Prohra v Pacově.

06.05.2022
    Nedělní odpoledne bylo tentokrát vyhrazeno "zájezdu" do Pacova, kam jsme chtěli jet napravit domácí zaváhání ze zápasu s Polnou B. Bohužel již při skládání sestavy jsme se opět dostali do obtížné situace, kdy někteří hráči pro nemoc nebo zranění nemohli k zápasu odjet nebo k němu nastoupit. Ze sestavy proto vypadli Jarda Veselý a Jakub Adam. Petr Veselý i přes zranění nakonec do zápasu zasáhl a Tomáš Blažek nastoupil do zápasu i přes nedoléčené zranění.
    V zápase jsme chtěli vycházet ze zabezpečené obrany, hrát na rychlé brejky a těžit ze standartních situací. Toto se nám vcelku  dařilo zhruba do 30té minuty, kdy se domácí po centru dostali do první příležitosti, kterou však domácí útočník prováhal a střelu se podařilo obraně zblokovat. Ve 33. minutě ale domácí zahrávali pokutový kop, který proměnil Přibyl. Situace před pokutovým kopem nejprve skončila rohovým kopem domácích, když hlavní sudí viděl čistý zákrok Janáčka a jeho odehrání balonu na rohový kop, posléze svůj verdikt ale odvolal a na pokyn pomezního ukázal na značku pokutového kopu. Dle mého názoru (i podle části domácí lavičky) měl být odpískán rohový kop. Do konce poločasu si domácí vypracovali další dvě příležitosti, když jednu zlikvidoval brankář Pavel Veselý a ve druhé příležitosti domácí útočník trestuhodně přestřelil odkrytou část branky. My jsme si vypracovali dva náznaky šancí, bohužel při první situaci chyběla přesnější finální přihrávka a ve 44. minutě skončil míč z hlavy Pechy jen těsně mimo levé tyče domácí svatyně.

Druhý poločas  začal opět převahou domácích, kteří určovali tempo hry, do šance se ale dostali až po minele Blažka, který zbytečně kličkoval na hranici pokutového území. Jeho chybu však napravil dobrým zákrokem Pavel Veselý. V 66. minutě však již domácí přidali druhou branku, po křídle se prosmýkl domácí záložník, zpětným centrem našel na úrovni penalty svého spoluhráče Bezzemka a ten se nemýlil. V 71. minutě nahradil Šrámka Adam Paušíma. V 78. minutě nahradil Blažka Petr Veselý a hru jsme vytáhli na 3 útočníky. Začali jsme více presovat a několikrát se nám podařilo dost domácí do úzkých, bohužel bez brankového efektu. Až v 86. minutě přišel rychlý brejk, Pecha ještě v nájezdu na brankáře neuspěl, ale odražený míč pěknou střelu zpoza šestnáctky poslal do sítě Petr Veselý. Do konce zápasu jsme se již od žádné příležitosti nedostali a domácí v 91. minutě po rychlém protiútoku zvýšili Kuranem na 3:1.

Vzhledem k průběhu utkání domácí zaslouženě vyhráli, naše mužstvo však nepodalo úplně špatný výkon. Škoda, že jsme si nechali trochu zbytečně domácí odskočit na 2:0, v závěru jsme se mohli poprat alespoň o bod. Takto se nám, podařilo pouze snížit na 2:1, ale na víc už nemělo mužstvo síly. Nyní nás čeká domácí utkání s Chotěboří, ve kterém budeme určitě chtít získat body do tabulky. Utkání se hraje v neděli dopoledne.

Sestava:Pavel Veselý – Janáček, A. Chlubna, J. Chlubna, Kučera, Béna, Šrámek (71. Paušíma), Blažek (78. Petr veselý), Pecha, Frühbauer, Rakušan.
Zdroj: http://havlickobrodsky.denik.cz/fotbal_region/svetla-splnila-povinnost-vyhrala-na-hristi-polenske-rezervy-20161017.html

Autor: Roman Brukner