Těsně před pauzou ještě centroval před bránu Fišer, míč se však kroutil do brány a domácí brankář měl plné rukavice práce, aby ho vytlačil alespoň na břevno. Do kabin se tak šlo za stavu 2:1 pro hosty. O poločase domácí na soupisku připsali desátého hráče a začali hrát na jednoho útočníka. Hned po začátku druhého poločasu se málem domácí dostali k vyrovnání. Domácí útočník naštěstí míč netrefil dobře a letěl daleko mimo bránu. Pak přišel drtivý tlak Borovského týmu, ze kterého se podařilo vytěžit třetí branku. Po dlouhém výkopu Stehna se do brejku dostal Sobotka a s přehledem k tyči uklidil míč do sítě- 3:1. Poté měli výborně hrající hosté další příležitosti na vstřelení branky. Se střelami Fikara, Stejskala i Doležala si ale domácí brankář dokázal poradit. Spousta dalších pokusů letěla mimo branku. Pak domácí vystřídali brankáře za hráče z pole a hned se obraz hry změnil. Netrvalo ani pět minut a bylo to 3:2. Vystřídaný brankář se trefil z bezprostřední blízkosti k tyči. Hosté se začali strachovat o výsledek a museli odvracet neustále nájezdy domácích. S většinou si ale dobře hrající stoperská dvojice dokázala poradit. Jeden útok domácích zachytil už v zárodku Stejskal a poslal míč na Sobotku, který lišácky čekal na půlce sám a nikým nehlídán. Po dlouhém sprintu nedal brankáři šanci a definitivně tak rozhodl utkání. V závěru ještě vytáhl neuvěřitelný zákrok Stehno, který reflektivně nohou vytáhl střelu domácího útočníka nad bránu. Borovský dorost si tak spravil chuť po několika špatných výkonech a po bojovném výkonu si tak odvezl všechny tři body, které by mu mohly pomoc v boji o druhé místo.

Výsledek – 2:4 (1:2)

Branky – Sobotka 2, Doležal, Štukhejl

Sestava – Stehno- Fišer, Stejskal, Frühbauer, Čermák- Štukhejl, Fikar, Doležal, Lacina- Sobotka, Venc

Autor: Petr Doležal