Derby vítězně pro Vepřovou

Tvrdou lekci z produktivity dostala borovská rezerva v derby na domácí půdě od sousední Vepřové. Hosté utekli na rozdíl čtyř branek, z čehož se již domácí nevzpamatovali.

Prestižní utkání se po celou dobu odehrávalo za slunného počasí a před výbornou návštěvou. Domácí nezačali příliš dobře a zhruba v desáté minutě nechali domácí obránci projít křížnou přihrávku přes celé pokutové území a hostující Ondráček si s ní již věděl rady. 0:1. Domácí pak na chvíli převzali otěže zápasu, trestný kop Šnajdra jen prolétl nad břevnem hostující brány a střela Z. Tonara jen o vlásek minula její pravou tyč. Hosté se ale nenechali zhanbit a jejich dvě střely mířily pouze nad břevno borovské svatyně. Vepřová o chvíli později potrestala nedorozumění domácích stoperů, kdy se Doležal dostal až před Luptáka a zkušeně zavěsil. Borová pak nedokázala ze dvou šancí korigovat a její poločasový zmar dokonali hosté chvíli před koncem, kdy se jim podařilo zvýšit již na 3:0. Vepřová pak mohla ještě přidat další gól, ale Ondráček sám v brejku nemířil přesně. Druhá půle již byla mnohem aktivnější z pohledu domácích. Ti zatlačili soupeře na jeho polovinu a hosté už hrozili pouze z nebezpečných brejků. Jeden z nich jim přinesl další zvýšení náskoku, kdy přízemní centr prošel celým malým vápnem a vepřovský útočník pohodlně zavěsil. Borová pak zahodila několik výborných šancí. R. Klement mířil po Šnajdrově vysunutí mimo, K. Tonar hlavičkoval z rohu také vedle a další šanci Klementa vytáhl Neubauer. Domácí pak ještě podržel Lupták, který zlikvidoval dvě velké šance hostí. Na druhé straně mířil znovu mimo K. Tonar, Z. Frűhbauer nedotáhl poslední kličku a střelu Šmída výborně zlikvidoval opět Neubauer. První soutěžní gól benfiky tak vstřelil po Staňkově centru až v 80. minutě Klement. Domácí pak ještě soupeře přimáčkli, ale tlak jim vynesl pouze korekci stavu z kopačky K. Tonara, který krásně trefil po rohovém kopu. Havlíčkova Borová B se tak znovu nedočkala bodů do tabulky. Nebýt ale v obraně zpackané první půle, mohla si rezerva po korektně hraném zápase mnout ruce nad prvním soutěžním ziskem.

Branky: Klement, K. Tonar

Sestava: Lupták – Šrámek, Žák, K. Tonar, Paušíma – Z. Frűhbauer, Šmíd, Šnajdr (75. Staněk), Z. Tonar – D. Čejka( 46. M. Čejka ), Zvolánek( 46. R. Klement )

Autor: Janáček Jakub