„Áčko“ stále válí. Rozdrtilo Okrouhlici.

Duelem s outsiderem okresního přeboru pokračovalo podzimní tažení Havlíčkovy Borové. Okrouhlice sice nezačala špatně, ale domácí poté potvrdili, že jejich síla je hlavně ve hře dopředu. Zápas rozhodla drtivá pětiminutovka zkraje druhé půle.

V horku vstoupili do zápasu lépe hosté z Okrouhlice, kteří v posledním kole senzačně obrali o body Žďírec nad Doubravou. První jejich brejk uklidila domácí obrana na roh a podruhé musel Veselý  vyboxovat bombu hostujícího útočníka daleko od brány. Po úvodní čtvrthodince ale začali hosté ztrácet půdu pod nohama a i borovská ofenzivní vozba se začala zahřívat na patřičné obrátky. Na Blažkův přízemní centr nejprve jen těsně nedosáhl Hošák a další kanonýrova střela mířila jen těsně vedle. V 25. minutě pohrdl otevřenou dálnicí Šrámek, který zbrkl vypálil sice tvrdě, leč mimo tři tyče. O pět minut později váhali hosté tak dlouho s rozehrávkou, až je atakující Blažek obral o míč, ze soupeřových obránců si udělal slalomové tyče a prudkou přízemní střelou otevřel skóre. Hra domácích sice ještě nebyla zadělal ideální, ale jejich převaha již byla naprosto znatelná. Do půle ještě mířil po rohovém kopu mimo hlavou Janáček, Veselého střelu po Chlubnově přiťuknutí zblokoval obránce, mimo mířil i M. Klement a ani Blažek další branku nepřidal. Po jeho pádu v pokutovém území se ještě mohla kopat penalta, ale píšťalka jinak výborného rozhodčího Šimona zůstala němá. Hosté pak mohli ještě do půle vyrovnat, ale po ojedinělém útoku do otevřené obrany se vyznamenal zákrokem Veselý. Borová vstoupila do druhé půle s jasným cílem přidat uklidňující druhou branku a to se brzy povedlo. V 50. minutě se ve vápně otočil Hošák a prudkou střelou nedal Petrovi šanci. O dvě minuty později doklepl míč do odkryté brány po Blažkově akci M. Klement a pro hosty děsivou pětiminutovku zakončil z penalty Chlubna. Hostující defenziva se pak rozpadal jako domeček z karet a jen v druhé půli mohli domácí nastřílet dvouciferný počet branek. Hlavičku Bruknera vytáhl okrouhlický brankář, stejně jako Hošákovu střelu. Chlubna mířil pod břevno přesně, ale slabě, Bruknerovu dorážku vykopl obránce z brankové čáry, Veselý nepřihrál v brejku dvou proti jednomu Blažkovi přesně, stejně tak dopadla i další jeho střela a jeho rohový kop jen prosvištěl malým vápnem. Stejný hráč si pak spravil chuť z penalty poté co jeden z hostí zahrál v pokutovém území rukou a zvýšil již na 5:0. Okrouhlice mohla korigovat  jedovatou střelou z hranice vápna, ale Veselý byl na svém místě. Pak se ze strany proháčkoval do velkého vápna Blažek, ale jeho střela mířila těsně nad. Další jeho akci si ale již vychutnal Veselý na kterého zívala prázdná branka. Ten ještě nechal projet jednoho z obránců a prudce završil nedělní půltucet. Borová pak mohla ještě branky přidat. Bomba Bruknera v pádu trefila pouze jednoho obránce, hlavička Janáčka mířila těsně nad a Frühbauerovi zahradil po Veselého vybídnutí v poslední chvíli cestu hostující brankář. Hosté pak ještě kosmeticky upravili po zaspání domácí obrany po rohovém kopu. Na konečných 6:1 snižoval Jelínek. Domácí sice v některých fázích utkání nehráli podle svých představ a mnoho svých šancí ještě zahodili, nicméně borovská ofenziva si na své konto připsala dalších šest branek.

Branky: Veselý P. 2 (1pk), Blažek, Chlubna(pk), M. Klement, Hošák

Sestava: Pavel Veselý – Janáček, J. Veselý, Kučera – M. Klement (70. Frühbauer), Chlubna, Brukner, Petr Veselý – Šrámek (65. Štefáček), Hošák, BlažekHošák,HošákghjHo