Příprava pokračuje - přátelák Herálec ZR.

Druhým soupeřem v letním přípravném období na sezonu 2015-2016 nám byl v neděli 26.7.2015 TJ Sokol Herálec, účastník Krajského přeboru KFS Vysočina. Utkání jsme odehráli na kvalitně připraveném hřišti soupeře.

Hned po začátku utkání na nás domácí „vlétli“, ale zahrozili pouze jednou, když pěknou střelu domácího útočníka zneškodnil výborným zákrokem u pravé tyče brankář Veselý. Touto střelou skončila pětiminutovka domácích a naše mužstvo začalo přebírat otěže utkání. Ve 13 minutě se dostal do šestnáctky Provazník, vymíchal hned 3 hráče soupeře, ale na cestě k brance jej zastavil faul domácího obránce. S penaltou si s přehledem poradil Páťa Kučera a vedli jsme 1:0. Nadále jsme kontrolovali hru, drželi balon a dobře kombinovali. V této fázi utkání jsme byli lepším týmem. Další možnost skórovat měl po přihrávce provazníka Rakušan, který však svou střelou trefil do hlavy posledního bránícího hráče, který tak zabránil jistému gólu. Domácí se pokoušeli o rychlé brejky, po jednom z nich nedosáhl dobíhající útočník na zadní tyči ve skluzu na míč a branku netrefil. Další možnost měl provazník, který střelou ze šestnáctky jen těsně minul branku a po něm se dostával do šance Havlíček, který rovněž neproměnil. Asi ve 35 minutě se hra vyrovnala, ale do konce poločasu se již nic důležitého nestalo. Do druhé půle jsme vystřídali, když na hrot místo Rakušana nastoupil Aleš Frühbauer a na střed zálohy si místo Havlíčka přišla vyzkoušet I. A třídu nová posila Lukáš Béna, který je u nás na hostování z Chotěboře. Hned po rozehrání druhé půle se pokusil Provazník přehodit domácího brankáře, to se mu sice povedlo, ale míč skončil asi 2 metry vedle branky. Rovněž v první minutě jsme ale laxně bránili pravou stranu a po několika odrazech míče zakončil střelou na zadní tyč domácí hráč a bylo srovnáno. Tempo utkání oproti první půli opadlo, přesto bylo k vidění několik pěkných akcí na obou stranách. V další šanci se objevil Tomáš Blažek, když po zahraném signálu po volném přímém kopu byl zcela sám před brankářem, ale branku přestřelil. Na hřiště se pak v 55 minutě vrátil Havlíček, který nahradil zraněného Němce, jenž v utkání skončil po nepěkném skluzu domácího hráče. V další šanci se objevil Provazník, který opět jen těsně minul a další šancí pohrdl Havlíček. Domácí měli také dvě příležitosti, také oni netrefili branku. V 60 minutě nahradil Aleše Chlubnu Filip Valenta, který rovněž poprvé okusil I.A třídu.. Na hrotu vyměnil Aleše Frühbauera, který se posunul na místo Chlubny. Poté se dvakrát do brjeku dotal Fili Valenta, vždy jej však zastavil včasný výběh domácího gólmana. V 84 minutě pak Páťa Kučera přešel ve středu hřiště přes 3 protihráče, čtvrtý jej sice nevybíravým zákrokem zastavil, ale v akci Pokračoval Aleš Frühbauer, míč předložil před branku Havlíčkovi a ten se nemýlil. 2:1. V 86 minutě jsme ale špatně pokryli rozehraný roh a domácí hráč na přední tyči pohodlně skóroval. Utkání tedy skončilo 2:2. Podle mého názoru jsme odehráli povedené utkání, zejména 30 minut v první půli bylo z naší strany hodně dobrých. Škoda neproměněných brankových příležitostí a dvou poměrně lacino inkasovaných branek.

Výsledek: 2:2 (1:2), branky Patrik Kučera, Havlíček

Sestava: Veselý Pavel – Janáček, Blažek, Šmíd Karel – Chlubna Aleš (60 min. Filip Valenta), Němec (55 min. Havlíček) , Frühbauer Zdeněk, Havlíček (46 min. Béna Lukáš), Kučera Petrik – Provazník, Rakušan (46 min. Frühbauer Aleš)

Autor: Roman Brukner
průměr (2.33) | hlasovalo (9)