Rezerva prohrála v Dlouhé Vsi, přestože v poločase vedla

Jednobrankový náskok nestačil hráčům Havlíčkovy Borové B, kteří zavítali ve svém jarním premiérovém utkání na půdu Dlouhé Vsi. Domácí rozhodli utkání ve svůj prospěch až v závěru.
V nepříliš fotbalově pohledném utkání byli domácí fotbalisté nakonec šťastnější.

Do utkání přitom nevstoupili borovští vyloženě špatně. Obrana zastavovala rychlé protiútoky domácích a hosté postupně získali drobnou optickou územní převahu. Bohužel dlouho si nedokázali vytvořit vyloženou gólovou příležitost. Branku se tak podařilo vstřelit až zhruba ve třicáté minutě Zvolánkovi, který byl po nastřelení balonu na branku v chumlu hráčů nejdůraznější a šanci přetavil ve vedoucí gól. Tým Dlouhé vsi hrozil i nadále v rychlých protiútocích, které byly jejich ozdobou po celou dobu utkání a nutno říci, že v jednoduchosti a rychlosti přechodu do útoku, by se od nich měli borovští hodně co učit. Většina jejich střeleckých pokusů ale končila mimo branku.

Do druhé půle vstoupili mnohem aktivněji domácí, kteří prvních sedm minut zatlačili hosty do jejich šestnáctky a bylo jen dílem štěstěny, že se jim nepodařilo vyrovnat. Postupně se však hosté z jejich tlaku vymanili a byli to oni, kdo převzal iniciativu. Do slibných šancí se několikrát dostali bratři Klementovi, kteří ale akce několikrát zbytečně překombinovali a sami se tak připravili o možnost skórovat. V utkání ovšem neměli jednoduchou úlohu, neboť záložní řada útok v podstatě nepodporovala a většina přihrávek, která na ně směřovala, byly těžké nakopávané balony z obrany. Poté co se nepodařilo vstřelit branku ani po závaru před domácí brankou, přišlo to, co podle otřepaného nedáš – dostaneš, přijít muselo a z vyrovnávacího gólu se radovali domácí, jejichž přízemní střílený centr si do vlastní branky ve skluzu nešťastně srazil Staněk. Oba týmy se poté snažili zvrátit vývoj zápasu na svou stranu a v tomto snažení byli šťastnější domácí, kteří krátce před koncem utkání rozhodli ve svůj prospěch.

Pozitivem zůstává, že přestože se zápas kryl se zápasem A týmu, odcestovalo k utkání šestnáct hráčů. Jako perličku na závěr uvádím, že mezi nejstarším Žákem a nejmladším Fikarem je rozdíl pětadvaceti let, což se v jednom mužstvu moc často nevidí.

Dlouhá Ves B – Havlíčkova Borová B 2:1(0:1)

Branka: Zvolánek

Lupták – Veselý, Šrámek, Staněk, Žák – Fikar ( Fruhbauer ), Zvolánek, Štefáček ( Šmíd ), Antl – R. Klement, J. Klement

Autor: Zdeněk Štěpán