Stíhací jízda začala pozdě.

06.05.2022

K prvnímu mistrovskému utkání pod vedením trenéra Franty Poláka jsme odjížděli od Světlé nad Sázavou. Přes velký bodový rozdíl mezi našimi mužstvy a zcela rozdílnému postavení obou týmů v tabulce soutěže jsme nejeli do Světlé s poraženeckou náladou a chtěli jsme zde vybojovat body, které by nám pomohly k záchraně.

Franta Polák znalý světelského prostředí i hráčů seznámil naše mužstvo s tím, co nás ve Světlé čeká, vypíchl silné stránky soupeře i možnost, jak jej přehrát. Bohužel již ve 12 té minutě jsme inkasovali po standartní situaci, na kterou nás Franta upozorňoval. Na přetažený míč si na zadní tyč naběhl domácí hráč, nikým neatakován vrátil míč před naši bránu, zde jsme na malém vápně prohráli dva přetlačované souboje a Dibelka se nám odměnil za naši laxnost brankou na 1:0 pro domácí. Nutno říci, že tato situace vyplynula z našeho ležérního a ospalého vstupu do utkání, kdy naši hráči neplnili zadané úkoly, neběhali, nezískávali odražené míče a naopak získané míče jsme lehce ztráceli. Ve 20. Minutě jsme obdrželi druhou, opět velmi zbytečnou branku. Po odvráceném útoku domácích měl míč v prostoru před naší šestnáctkou na kopačce Antl, místo jednoduchého řešení křížným nákopem však pokazil rozehrávku a rozběhnutý Čuřík křížnou střelou vsítil na 2:0 pro domácí. Veselý v brance si sice na míč sáhl, ale tvrdá rána na vzdálenější tyč nakonec do sítě prošla. Ano druhá obdržená branka nás neprobrala, domácí se nadále tlačili před naši branku a my jsme se jen sporadicky dostávali k domácímu pokutovému území. Při jednom centru do našeho pokutového území pak velmi nevybíravě a zbytečně „vlétl“ do našeho brankáře Čuřík, ale rozhodčí jeho počínání neocenil k údivu všech ani žlutou kartou. Až ve 30 minutě dostal míč mezi obránce Petr Veselý, který zkoušel z 25 metrů přehodit domácího brankáře, bohužel však při svém pokusu netrefil branku. Po chvíli se po levé straně po kombinaci s Antlem a P. Veselým dostal do šestnáctky domácích Frühbauer, ale střelu mu stačil zblokovat jeden z domácích hráčů. Ve 43. minutě pak prohrál souboj o míč ve středu hřiště Antl, domácí hráč proběhl od středového kruhu až před naši šestnáctku, kde mu ještě mohl odkopnout míč Kučera, od něj se však míč pouze odrazil k Novákovi a ten překonal Veselého potřetí. Do poločasu dokázal ještě Čuřík předvést další nevybíravý zákrok na Kučeru, když jej zezadu ve výskoku udeřil do hlavy, ani za tento zákrok však nebyl sudím potrestán. Do kabin se tak odcházelo po špatném výkonu a za velmi nepříznivého stavu 0:3.

Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním, že se zápasem ještě zkusíme něco udělat. Na hřiště přišel místo Antla Němec a začali jsme více napadat rozehru domácích. Hra v poli se sice vyrovnala, ale do zakončení jsme se nedostávali. Pokud se nám naskytla šance na brejk, tak jsme ji většinou pokazili špatnou přihrávku. V 50 minutě pak opět Čuřík udeřil loktem do obličeje, zcela mimo prostor, kde byl míč, Blažka, který zůstal otřesený ležet na hřišti, ani toto však rozhodčímu nestačilo ke spravedlivému ocenění Čuříka. V 67. Minutě jsme pak z pravé strany hřiště rozehrávali přímý kop, ihned po rozehře jsme však velice lehce ztratili míč, domácí rychle přenesli hru do naší šestnáctky, kde ještě mohl míč okopnout Blažek, bohužel míč pouze tečoval k útočníkovi domácích. Toho vychytal Veselý, ale odražený míč uklidil do opuštěné branky Křikava a bylo to 0:4. V tu chvíli by na nás asi nikdo nevsadil ani korunu. V 69. Minutě ale vyslal Blažek dlouhým pasem za obranu do úniku Němce, ten si míč dobře navedl a na vzdálenější tyč překonal Adamce v domácí svatyni. Po vstřelené brance jsme ožili, začali jsme odebírat míče domácím hned při rozehře a dostali je pod tlak. Za dalších6 minut jsme za to byli odměněni druhou brankou Němce, který si ve vápně našel odražený míč a dobře zakončil. Domácí viditelně znervózněli, kazili rozehru, začali zdržovat a kouskovat hru. To se jim dařilo až od 88. minuty, kdy se po rohovém kopu prosadil hlavou Blažek a snížil na rozdíl jediné branky. V nastaveném čase jsme pak mohli i vyrovnat, velký závar před Adamcem pak zakončil střelou na dlouhou nohu J. Veselý, ale domácí hráči ji se štěstím zblokovali a míč okopli. Hned z protiútoku mohli do otevřené obrany pojistit výhru domácí, osamoceného Křikavu však skvělým zákrokem vychytal Veselý. Zápas nakonec vyhráli domácí 4:3.

Myslím si, že jsme ve Světlé prohráli zcela zbytečně, tři ze čtyř branek jsme jim více méně darovali. Branky jsme inkasovali po zbytečných ztrátách míče a po standartní situaci, na což naše mužstvo před zápasem trenér Polák upozorňoval. Potěšilo naopak to, že hráči zápas nevzdali ani za stavu 0:4 a dokázali z něj udělat celkem slušné drama.

Góly: 12. Dibelka, 20. Čuřík, 43. Novák, 67. Křikava – 69. a 75. Němec, 88. Blažek. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 1:3.

Světlá n. S.: Adamec – Čuřík (58. Muzikář), Petrus, Pohnětal, J. Valenta – Vodička, Novák, Karel, Vaňásek – Dibelka (40. D. Valenta), Křikava.

H. Borová: Pavel Veselý – Sobotka, A. Chlubna, Kučera, Blažek – J. Veselý, Béna, Antl (54. Němec), Z. Frühbauer – Petr Veselý, Pecha.
Zdroj: http://havlickobrodsky.denik.cz/fotbal_region/svetla-zazila-infarktovy-zapas-borova-predvedla-stihaci-jizdu-20170403.html

Autor: Brukner Roman