Ze dvou derby má Borová pouze jeden bod.

Dvě okresní derby mají za sebou fotbalisté A týmu Havlíčkovy Borové. Ti na domácí půdě nejprve v nudném zápase bez branek remizovali s Leštinou a v daleko záživnějším utkání o týden později padli na půdě Pohledu 1:3.

Havlíčkova Borová – Leština0:0

Mladý hostující tým platí za jeden z nejméně vyzpytatelných celků v soutěži a možná trochu překvapivě má problémy se záchranou. Leština si proto do Borové přijela pro potřebné body a zpočátku utkání si vypracovala dvě velké šance. Nejprve však hostující útočník střílel nad Veselého branku a několik minut poté trefil Aubrecht po kolmé přihrávce a kličce střelou na vzdálenější část branky břevno.

Jinak se toho ale na hřišti mnoho nedělo. Domácí se sice několikrát dostali do střelecké pozice, Chlubna hlavičkoval po centru ze strany do brankáře, další dvě střely domácích pak zblokovala obrana, ale žádná velká šance se neurodila. Komplikací však pro domácí bylo zranění brankáře Pavla Veselého, který se po rohovém kopu tvrdě střetl s hostujícím Klausem. Záložník Leštiny vystřídal ihned, Pavla Veselého nahradil do druhého poločasu v brance netradiční strážce svatyně – útočník Petr Veselý, který byl pouze na lavičce. Tomu však naštěstí hostující celek vlastně žádnou práci ve druhé půli nepřipravil. Ve snad jediné šanci Leštiny poslal jejich hráč trestný kop z dobré pozice nad břevno a Petr Veselý si mohl oddechnout.

Jinak i ve druhém dějství se hrál nudný zápas ve středu pole bez gólových možností, plný nepřesností na obou stranách. V závěru sice hosté trochu uvadli a domácí se tlačili před jejich pokutové území, v jedné trochu větší možnosti po Němcově hlavičce pomohl brankáři Novotnému obránce, který míč tečoval a hostující brankář si tak jej mohl stáhnout. A když se neujalo ani několik střel ze střední vzdálenosti, rozešli se oba soupeři smírně.

Sestava:H. Borová:Pavel Veselý (46. Petr Veselý) – Z. Frühbauer, Blažek, J. Veselý, L. Kučera – Janáček, P. Kučera, Hospodka (76. A. Chlubna), J. Chlubna – Němec (85. A. Frühbauer), Rakušan.

Pohled – Havlíčkova Borová 3:1(2:0)

To v dalším utkání, které Borová sehrála o týden později v Pohledu, se již bylo na co dívat. Domácí měli na hosty ztrátu pěti bodů, a aby se také odpoutali od spodních pater tabulky, potřebovali vyhrát. Za hosty poprvé nastoupil v bráně Míra Jonák, který nahradil zraněného Pavla Veselého, kvůli státnicím pak chyběl i Patrik Kučera.

A zápas začal Pohled hrající po větru zhurta. Hned ve třetí minutě kopal Eis zhruba z rohu vápna trestný kop, jeho prudkou střelou Jonák vyrazil do mlýnice před bránou a Sobotka se štěstím dotlačil míč do brány. Hosté mohli o několik minut později odpovědět, Petr Veselý obral obránce o míč, v brejku přihrál na hranici vápna Rakušanovi, ten však v dobré pozici střílel pouze mimo branku. Na druhé straně pak po další standardní situaci hosté se štěstím uklidili míč do bezpečí před dotírajícím Polákem. Obrovskou možnost vyrovnat měla Borová zhruba ve dvacáté minutě. Rakušan potáhl míč po lajně, utekl obránci, jeho přízemní přihrávku obránci tečovali k Janáčkovi, ale dobíhající hostující záložník levačkou trefil z hranice penalty místo odkryté bány pouze padajícího Růžičku. I nadále se tvrdě bojovalo, domácí pak zkoušeli dvakrát štěstí zdálky, ale Jonák byl pozorný a Břízově nepříjemné křížné střele chyběla přesnost. Jenže v 28. minutě neuhlídali hosté narážečku domácích, Sobotka poslal míč na malé vápno, kde byl nejdůraznější Bříza – 2:0. Na druhé straně pak Rakušana před Růžičkou zastavil praporek pomezního, Petr Veselý střílel z trestného kopu pouze nad branku a po rozehraném rohovém kopu zastavil tvrdou pumelici Jardy Veselého směřující do brány za Růžičkou domácí obránce hlavou.

Ve druhém poločase hráli hosté po větru a dařilo se jim dostávat domácí pod tlak. Pohledu navíc vystřídal špílmachr Slanař a hosté tak získali ještě více půdy pod nohama. Borová si vypracovala několik rohových a trestných kopů, jeden z nich – kdy se do míče takřka z půlky opřel Jarda Veselý – musel Růžička s námahou vyškrábnout ze šibenice a po jednom z rohů míč prolétl nikým netečován malým vápnem domácích. V 73. minutě pak propadl za domácí obranu jeden z pasů, Rakušan si v náběhu míč našel a zblízka s přehledem prostřelil Růžičku – 2:1. Čím méně času zbývalo hostům na vyrovnání, tím více otevírali i vrátka do své obrany. Domácí v dobré nejprve přelobovali nejen brankáře Jonáka, ale i branku a další nebezpečná křížná střela jen těsně minula tyč hostující svatyně. Na druhé straně se po jednom z rohů z otočky opřel do míče levačkou Hospodka, ale jeho pumelice zazvonila jen na tyč Růžičkovi brány! O chvíli později pak před Janáčkem na poslední chvíli domácí brankář míč a domácí gólman vytěsnil i Veselého trestný kop na roh.

V úplném závěru, když již hosté hráli naprosto vabank se dral do dobré šance Petr Veselý, domácí obránci mu ve vápně na poslední chvíli uzmuli míč a vydali se do dalšího brejku do otevřeného prostoru, Michal Sobotka si po centru na vápně v klidu zpracoval míč a milimetrovou přízemní střelou k tyči utkání definitivně rozhodl. 3:1.

V derby si tak nakonec připsali všechny body důraznější domácí, i výkon hostujícího celku nebyl špatný a zavdával naděje alespoň k zisku remízového bodu.

V dalším těžkém utkání přivítají borovští na svém hřišti rezervu havlíčkobrodského Slovanu.

Branka: Rakušan

Sestava: Jonák – Z.Fruhbauer(40.A.Fruhbauer), J.Veselý, Blažek, L.Kučera – Janáček, Hospodka, A.Chlubna, J.Chlubna – Rakušan(75.Němec), Petr Veselý

průměr (3.33) | hlasovalo (3)