Borovu vyloupila poprvé v historii Kamenici

06.05.2022

Po minulé výhře nad rezervou Havlíčkova Brodu chtěli fotbalisté A týmu Havlíčkovy Borové potvrdit stoupající formu i v dalším utkání. V daleké Kamenici nad Lipou je  nečekala lehká úloha, domácí totiž hrají o přední místa tabulky. Avšak Kameničtí si zřejmě mysleli, že jim výhra spadne sama do klína, hosté zahráli solidně, k bojovnosti přidali také vstřelené branky a tři body nakonec překvapivě putovaly do rodiště Karla Havlíčka.

Aktivněji přitom začala Kamenice. Hned v úvodu prolétl jeden centr domácích jen těsně vedle tyče a po chvíli se Pavel Veselý zapotil při střele z dvaceti metrů, kterou musel vyrážet na roh.

Postupem času se však hra v poli začala vyrovnávat a Borová začala zlobit také dopředu. Na zpětnou přihrávku Petra Veselého ještě nabíhající hráči nedosáhli, přesto však Borová otevřela skóre.

V 16. minutě se balon z pokutového území Borové dostal k Rakušanovi, ten se sedmdesát metrů od soupeřovy brány zbavil jednoho obránce, už na polovině soupeře přešel dalšího, po dlouhém sólu se dostal až před brankáře a nekompromisní střelou do vzdálenější šibenice otevřel brankový účet zápasu! Petr tak už dopředu oslavil své nastávající otcovství J.

Jen o pět minut později zahrával rohový kop Petr Veselý, jeho parádní centr si zhruba na úrovni penalty našel nabíhající Jakub Adam, který parádním volejem, který se ještě otřel o břevno, zvýšil na 0:2 pro hosty.

Hosté v těchto chvílích byli lepším celkem a domácí obrana se musela pořádně ohánět. Po chvilce přišel další centr, ale povedené nůžky Šrámka skončily pouze v rukavicích domácího brankáře.

Domácí se z útlumu dostali díky standardní situaci. Ve 30. minutě nechali hosté při rohu úplně neobsazeného Strašíka a ten pohodlně hlavou snížil. 1:2. Pak se do šance dostal kamenický Filípek, Pavel Veselý však jeho střelu vyrazil. Ve 37. minutě však Jaroslav Veselý zahrál v pokutovém území nešťastně na zemi rukou a Filípek z penalty vyrovnal na 2:2.

Ve druhém poločase začali lépe hosté, kteří si vypracovali několik šancí. Nejprve na hranici velkého vápna vybojoval tělem prostor pro Jana Chlubnu Petr Veselý, hostující záložník však v tutové šanci sám před brankářem pálil pouze do strážce domácí svatyně. O chvíli později pak mohl ledabylost domácích v bránění potrestat Němec, ten po přetaženém centru hlavičkoval na zadní tyči zblízka, jeho šanci ale zastavil domácí hráč na brankové čáře.

Kameničtí se do tempa dostávali jen hodně ztuha, ale vedení mohli strhnout na svoji stranu. Po chybě hostí v rozehrávce se před Veselého dostával sám Filípek, borovský brankář však parádně situaci ustál, domácího forvarda vytlačil chytře do úhlu a pak už borovská obrana dokázala míč upálit do bezpečí. Stejně se Pavel Veselý zaskvěl při další střele z hranice vápna, kterou vytáhl na roh.

Nakonec však udeřilo na té správné straně, navíc ze zdánlivě nezajímavé situace. Domácí obránce chtěl nedaleko rohového praporku zahrát míč o Petr Veselého, ten ho však o kulatý nesmysl obral a ještě stačil vysokým obloukem odcentrovat. Míč přeletěl až k zadní tyči, kam si naskočil úplně volný Němec a hlavou poslal hosty do vedení! 2:3.

Do konce utkání zbývalo ještě hodně času a domácí přeci jen zatlačili hosty do defenzivy. V šanci se objevil střídající Hadač, jeho střelu z úhlu však výborný Pavel Veselý zkrotil, stejně jako pumelici z dvaceti metrů, kterou musel vytáhnout na roh. Bojovní hosté dokázali domácí uskákat i při několika rohových kopech a i přes závěrečný nápor Kamenice uhájili nesmírně cenné tři body.

Ohlasy:

TJ Slovan Kamenice nad Lipou

Radek Bouchal: Domácí nastoupili "totálně namachrovaní" a zápas nezvládli. Hosté vyhráli zaslouženě.

TJ Sokol Havlíčkova Borová

Roman Brukner: Poslední zápasy se zvedáme. Kluci zápas odmakali a zaslouženě jsme vyhráli.

Kamenice nad Lipou – Havlíčkova Borová 2:3(2:2)

Branky: Rakušan, Adam, Němec

Sestava: Pavel Veselý – Rakušan, A.Chlubna, J.Veselý, Adam – J.Chlubna, Fruhbauer, Béna, Kučera – Šrámek(55.Němec), Petr Veselý(66.Janáček)

průměr (2.09) | hlasovalo (11)