Áčko konečně vyhrálo. Gólem v závěru porazilo Věžnice

Dlouhou, předlouhou devitízápasovou sérii proher (včetně přípravy) mělo za sebou áčko Havlíčkovy Borové. Na dvouciferný součet však tuto sérii naštěstí vystoupat jeho hráči nenechali a ve třetím jarním utkání dokázali doma zdolat Věžnici. Žádný festival fotbalové krásy však zápas nenabídl.
Oba týmy si byly vědomy důležitosti zápasu v bodově našlapané soutěži, snažily se tak vycházet ze zabezpečených obran a fotbalovosti nenahrával ani hrbolatý terén. Diváci tak místo kvalitní hry viděli po celý zápas spoustu osobních soubojů, zkažených přihrávek a prakticky vůbec žádné šance. Opravdu, střeleckých příležitostí bylo na kolbišti jako šafránu a dohromady by se určitě daly spočítat na prstech jedné ruky. Hra se totiž odehrávala především ve středu hřiště a když už na jedné či druhé straně vypadala nějaká akce nadějně, zhatila ji buď nepřesná finální přihrávka, nebo dobře fungující obrany.
Asi nejlepší střeleckou parketu měli v první půli hosté, když střelu z trestného kopu pod břevno Pavel Veselý musel s námahou vyrážet. Domácí brankář si pak poradil i s pohotovou Šejstalovou střelou z hranice vápna. Domácí mohli zahrozit snad jen po dvou standardních situacích a dvou křídelních akcích, ale k vážnému ohrožení brány se jim svoje pokusy procpat nepodařilo.
Ve druhém poločase už diváci vlastně neviděli vůbec žádnou, byť jen trochu větší šanci. Obrany pracovaly spolehlivě a hlavně domácí dobře po celý zápas bránili hostující standardních situace.
V závěru přeci jen lehoučce byli borovští hráči aktivnější a dychtivější po výhře, měli o něco více ze hry. Střely Veselého a Němec hosté zblokovali na poslední chvíli a v 85.minutě po centru do vápna a následném závaru otevřel z malého vápna dorážkou Petr Veselý skóre.
Domácí pak zkušeně několik minut drželi míč za série rohových kopů před brankou hostí, Němcovi doslova sebral gól z hlavy Drahoš, který se zapotil i při dalším prudkém centru. V nastavení pak kopali několik rohů také hosté, ale zodpovědně bránící domácí je k ničemu nepustili.
Borová tak přerušila nelichotivou sérii a konečně si do tabulky připsala plný počet bodů.
Havlíčkova Borová – Věžnice 1:0(0:0)
Branka: Petr Veselý
Sestava: Pavel Veselý – A.Chlubna, Hospodka, Blažek, L.Kučera – J.Chlubna, Fruhbauer, P.Kučera, Sobotka(46.Janáček) – Rakušan(70.Němec), Petr Veselý(89.Antl)
Jakub Janáček
Diskuze
Fotbalový oddíl
Turistická ubytovna TJ
UBYTOVNA JE AŽ DO ODVOLÁNÍ PLNĚ OBSAZENA! Děkujeme za pochopení.
Nabízíme možnost ubytování na turistické ubytovně (pokoje po 4 lůžkách, cena 200,- Kč/1 noc za 1 osobu).
Kontakt:
Hana Chlubnová
mobil: 739 626 612
email: sokolhavlickovaborova@seznam.cz