Z Kostelce opět bez bodů.

2017-07-12-14-54-10.jpg
03.04.2018

V neděli 1.4.2018 jsme zavítali na hřiště Kostelce, kterému se letos rovněž výsledkově nedaří a má také spíše sestupové starosti. Po zbytečné prohře v Havlíčkově Brodě jsme chtěli získat body v Kostelci. Vzhledem k menším rozměrům klosteleckého hřiště se dal očekávat zápas plný soubojů a hry do těla.

Utkání začalo za silného větru, ale na slušném terénu. Domácí začali mírnou převahou, kdy se ale k přímému ohrožení naší branky nedostávali. Většina hry se odehrávala ve středu hřiště, ale spíše na naší polovině. My jsme se snažili hrát dlouhé míče na Rakušana s Němcem, kteří je měli na polovině soupeře podržet a s podporou nabíhajích záložníků se dostávat do zakončení. Ve 20. minutě se mohla pískat penalta na Rakušana, kterému v šestnáctce brnkl o nohy domácí zadák, rozhodčí však odpískal pouze rohový kop. Stejná situace se pak opakovala v opačném gardu, kdy se těsně před poločasem dožadovali z podobné situace penalty domácí. Rozhodčí posoudil oba zákroky shodně a penaltu ani v jednom případě nepískl. Ve 30. minutě byl za tvrdý faul oceněn žlutou kartou domácí Flégl a ve 33. minutě obdržel rovněž žlutou kartu Lukáš Kučera, který skluzem trefil domácího kapitána. Ten si celý zápas stěžoval na fauly našich hráčů, přitom sám také slušně "rozdával", za což byl v 52, minutě rovněž oceněn žlutou kartou. Do poločasu si domácí vypracovali dvě situace, které vedly k ohrožení naší branky. Své snažení nedotáhli do konce, když si s jednou slabou střelou poradil Štefan Lupták a druhá střela šla mimo. My jsme měli šanci po rohovém kopu Marcela Sobotky a zejména pěkně kopnutý centr z přímého kopu Petrem Veselým volal po zakončení. Bohužel bez důrazu v zakončení dát branku nelze. Poločas, který toho ke koukání moc nenabídl, tak skončil remízou nula nula.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu, jako skončil ten první. Zápas opět nabízel souboj ve středu hřiště, kombinace vázla u obou týmu a dopředu se oba týmy dostávali spíše dlouhými nákopy. V 52. minutě pak přišel rozhodující moment utkání. Domácí vhazovali aut na úrovni našeho pokutového území, naši hráči opět špatně obsadili hráče soupeře a vznikl z toho zcela zbytečný faul. K rozehrávce standartky na úrovni 18ti metrů se postavil domácí Lapeš a střelou přes zeď k pravé tyči Luptákovi branky vsítil  gól. Pak přišly dva pěkné centry Marcela Sobotky, bohužel pro nás nikdo "nezavíral" zadní tyč a tak z povedených centrů nic nebylo. V 62. minutě vystřídal Petra Veselého Tomáš Cacek a v 74. minutě Lukáše Němce, Marek Pecha. Asi v 75. minutě jsme se dostali do naší jediné stoprocentní příležitosti, kdy si Marcel Sobotka ve vápně pěkně narazil míč s Vildou Paušímou, ten se pak zbavil dvou domácích hráčů, ale při zakončení z malého vápna bohužel minul vzdálenější tyč domácí branky. Kostelčtí v tu chvíli hráli na rychlé protiútoky, po jednom z nich vyrážel střelu domácího útočníka Lupták a po dalším brejku nedokázali domácí dovést přečíslení do zakončení. S blížícím se závěrem domácí zalezli před vlastní pokutové území a odvraceli centrované míče, které jsme posílali do jejich šestnáctky. Z těchto centrů jsme bohužel vytěžili pouze závar před domácím gólmanem, kdy Tomáš Blažek v pádu posunul míč na Marka Pechu. Před ním ale stačil míč ukrýt ve svých rukavicích domácí brankář, kterého pak Mára trochu "dojel" a obdržel za to žlutou kartu. O osudu utkání, které nepřineslo moc fotbalové krásy, tak rozhodla branka z přímého kopu. My jsme opět nedokázali vstřelit branku a tudíž jsme ani nemohli vyhrát.

Hodnocení Petra Veselého: "Bylo to velice bojovné utkání při kterém nebylo vidět moc fotbalistů, a to z obou stran. Utkání rozhodl jediný gól z přímého kopu. Poté jsme se tlačili do zakončení, ale jak je u nás zvykem, bez kvalitní finální fáze. Podle mého názoru to byl klasický remízový zápas, ale vyhráli tentokráte šťastnější domácí."

Výsledek: 1:0 (0:0)      ŽK: 2:2         ČK: 0:0

Branka: 52. Lapeš Ondřej

Rozhodčí: ŠŤastný, Doskočil, Nádvorník

Sestavy:

Kostelec: Novák - Vavroušek, Lapeš, Hrubeš, Zadražil - Číhal, Procházka, Fejt, Flégr (Smejkal) - Tomášek, Čekal (68. Kružík)

Havlíčkova Borová: Lupták - Kučera, Veselý Jaroslav, Blažek, Chlubna Aleš - Sobotka, Paušíma Vilém, Frühbauer Zdeněk, Veselý Petr (62. Cacek) - Němec (74. Pecha), Rakušan

Autor: Brukner Roman

Letní příprava 2018

Den

Čas

Náplň

Út 10.7.

Pa 13.7.

Ne 15.7.

Přátelský zápas Česká Bělá (venku)

Česká Bělá

Út 17.7.

Pa 20.7.

So 21.7.

Havlíčkova Borová 50 LET. Zápas "A" i "B" týmu

Po 23.7.

St 25.7.

Pa 27.7.

Přátelský zápas Mírovka (venku)

Mírovka

So 28.7.

Borovská desítka - Služby

Út 31.7.

Pa 3.8.

Přátelský zápas Počítky(doma)

Út 7.8.

Pa 10.8.

So-Ne

Mistrovský zápas

26.06.2018 | PŘÍPRAVA

Kdo mate zajem tak 10.7 zacina priprava na novou sezonu.Sraz v kabinach v 17.30 .

12.06.2018 | Frucko

Našim je to jedno. Stejně půjdou sloužit jedni a ti samý....#::-|:-D

07.06.2018 | Bruky

Upozornění: Pouze do neděle 17.6.2018 se lzde u mě nahlásit jako účastník oslav 50ti let fotbalu s nárokem na nějaké občersvtení zdarma. Poté již účast možná, ale občerstvení za svoje.

07.06.2018 | bacek

hoši, za týden pouťovka...tak kdo kam sloužit?*KILL*

06.06.2018 | Bruky

Trénink ve čtvrtek v 18.00.