Béčko rozdrtilo Dlouho Ves a je v čele tabulky

Už třetí zápas v řadě od začátku nové sezóny neztratila borovská rezerva ani bod. Její dobrou formu tentokráte odneslo béčko Dlouho Vsi, které inkasovalo hned pět „kousků“.

Začátek zápasu ale jasnému vítězství příliš nenapovídal. Hosté pozorně bránili a sami vyráželi k brejkům. A i oni si připsali první větší šanci, Lupták však dobře zasáhl. Pak se do zakočení více tlačili domácí, ale dlouho jim štěstí nepřálo a sami svoje dobré střelecké pozice nevyužívali. Na druhé straně ještě mohli otevřít skóre hosté po rohovém kopu, jejich hlavička však prolétla jen těsně nad brankou. Ve 30. minutě však již domácí hráči otevřeli skóre. Antl se krásně protáhl až před brankáře a přihrávkou před prázdnou branku vyzval ke skórování Fruhbauera a ten s tutové pozice nezaváhal. Nutno ovšem dodat, že branka padla z jasného postavení mimo hru, do kteréhož se střelec gólu sám vystavil. Hosté ovšem vůbec neprotestovali a ani pomezní, kterého dodali sami, nic nenamítal. Po celý zbytek prvního poločasu ovšem pokračoval neurovnaný výkon všech řad domácích, kteří se nedokázali propracovat do větších šancí. Druhá půle byla již ze strany domácích jiná káva. Hosté postupně odpadali a borovští podnikali jeden smrtící útok za druhým. Hlavním aktérem byl tentokráte Antl. V 60. minutě pro něj vybojoval míč Konfršt a pro domácího útočníka nebyl problém skórovat do odkryté branky. O chvíli později dostal Antl krásnou přihrávku do uličky středem hřiště a lehce přehodil vyběhnuvšího brankáře. Pak se ještě do listiny střelců zapsal Uttendorfský, který se prosadil hlavičkou ze skrumáže. Pak se mohli ještě prosadit hosté, ale závar před Luptákovou brankou dopadl pro domácí dobře. Poslední slovo měl opět střelec dne Antl, který si opět seběhl pro krásnou přihrávku do uličky, kličkou se zbavil brankáře a do prázdné brány zpečetil svůj hattrick. Nutno dodat, že domácí zvítězili naprosto zaslouženě a v sobotu se pokus rozšířit bodový zisk ve Šmolovech.

Havlíčkova Borová B – Dlouhá Ves B 5:0(1:0)

Branky: Antl 3, Fruhbauer, Uttendorfský

Sestava: Lupták – M.Šrámek, Žák, K.Šmíd, Staněk – Havlíček, Zvolánek, K.Veselý, P.Šmíd – Antl, A.Fruhbauer(Konfršt, M.Štefáček, Uttendorfský)

předešlé kolo:
Česká Bělá – Havlíčkova Borová B 1:2(0:0)

Za parného počasí se nastoupilo k utkání v České Bělé.
Hosté chtěli navázat na úspěšný zápas s Vepřovou a dokázat, že letos mají vyšší ambice. Proti rivalovi začali opatrně. Do šancí se dostávali obě mužstva, ale nepřesnosti v jejich rozehrávkách nedovolily bezprostředně ohrozit branku domácích ani hostů. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu 0:0. Do druhé půle však hosté nastoupili s mnohem větší chutí po vítězství. Již po pěti minutách druhé půlky přišla pro hosty odměna za jejich nástup do druhé půle. Fruhbuer našel krásnou uličkou nabíhajícího Konfršta a ten se nemýlil. O pět minut později přidali hosté druhý gól. Domácí se do šancí dostávali ojediněle. Největší šanci domácích zmařil výborně chytající Lupták. Poté ale přišel faul právě hostujícího gólmana a domácí tak měli výhodu pokutového kopu. Tu bez potíží proměnili. Hosté se ale nenechali vyvést z míry a zápas dotáhli do vítězného konce. Pěknou kombinační hru ukázal na útoku Antl a nechybělo mnoho, aby přidal třetí gól po krásném sólu od půlky. Do šance se také dostal Konfršt ale jeho střelu vyrazil domácí gólman mimo tyče. Za předvedenou hru hlavně v druhé půli se postaral celý tým svou bojovností a chutí vyhrát tento prestižní souboj. Bylo to poprvé, co se podařilo zdolat soupeře z České Bělé.

Branky:  Antl, Konfršt
Sestava: Lupták – Staněk, Žák, Šmíd, Šrámek – T. Štefáček, K. Veselý, Zvolánek, Tonar – Antl, Konfršt (Uttendorfský, A. Frühbauer, Čejka)

Autor: Jakub Janáček, Karel Šmíd