Cenná výhra na "sjezdovce" v Lípě.

2017-07-17-21-33-20.jpg
23.04.2019

K dalšímu utkání I.B třídy jsme zajížděli na hřiště ne moc oblíbeného soupeře, do Lípy. Z místního nakloněného hřiště, které umí domácí náležitě využít, moc týmů body nevozí. Přesto jsme si sem pro body jeli a nkonec je i odvezli.

Oproti jiným utkáním jsme do zápasu dobře vstoupili a domácí jsme zaskočili vysokým presinkem a napadáním jejich rozehry. To jim dělalo poměrně velké potíže a my jsme se naopak tlačili před domácí branku. Hra se ale především odehrávala ve středu hřiště a byla plná osobních soubojů. K prvnímu vážnějšímu zakončení jsme se dostali v 15. minutě, kdy těsně vedle střílel Klement. Další příležitost zmařili domácí obránci, když na poslední chvíli ukopli míč na nabíhajícího Rakušana. Také situace jeden na jednoho ve vápně soupeře nám nevyšla, když přihrávka místo kličky a střely nebyla optimální. Domácí hrozili především ze standartních situací, kdy veškeré míče zahrávali na malé vápno, kam nesmlouvavě nabíhali do osobníchsoubojů o míč. Naštěstí naše obrana v čele s Pafkou Veselým pracovala dobře. Ve 34. minutě pak přišla naše radost. Po rohovém kopu a následnou shrumáží před brankou se přes hlavu trefil Rakušan. Za dalších 5 minut mohl přidal pojistku Neuabauer, když se po pěkné kombinaci dostal k damostanému náběhu na brankáře, v rohodující chvíli ho ale zradi lterén a míč šel vedle. Poslední příležitost měl Lupták, když jeho střelu vykopl z brankové čáry obránce. Do konce poločasu již pak zůstal stav 1:0.

Druhý poločas hráli domácí "z kopce", jak jsou zvyklí. Nakopávanými míči se snažili dostat do našeho velkého vápna a zde se pokoušeli o zakončení. Náš tým se ale dokázal vyrovnat s touto taktikou a domácí se nedostávali do vyložených brankových příležitostí. Několik střeleckých pokusů sice přišlo, ale vzhledem k nedostatku času na zakončení, nebyly tyto pokusy přesné. My jsme se již nedostávali k ohrožení branky soupeře, vycházeli jsme z pevné obrany a čekali na rychlý brjek. K tomu se nám naskytlo hned několik příležitostí, bohužel jsme asi v 5ti možnostech nezvládli finální přihrávku a nadějný protiútok jsme sami pokazlili. Domácí byli s přibývajími minutami čím dál nervóznější a na hřišti byly vidět i tvrdší zákroky. V 75. minutě pak na hřiště přišel Láďa Novotný, který dostal prakticky okamžitě žlutou kartu za zdržování. Po dalších 6ti minutách přišla druhá žlutá karta a následnovala červená. Podle mého názoru se jednalo o velice přísnou žlutou kartu, ale situace již nešla vrátit. Domácí se do nás zakousli a nakopávali na naši branku jeden míč za druhým. Centry však naše obrana spolehlivě odvracela, domácí se k zakončení nedostávali a dvě střely z vápna zblokovala obrana. V 90. minutě jsme po rohovém kopu šli do brjeku. Domácí branky byla prázdná, protože i gólman se po rohu pokoušel o zakončení. Provazník se na polovině hřiště zbavil kličkou soupeře, posledního obránce, sám na branku však neběžel. Obránce po pádu na zem zcela úmyslně zahrál rukou a míč v leže na břiše odpálil rukou do zámezí. Rozhodčí situaci sice odpískal, k údivu všech však následovala pouze žlutá karta. Utkání se však již dohrávalo a nakonec zkončilo naší cennou výhrou.

Výsledek: 0:1 (0:1)  34. Rakušan             ŽK - 3:3    ČK - 0:1 Novotný

Rozhodčí: Slíž, Sýkora, Kubeš

Lípa: Vašák - Prokš Miroslav, Kutlvašr, Bouda (56. Vácha), Sochor - Souček Pavel, Rosecký (69. Prokš Jan), Vendl, Souček Roman,  Havel 74. Špiňar), Morkus

Havlíčkova Borová: Veselý - Chluban, Pauušíma, Blažek, Frühbauer Aleš - Lupták, Frühbauer Zdeněk, Němec, Neubauer (75. Novotný) - Klement (90. Luňáček), Rakušan (85. Provazník)