Hodnocení podzimní části dorostenecké soutěže

Značně obměněný kádr dorostu po dlouhých letech v krajské soutěži bojoval v soutěži okresní, protože fotbalový výbor rozhodl o odhlášení I.A třídy. Přání trenérů před začátkem sezony se naplnily a tým skončil po polovině soutěže na druhém místě.

Ke konci minulé sezony se k týmu připojil Jan Staněk a ten se týmu ujal i v letošní sezoně. K němu se připojil dlouholetý trenér žákovského týmu, který bylo pro tuto sezonu zrušeno - Pavel Štukhejl. Trenéři zavedli tréninky dvakrát do týdne, které se většinou těšily z účasti aspoň deseti lidí. Ty doplňovali hráči z Vepřové.
Po minulé sezoně samozřejmě z věkových důvodů skončilo několik hráčů, ale do družstva přišlo 14 nových hráčů:
- 7 hráčů přešlo věkem ze starších žáků
- 3 hráči nově registrovaní z Vepřové (Bořil, Rosecký, Lacina D.)
- 2 hráči  ještě žákovského věku (Fišer, Štukhejl K.)
- 1 hráč po nemoci obnovil činnost (Čermák)
- 1 hráč ke konci podzimu přišel z Pohledu (Hula)
Věková skladba týmu je celkově velice nízká a během následujících let u něj skončí pouze minimum hráčů. Vrchol tohoto družstva by tak mohl přijít až rok, či dva.
Předsezónní přátelská utkání však také ukázala, že na hře je třeba ještě spoustu věcí vylepšit. Zejména zápasy s Přibyslaví a Starým Ranskem vyjevily momentální sílu týmu. Tyto utkání dorost prohrál vysokým rozdílem. „Již na začátku jsme si stanovili cíl. Být do 2. místa se nám zatím daří plnit,“ uvedl k předsezónním prognózám jeden z trenérů Pavel Štukhejl. Družstvo vstopilo v polovině srpna v okresním přeboru skupiny B o šesti účastnících do své již 37. sezony. Je třeba upřesnit, že se kvůli malému počtu týmu v této skupině hrálo dvoukolovým systémem. První zápas s Okrouhlicí však nevyšel podle představ. Cíl byl jasný a to vyhrát další utkání v Mírovce. To se po týmovém výkonu podařilo a od této chvíle šla výkonnost mužstva nahoru. Dorost si v první polovině soutěže dokázal už poradit s každým družstvem a vyhoupl se tak na čelo tabulky. Další ztráta bodů v dalším střetnutí Okrouhlici však odsunula tým opět na druhé místo. Předvedená hra se postupně zlepšovala a hráči se snažili hrát co nejvíce kombinačně. Největší příděl nadělili beznadějně poslednímu Čejovu, kterému uštědřila 18 branek. Pak ale jakoby už skončila sezona a družstvo prohrálo zápasy s Lipnicí i s Golčovem Jeníkovým a prozatím se tak usadilo na druhé příčce tabulky. „Mrzí mě, že v zápasech, které jsme prohráli (3), hráči vstřelili pouze jedinou branku a 9 jich obdrželi. Projevili jsme málo odvahy a snahy s nepříznivým výsledkem něco udělat. Ale i šestibodová bodová ztráta na Golčův Jeníkov nám dává alespoň malou naději se do červnového finále okresního přeboru kvalifikovat,“ zamyslel se nad některými nepovedenými zápasy Štukhejl.
Po první polovině soutěže tak je dorost na slušném druhém místě. Nutno říct že dokázal vyhrát i proti týmům s výškovou převahou a bojovností díky chytré hře. To je příslib do druhé poloviny soutěže.

Počet odehraných mistrovských zápasů:
                      všech 10 – Stehno, Doležal, Fikar
                                  9 – Pecha, Lacina D., Štukhejl K.
                                  8 – Bořil, Sobotka M.
                                  7 – Halama, Čermák, Havlíček, Fišer
                                  6 – Fruhbauer

„Na úplný závěr první části sezony odehraje dorost v neděli 21.12.2008 ve SH Přibyslav dorostenecký turnaj  ve futsale. Za vcelku dobře odehraný podzim hráče chválíme a přejeme hezké a klidné vánoční svátky, uzavřel jeden z trenérů své hodnocení.

Autor: Petr Doležal, Pavel Štukhejl, Ja