Vysoká prohra v Pohledu.

2017-07-12-14-54-55.jpg
23.05.2019

V neděli 21.5.2019 jsme jeli k utkání na nové hřiště Sokolu Pohled. Pohledští si nového hřiště užívají a v každém domácím utkání nastříleli soupeřům nejméně  pět branek a jsou suveréně nejlepším týmem jarní části sezony. Přesto jsem do Poheldu nejeli bez ambicí a chuti být prvním bodujícím týmem na jejich novém hřišti.

Navzdory ambicím jsme v Pohledu nezačali dobře a soupeř nás začal od začátku utkání přehrávat. Usnadnili jsme mu to naší pasivitou, málo jsme běhali, nepřidali jsme bojovnost a také jsme hodně kazili při zpracování a příhrávkách. Soupeř se do nás tedy pustil a hned ve 2. minutě prošel míč těsně před naší brankou. Domácí se nadále tlačili k Veselému a snažili se o zakončení. Své útoky tahal po stranách a odtud vraceli míče do šestnáctky. Ve 13. minutě faualoval Sobotka Aleše Frühbauera, když ho dost zbytečně postrčil do zakročujícího Pafky Veselého a Aleš musel být střídán.
Zdroj: https://havlickobrodsky.denik.cz/fotbal-kraj/vedouci-rozsochatec-mel-s-habry-problemy-vyhru-mu-vystrelil-venc-20190521.html
Také Veselý si odnesl šrám na koleni, zbytek utkání ale dochytal. Po chvíli jsme si vypracovali střeleckou příležitost, když Němcovi přihrál do šestnáctky Šrámek. Jeho střelu na branku zastavila ruka domácího stopera, penalta se však překvapivě nekopala.  Ve 35. minutě znovu dost zbytečně vlétl do Pafky Veselého Slanař a zprvu to s naším gólmanem nevypadalo dobře. Rozhodčí Krejčí ocenil zákrok Slanaře žlutou kartou. Domácí nás nadále přehrávali a přežili jsme několik závarů v našme pokutovém území. Ve 39. minutě jsme obdrželi po rychlé křídelní akci druhou branku, když na zadní tyči zakončoval únik Drlíka Sobotka. My jsme mohli ještě do poločasu snížit Provazníkem, který střílel po centru Sobotky, ale pod nohy mu po svém podklouznutí spadl domácí stoper, Provi neměl na zakončení dost prostoru a branku v těžké pozici minul. První poločas zkončil zaslouženě 2:0 pro domácí a jejich vedení mohlo být i vyšší.

O přestávce jsme vypíchli chyby, kterých jsme se dopuštěli při bránění a do druhé půle jsme chtěli přijít s aktivnější hrou. Bohužel hned ve 47. minutě opět nehlídaný Sobotka zvýšil na 3:0 a utkání prakticky rozhodl. Náš tým byl třetí brankou otřesený, nedokázal se dostat do hry a domácí nám zle zatápěli. Rychlonozí hráči na křídlech posílali do našeho pokutového území jeden balon za druhým, my jsme špatně bránili prostory a v 59. a 68. jsme obdrželi další dvě branky od Homoly a Slanaře. Obě jak přes kopírák, kdy po centu ze strany zakončovali oba hráči zcela osamocení z penalty. V tu chvíli si domácí vytvářeli velký tlak a my jsme míče jen odkopávali. Střídáním jsem hru trochu zvedli a hned po svém příchodu na hřiště se mohl hlavou prosadit Zvolánek, jeho pokus však chytil domácí brankář. Poté ještě  hlavičkoval z dobré pozice do středu branky Provazník. Zvolánek si však svou branku schoval na 77. minutu, kdy prošel středem obrany a pěkným lobem přehodil domácího gólmana. Utkání tak zkončilo zaslouženým vítězstvím domácích 5:1.

Utkání jsme nezvládli, nezachytávali jsme rychlé křídelní akce soupeře a hlavně jsme špatně bránili střed hřiště a zakončující hráče domácích. Také nasazení a chuť hrát nebylo úplně v pořádku. Nyní nás čeká jeden z rozhodujících zápasů, kdy v neděli hostíme Chotěboř B, v tomto zápase musíme předvést mnohem lepší výkon a získta 3 body.

Výsledek: 5:1 (2:0)                  ŽK: 1:1       ČK: 0:0

Branky:   Sobotka Michal 2, Drlík, Slanař, Homola - Zvolánek

Rozhodčí: Krejčí, Muzikář, Muzikář

Sestavy:

Pohled: P. Krpálek – M. Krpálek, Eis, L. Hospodka, Slanař - Šikner (46. Martin Sobotka), J. Hospodka (86. Mach), Drlík (82. Dospěl), Siebenbürger - Michal Sobotka, Homola (79. Pokorný).

Havlíčkova Borová: Veselý Pavel - Chlubna Jan (78. Novotný), Paušíma Vilém, Rakušan, FrÜhbauer Aleš (13. Janáček) - Šrámek (63. Zvolánek), Němec (79. Luňáček), Frühbauer Zdeněk, Sobotka (72. Neuabauer) - Lupták, Provazník.

Autor: Roman Brukner

Rozlosování jaro 2019

15.11.2018 | Předseda

Klucí, dnes od 19.00 h se uskuteční schůze TJ, a to v přísálí sokolovny... Každý, kdo má zájem, je vítán :-) Schůze je samozřejmě povinná pro členy výborů a komisí ;-)