Drama s rezervou Pohledu skončilo nerozhodně

Zpočátku brzy vedli, přesto museli dvakrát dotahovat vedení soupeře, navíc se před přestávku sportovní boj borovského béčka s Pohledem proměnil v pravou pěstní bitvu. Domácí i přes to, že byli většinou fanoušků favorizování, mohou být nakonec za bod z domácího prostředí rádi.

Derby ale začalo pro Borovou více než dobře a záhy se po rohovém kopu prosadil na bližší tyči Pavel Zvolánek. I po vedoucí brance si více šancí vypracovávali borovští hráči, přestože hosté, které dirigoval výborný Pokorný, hru brzo srovnali. Proti Šmídovi, zasáhl dobře hostující gólman a na druhé straně po závaru zblízka přestřelil pohledský Kounek. Ve 20. minutě však prošel hostující hráč ze strany a jeho centr uklidil hlavou do sítě naprosto neobsazený Pokorný. Dvakrát se do dobré šance dostali domácí. Pavel Šmíd však z trestného kopu trefil pouze břevno a tentýž hráč o několik minut později byl překvapen centrem, který k němu propadl a nedokázal míč usměrnit do branky. Krásný fotbalový okamžik pak předvedli Pokroný s domácím brankářem Luptákem. Pohledský hráč ze středového kruhu vypálil a jeho parádní dělovku pod břevno neméně krásně Lutpák vyšrábl na rohový kop. Obrovskou šanci měl i Zvolánek. Domácí vyslali pěknou kolmicí dopředu Tonara, jehož vychytal na kraji pokutového území pohledský brankář, ale odražený míč nedokázal Zvolánek usměrnit do prázdné branky a jeho pokus se sotva vešel do ochranné sítě. Později ještě tragický sudí Fulier upřel domácím nepřímý kop z bezprostřední blízkosti poté, co hostující brankář vzal míč dvakráte za sebou ze země do ruky. Domácí pak ovšem hosté z Pohledu zmrazili ještě více. Hostující Venc se opřel do míče, který před Luptákem zaplaval a nakonec mu proklouzl pod tělem. 1:2. Pět minut před pauzou se pak hřiště proměnilo v zápasnický ring, ve kterém při hromadné bitce snad patnácti hráčů létaly nefalšovaně vzduchem pěsti. Naprosto neuvěřitelnou bitku rozřešil sudí Fulier ještě méně uvěřitelným způsobem, a to udělením pouhých dvou žlutých karet, přestože situace byla zralá alespoň na čtyři rudé kartonky. Ve druhém poločase se hra již odehrávala více ve středu pole a ani jeden tým si nedokázal vypracovat větší šance, přestože se diváci dočkali ještě tří branek. Deset minut po pauze byl ve vápně zkosen Zvolánek a po chvíli váhání nařídil sudí Fulier penaltu, kterou proměnil Žák. Borová se ovšem paradoxně dostala po vstřeleném gólu do defenzivy a její pasivitu potrestal dvacet minut před koncem Pokorný. Ten se postavil na hranici pokutového území k trestnému kopu a poslal jej přesně k tyči. Domácím se příliš nedařilo, ale v závěru zápasu se přeci jen přitlačili před branku Pohledu a již v nastaveném čase zajistil spravedlivou remízu domácím pohotovou střelou z hranic šestnáctky Karel Šmíd. Borová tak nakonec byla ráda i za bod a v příštím kole ji čeká další silný soupeř – rezerva Štoků.

Havlíčkova Borová B – Pohled B 3:3(1:2)

Branky: Zvolánek, Žák(pk), K.Šmíd

Sestava: Lupták – Šrámek, Žák, K.Šmíd, Staněk – P.Šmíd, Zvolánek, K.Veselý, T.Štefáček – Antl, Tonar (Pecha, Konfršt, Fruhbuer)