První letošní body vystřelil áčku v nastavení Patrik Kučera

Těžkého soupeře na úvod sezony určil fotbalistům A týmu Havlíčkovy Borové los v další átřídní sezoně. Na hřišti U sokolovny se jim postavila Kamenice nad Lipou, která v posledním vzájemném utkání Borovou potupila 5:0. Tentokráte však brala všechny body Borová, v nastavení rozhodl kapitán Kučera.

V úmorném vedru se hrál ještě poměrně svižný a v poli vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. Domácí však byli přeci jenom před brankou soupeře o chloupek aktivnější a střeleckých možností si vypracovali o něco více než soupeř. Kamenice sice zahrozila jako první, ale jejich trestný kop jen kousek za hranicí vápna přímo Veselého branku neohrozil a domácí brankář dokázal na poslední chvíli zlikvidovat i Němcovu nepovedenou malou domů. Na druhé straně se před branku ze strany dral Patrik Kučera, jeho přihrávku hostující brankář ale vystihl. Stejně tak si poradil i se střelou aktivního Klimeše, který se v utkání představil jako první posila ze ždíreckého Tatranu, kterému dělá Borová v letošní sezoně farmu.

V 20.minutě našel Provazník parádní křížnou přihrávkou nabíhajícího Patrika Kučeru, ten však svůj únik zbrzdil a následnou přihrávku ze strany opět lapil kamenický brankář. O chvíli později dostal dlouhý míč do běhu Klimeš, který se v úniku ocitl sám na hranici pokutového území, ale kamenický brankář rychle vyběhl z branky a šanci tak zlikvidoval.

Na druhé straně pak musel vytáhnout parádní zákrok Pavel Veselý, který si s námahou poradil s přízemní střelou k tyči. Ještě do poločasu mohli znovu otevřít skóre domácí, po Provazníkově sólu a následné skrumáži měl míč na kopačce Zdeněk Fruhbauer, který ale poloodkrytou branku trefit nedokázal a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Jen několik desítek vteřin po začátku druhého dějství se hosté dokázali ze strany prokombinovat do gólovky, kamenický útočník se po rychlé narážečce dokázal dostat až před Veselého, ten ale jeho střelu i následnou dorážkou zlikvidoval. Borová pak zahrozila ze vzduchu. Klimeš našel přesný centrem Němce, ale jeho hlavička minula branku jen o malý kousek. Pak tempo hry na několik minut upadlo a bojovalo se hlavně ve středu pole. To ukončila až rychlá akce domácích, kdy se po přesném pasu do úniku opět dral Klimeš, lehkým přiťuknutím našel na hranici vápna sprintujícího Havlíčka, ten si však v rozhodující chvíli míč příliš předkopl a kamenický brankář jeho možnost dokázal na malém vápně zlikvidovat. Po tvrdém střetu však musel strážce hostující svatyně vystřídat a do brány tak šel hráč z pole. Toho hned prověřil Klimeš, který se na straně rychle vyhnul obránci, ale jeho dělovku nový gólman zkrotil. Stejně tak si poradil i se střelou Lukáše Kučery, který se po krátkém sólu dostal od výborné střelecké pozice, ale našel jen připravené rukavice kamenického hráče.

Hosté o sobě dali vědět při sérii rohových kopů a po jednom z nich pálil Melzoch jen těsně nad branku. Těsně před vypršením devadesáti minut se hosté nedohodli ve vlastním pokutovém území, domácí Jan Chlubna se dostal před brankářem k míči, bohužel však takřka prázdnou branku z hranice vápna jen těsně minul.

Deset minut před koncem pak přišla po zbytečném faulu a druhé žluté červená karta pro hostujícího Doležala, o pár vteřiny později však šel pod sprchy také Jaroslav Veselý, takže síly na hřišti byly takřka okamžitě srovnány.

Když už se tedy zdálo, že utkání míří z bezbrankové remíze, přišel v 94. minutě na hranící velkého vápna zbytečný faul na Klimeše a k míči se postavil domácí Provazník. Ten si před mohutně postavenou hostující zdí všiml na zadní tyči několik domácích nepokrytých hráčů, přesnou přízemní přihrávkou našel kapitána Patrika Kučeru a ten několik vteřiny před koncem střelou na zadní tyč vystřelil Borové první důležité body.

„Ve velkém vedru se hrál svižný fotbal na obou stranách. Stínem zápasu bylo zranění hostujícího gólmana a našeho Havlíčka. V nastavení jsme rozhodli z trestného kopu o výhře. O ten gól jsme byli lepší,“ řekl borovský trenér Roman Brukner.

V příštím kole zajíždí Borová na půdu Bedřichova.

Havlíčkova Borová - Kamenice nad Lipou 1:0(0:0)

Branka: Patrik Kučera

Sestava: Pavel Veselý - Janáček (77.A.Chlubna), J.Veselý, Blažek, L.Kučera - P.Kučera, Fruhbauer, Havlíček(70.Rakušan), Němec(55.J.Chlubna) - Provazník, Klimeš

průměr (2.5) | hlasovalo (6)