Domácí neděle béčku na jaře zatím nesedí

Šlágr kola mohli sledovat diváci v neděli dopledne na hřišti za sokolovnou. Vedoucí Havlíčkova Borové B totiž přivítala třetí Libici nad Doubravou, která na vedoucí tým ztrácela dva a na druhou Vepřovou pouhý jeden bod. Domácím šlo o hodně, v případě výhry by si upevnili místo v čele, v případě prohry se mohli teoreticky propadnout až na čtvrtou pozici.

Od začátku zápasu bylo vidět, že se na hřišti setkaly dva vyrovnané mančafty, které budou vycházat ze zabezpečené obrany a trpělivě vyčkávat na svou příležitost ke vstřelení branky. První vážnou šanci si vytvořili hosté, kteří ovšem zakončovali mimo Luptákovy tyče. Domácí odpověděli šancí Fruhbauera, který hlavičkou těsně minul hostující svatyni.

Vyložených šancí však bylo k vidění jako šafránu přestože se hrál poměrně solidní fotbal, a tak nebezpečnější situace na obou stranách nastávali takřka výhradně po rohových kopech, ale žádná z nich v prvním poločase k brance nevedla. Na hřišti se bojovalo doslova o každý metr a všem začínalo být jasné, že kdo vstřelí první branku, vyhraje.

Podobný obrázek hry přinesl i začátek druhé půle. Pak ovšem vybojovali hosté rohový kop, při jehož rozehrání zapomněli domácí na zadní tyči zcela osamoceného hráče soupeře, který se hlavou nemýlil a hosté šli do vedení. Ještě než se stačili domácí z inkasované branky oklepat už musel Lupták znovu lovit míč ze své sítě. To když prudkou střelou z pravé strany nastřelili tyč, balon se odrazil přímo ke kopačce jejich hráče a ten pohodlně zvýšil vedení Libice na 0:2. Borovští se nechtěli s tímto výsledkem smířit a nadechli se k náporu. Vytvořili si i několik dobrých šancí, ale v cestě jim stál dobře chytající libický gólman, jež získával s každým dalším zákrokem klid a sebedůvěru. Přesto se domácí nevzdávali a vytvářeli si další šance. Antlův přímý kop jen těsně minul branku. Nejblíže ke skórování byl K. Šmíd, který skvěle hlavičkoval, ale gólovou radost mu dalším ze svých zákroků překazil hostující brankář, který tak dovedl svůj tým k dvoubrankovému vítězství a jak se později ukázalo i k prvnímu místu v tabulce.

Domácí tak přišli o vedoucí pozici, ale vzhledem k zaváháním Vepřové a Bělé jsou v průběžné tabulce o bod druzí právě za Libicí. Předvená hra rozhodně nebyla špatná, ale vrásky na čele nám dělá střelecká impotence, když jsme nea jaře neskórovali ve dvou ze tří mistrovských utkání.

Havlíčkova Borová B -Libice nad Doubravou 0:2(0:0)

Lupták - Veselý ( Pecha ), Brukner, Staněk, Žák - Šmíd P., Zvolánek, Fikar ( Šmíd K. ), Tonar ( Antl ) - Fruhbauer, Klement

Autor: Zdeněk Štěpán

Podzim 2019