„A“ mužstvo po přestřelce poprvé v sezóně ztratilo body

Jako na divokém západě to vypadalo v neděli na hřišti v Havlíčkově Borové. Nebývalou přestřelku rozjeli domácí hráči s mužstvem Leštiny. Drama jako z pera antického klasika nakonec rozlouskli hosté deset minut před koncem.

Silný soupeř čekal na domácího lídra tabulky v dalším utkání. Tým Leštiny se ukázal jako výborný soupeř, který bude dozajista hrát o špici tabulky. Hosté zahájili utkání bez skrupulí a do tentokráte špatně bránícího mužstva Borové mohli udeřit hned v počátku. Jedna jejich střela ovšem skončila na břevně domácí branky, druhá letěla těsně mimo a domácí přežili i závar po rohovém kopu. Teprve poté se začal osmělovat i papírový favorit. V 15. minutě zahrával Blažek rohový kop a hostující beci si prudký balón sami srazili do branky. O pět minut později ovšem hosté zchladili domácí euforii a z rohu velké vápna mířil hostující útočník přesně k tyči. Pak se vytáhl brankář Leštiny po přímém kopu Blažka, který vyškrábl na roh a další pokus domácích skončil na tyči hostující branky. Po dalším rohovém kopu v 25. minutě hosté odkopli, domácí Šrámek špatně odhadl vysoký míč a hostující útočník rychlým úprkem a tečovanou střelou potvrdil brejkové ambice hostí. Prakticky hned poté krásnou uličkou vyzval ke skórování Štefáčka Šrámek, ale střela domácího záložníka mířila pouze do tyče. Stejný hráč se poté protáhl kolem obránce a přesným centrem našel hlavu Hošáka, jeho hlavička z dobré pozice skončila v rukavicích brankáře. Ve 35. minutě pak hosté rychle rozehráli aut a jejich hráč se opět ocitl trestuhodně před Veselým, který na jeho zakončení nedosáhl. S akciemi domácích to vypadalo zle nedobře, vytáhnout je mohl těsně před půlí ještě Blažek, ale sám před brankářem mířil těsně nad. Začátek druhého poločasu našel lépe připravené hosty, kteří čtvrtou trefou utekli již na rozdíl tří branek a utkání se zdálo být rozhodnuté. Favorit se ale nevzdal a odměnou mu byla branka Blažka, kterou snížil na 2:4. Domácí pak sevřeli hosty do ofenzivních kleští na jejich polovině a přišly i dobré šance. Za deset minut uklidil s přehledem Štefáček zpětnou přihrávku do branky a na světě byl kontaktní gól. Leština pak zahrozila dvěma brejky, ale jednou mířil Piskač mimo a podruhé se vytáhl Veselý. Na druhé straně zahrozil jednou P. Veselý a jednou R. Klement. Necelých dvacet minut před koncem se ve vápně soupeře dostal Blažek k míči dříve než brankář a vyrovnávací trefou rozpoutal domácí euforii, která si žádala další gól. Těsně mimo střílel opět Blažek a neprosadil se ani Hošák. Devět minut před koncem ovšem naprosto selhala ofsajdová past domácích a trestuhodně neobsazený Piskač strhl vedení na stranu hostí. Borová se pak ještě do svého soupeře zakousla a pokoušela se o pátou trefu. Jenže Blažek v samostatném brejku mířil jen těsně mimo, brankou neskončil ani divoký závar před brankou Leštiny a fanoušci již zvedali ruce při Tonarově střele do šibenice. Tu však znovu vytáhl hostující gólman. Hosté si tak přes velký tlak Borové odvážejí po velice dobrém výkonu ze hřiště favorita poněkud překvapivě tři body. Nicméně je třeba dodat, že Borová tentokráte rozhodně neměla svůj den a domácí se pokusí manko smazat příští zápas v Keřkově.

Branky: Blažek 2, Štefáček, vlastní

ČK: Šrámek

Sestava: Pavel Veselý – Janáček(35. M. Klement), J. Veselý (85. Tonar), Kučera – Štefáček, Brukner (60. R. Klement), Chlubna, Petr Veselý – Šrámek, Hošák, Blažek

Autor: Janáček Jakub