Tragická koncovka připravila béčko o bodový zisk

Mnoho neproměněných šancí a příšerný vstup do zápasu zapříčinil, že si z utkání dvou rezervních týmů připsala bodový zisk rezerva Rozsochatce. Mladý domácí tým vlétl do utkání jako velká voda a ani dvě branky ve druhé půli hostím nepomohly.

Na hrbolatém hřišti zaujal diváky v prvních minutách pouze střet Štefáčka s domácím brankářem. Hra se bez větších nápaditostí odbývala pouze ve středu pole, z čehož ovšem jako první rezultovali hráči Rozsochatce. Po zbytečném autu se v malém vápně dostal k hlavičce domácí hráč, který mířil hlavou přesně. O několik minut později podřídil záložník domácích vše známé poučce, „když nevíš co s míčem – vystřel“ a jeho nákop z pětadvaceti metrů skončil, k překvapení všech včetně brankáře Lupták, v síti. Hosté byli v tu chvíli v obranné fázi na ručník, což ještě podtrhl jejich soupeř další brankou. Jeho střední záložník protančil přes čtyři hráče, zkušeně si položil na zem Luptáka a do prázdné branky přidal třetí gól. Kritická situace si vyžádala určitě změny v rozestavení a Borová se rázem začala stávat lepším týmem. Nejprve prověřil dělovkou brankáře Pavel Zvolánek a po následném rohu neskončil v síti ani divoký závar ve vápně. Po další standartní situaci se míč dostal na malém vápně k Pavlu Šmídovi, který napálil pouze břevno a další střelu hostí vykopl brankář nohou opět na roh. Ve druhé půli byli hosté nebezpečnější, i když hrbolaté hřiště vůbec nesedělo jakékoliv souvislejší kombinaci. Gólovým stavem mohl pohnout Klement, který ale svoji střelu zevnitř pokutového území zakroutil mimo branku, další jeho přihrávka prolétla netečována pokutovým územím, další střela hostí ze strany těsně minula domácí svatyni a do další gólovky se dostal opět Pavel Šmíd. Ten se přes dva obránce protáhl před brankáře, ale jeho zakončení skončilo mimo tři tyče. Pak mohl ještě snížit střídající M.Zvolánek, ale jeho teč skončila těsně nad brankou. Čtvrt hodiny před koncem vykřesal jiskřičku naděje Šmíd, který si parádně naskočil na pěkný Klementův centr a hlavou mířil přesně pod břevno. Poté ještě další střelu se štěstím opět vykopl domácí brankář nad břevno. Pět minut před koncem se po další standartce dostal důrazně k míči Žák, který snížil na rozdíl jediné branky. Na druhé straně se chvíli poté zaskvěl tentokráte výborným zákrokem Lupták, který vytěsnil hlavičkový pokus na roh. Více času ale hosté již neměli a po tragickém začátku v obraně a smůle v koncovce potvrdili, že nejsou mužstvem, kterému by se dařilo na hřištích soupeře. Doma stoprocentní, venku až na utkání Mírovce nuloví. Ztvrdit tuto rozporuplnou bilanci mohou hráči Borové v posledním podzimním zápase s Keřkovem.

Rozsochatec B – Havlíčkova Borová B 3:2(3:0)

Branky: K.Šmíd, Žák

Sestava: Lupták – Staněk(65 A.Fruhbauer)., Žák, K.Šmíd, Paušíma – Tonar, P.Zvolánek, K.Veselý(70. Uttendorfský), P. Šmíd – J.Klement, Štefáček(60.M.Zvolánek)