Devět gólů ve Vísce. Z bodů se radují hosté

Premiérové utkání mezi domácí Vískou a Havlíčkovou Borovou B se odehrálo v rámci sedmého kola fotbalové IV. třídy na hřišti ve Vísce. Po divoké přestřelce, ve které se o šest branek hostujícho celku podělilo hned šest střelců, se nakonec z tříbodového zisku radovali hosté. Tabulka soutěže je však i nadále neuvěřitelně vyrovnaná.

Utkání zahájil brankou vstřelenou hned v první minutě Klement, který v brejku udělal kličku domácímu brankáři a s pomocí břevna tak poslal hosty do vedení. Tento stav ovšem nevydržel příliš dlouho, protože se po několika chybách v hostující obraně prosadili i hosté a srovnali na 1:1.

Borová měla po celý první poločas územní převahu, ale díky mnoha chybám v obraně se do slibných šancí dostávali i domácí fotbalisté. Do vedení šli ale nakonec přece jenom hosté, když se Tomáš Štefáček elegantně proháčkoval domácí obranou a pěknou trefou nedal šanci ani domácímu gólmanovi. Ani toto vedení Borové však netrvalo dlouho, neboť domácí nakonec přetavili jednu ze svých šancí ve vyrovnácí branku. Poté se hosté natlačili ještě více do útoku, nicméně strhnout vedení na svou stranu se jim dlouho nedařilo. Nakonec se přeci jen prosadil přízemní střelou mladý  kanonýr Sobotka a borovští tak odcházeli do kabin spokojenější.

Druhý poločas se hosté vyvarovali chyb v obraně a když Antl zvýšil již na 2:4, zdálo se, že zápas v poklidu dohrají. V tom jim však bránila jejich střelecká impotence a když se domácí hráči prosadili z přímého kopu z dvaceti metrů, začali se hosté pořádně strachovat o výsledek.

Prakticky všichni útočníci i záložníci Borové se opakovaně dostávali do stoprocentních šancí, které by stačily nejméně na tři zápasy, ale vsítit branku se dlouho nedařilo. Klid do Borovských řad tak navrátil až Šmíd, který umístěnou střelou z přímého kopu vrátil hostím dvoubrankové vedení. I nadále pokračovalo zahazování gólových příležitostí. Výjimku udělal až v závěru utkání A. Fruhbauer, který usměrnil balon centrovaný z přímého kopu za záda domácího brankáře.

Borová se tak po výhře může radovat z prvního místa v tabulce, ovšem pouze o skóre před Libicí a s pohým tříbodovým náskokem na sedmý celek tabulky ! Hned tři týmy ztrácejí na vedoucí dvojici dokonce pouhý bod. V sobotu se místní rezerva utká s jedním z pronásledovatelů a sice s Mírovkou B.

Víska - Havlíčkova Borová 3:6(2:3)

Branky: T.Štefáček, Klement, Antl, Šmíd, Fruhbauer, Sobotka

Lupták - Žák, Šrámek, Staněk ( Rosický ), Šmíd - Antl, Štefáček T. ( Štefáček M. ), Zvolánek, Fruhbauer A. - Sobotka, Klement ( Fruhbauer D. )

Zdeněk Štěpán