Borovská rezerva začala druhou sezonu prohrou.

V prvním zapase IV. třídy zajížděl druhý tým Borové do sousední ambiciozní Vélké Losenice, ovšem příděl bodů zůstal na domácí půdě, ikdyž předvedený výkon favorita, mohl body dělit.

Při krásném odpoledni a současně hraném zápase týmu "A", nastoupili hráči rezervy Borové bez jakékoliv posili. Zápas začal v poměrně dobrém tempu, sic míč spíše poletoval vzduchem, místo hry po zemi, ačkoliv hřiště bylo na IV.tou třídu velmi dobré kvality. Hra Borové se ubírala směrem dopředu jen na brejky, ale v zadních řadách zatím chyby nepřicházely. Soupeř se více snažil hrát po zemi a postupem času nechával čím dál více otevřená vrátka do své obrany, což bohužel pro Borovskou rezervu nikdo nedokázal zúročit. Po jednom nakupnutém míči zaběhl Novosad až do velké bedny, ovšem jeho střílený centr obránce srazil na roh. Pak přišla chvíle nervozity a vysvětlování v řadách borovských hráčů, což povzbudilo hráče Losenice, ovšem ta Luptáka neohrozila, její přímé kopy končili bud vyskoko nad, nebo vedle Luptákovi svatině. Potom přišel znovu brejk ze strany Borové, kdy Štefáček zatáhl míč obtěžován obránce, přes kterého stačil přihrát před bránu, kde byl volný nabíhající Havlíček a po faulu brankáře, který vubec netrefil míč, zazněla píšťalka sudího, ovšem domácí pomezní ukázal na nesmyslný ofsajd. Penalta která se nekomapala na jedné straně, mohla přijít na druhé, po střele losenického založníka zazněla tyč Luptákovi brány a k následné dořážce se hrnul domácí forward, ten byl bez komentáře faulován Paušímou, ale píšťalka zustala bez hvizdu. Potom Borová měla ještě roh, u kterého hlavičkoval nad Šmíd a po jednom průniku střelu z hranice šestnácky, ovšem Havlíček trefil připraveného brankáže domácích. Borová zahrávala také přímí kop, ovšem z mnohem větší vzdálenosti než domácí, ale Šmíd orazítkoval jen břevno. Do poločasu odcházeli oba tým po smíru 0:0, ovšem v hostujícím tým to vřelo čím dal více, do druhé puli vlítli domácí hráči s větší vervou a Borová se zmohla jen na brejky, kde ovšem borovští forwardi nedokázali podržet míč, a borová ztrácela jak pozičně tak i fyzicky na soupeře, čož deklasovali domácí po jedné situaci před Luptákem durazem v koncovce, a rozvlnili síť poprvé a naposled. Potom přišlo bezhlavé se snažení rezervy směrem dopředu, které ovšem končilo pár metru za pulicí čarou, ke konci utkání stojí jen za zmníku faul, který si odnesl na svém hřejivém usměnu V. Novosad, když ho domací stopér nekompromisně nakopl do oblyčeje, ovšem jen za cenu žluté karty. Borová se v zavěru už na nic nezmohla a odjela domů s prázdnou.
.. Co bych rád zmínil, že toto utkání bylo jen vizitkou toho, jak rezerva trenuje a také o její sehranosti, za letní přípravu nebyl ani jeden přátelský zápas. Do toho byla znát absence zkušených a fyzicky disponovaných hráčů z áčka, snad každý ve svém svědomí zapatrá a něco si ztoho veme do dalších bojů.

Velká Losenice – Havlíčkova Borová "B" 1:0 (0:0)

Branky. 0

Sestava: Lupták – Šrámek, Žák, Šmíd, Paušíma – V.Pecha, K.Veselý, Havlíček, A.Fruhabuer – Štefáček, Novosad (Zvolánek, Čejka, Staněk)

Autor: Luboš Havlíček