Prohra s Herálcem a nepochopitelný výpadek s Rozsochatcem

default.jpg
12.07.2017
Dvě další utkání měli na programu fotbalisté A týmu Havlíčkovy Borové. S Herálcem, který hraje špici krajského přeboru, hráli (vzhledem k improvizované sestavě) poměrně solidní utkání, s Rozsochatcem, který hraje okresní přebor, však ztratili vedení 5:1 a prohráli 6:7! Oproti podzimu týmu chybí hned několik hráčů základního kádru a na výsledcích je to znát.

Havlíčkova Borová - Herálec ZR 1:4 (0:2)

Utkání hráno na UT v Chotěboři, neděle 8.3.2015ve 14:00 hodin

Branka: Veselý Petr

Sestava: Lupták – Kučera Lukáš (45. Šmíd Pavel), Veselý Petr, Blažek, Janáček – Chlubna Jan, Frühbauer Zdeněk (45. Zvolánek Pavel), Kučera Patrik, Tonar (72. Valenta Filip) – Sobotka (66. Paušíma), Antl (45. Frühbauer Aleš)

Utkání s velmi silným soupeřem, který hned od začátku předváděl rychlý kombinační fotbal s důrazným napadáním. Herálec se dostal do několika náznaků šancí, tu první proměnil v 26. minutě po naší chybné rozehrávce ve středu hřiště a přesné střele k tyči. Hned ve 30. minutě mohl vyrovnat Sobotka, po pěkné kombinaci se ocitl sám před brankářem, ale v dobré pozici minul branku. Nedáš, dostaneš, platilo i nyní. Ve 32. minutě hosté rychle zakombinovali po jejich pravém křídle, útočník si naběhl na přihrávku do ulice, pak patou posunul do tandemu na nabíhajícího záložníka a bylo to 0:2. V tuto dobu se zvednul i náš výkon a do konce poločasu jsme byli vyrovnaným soupeřem. Další dobrou příležitost ve 35. minutě měl opět Sobotka, postupoval z úhlu sám na brankáře, ale akci zpomalil a obránce mu střelu zblokoval. Herálec měl do poločasu další dvě příležitosti, které zlikvidoval dobře chytající Lupták. O poločase jsme provedli tři změny, Herálec také střídal. Soupeř měl nadále převahu, kterou ale dokázal zužitkovat až v 67. minutě, kdy se opět po pravé straně protáhl hbitý útočník, přihrál na střed a zde osamocený hráč pohodlně překonal Luptáka na vzdálenější tyč. V 69. minutě se pěknou střelou prezentoval Zvolánek, bohužel jen těsně minula branku. V 73. minutě to bylo 0:4, když tentokrát přišla přihrávka zleva na střed a situace z 67. minuty se opakovala. Na konečných 1:4 upravil v 90. minutě Petr Veselý z přímého kopu, když míč přes zeď dobře zatočil na pravou tyč.

V utkání bylo několik úseků, se kterými jsem mohl být spokojen, některé úseky hry však byly špatné. Rovněž plnění úkolů jednotlivých hráčů není na dobré úrovni. V obranné fázi jsme neustále daleko od hráčů, nedaří se nám ztěžovat soupeři přebírání míčů. Rovněž kvalita zpracování a množství pokažených přihrávek mě u některých hráčů zaráží. Dobrý výkon předvedl brankář Lupták, dobře se prezentoval i Patrik Kučera.

Havlíčkova Borová - Rozsochatec 6:7 (5:3)

Utkání hráno na UT v Chotěboři, neděle 15.3.2015 v 18:00 hodin

Branky: Veselý Petr 2, Antl 2, Hospodka, Frühbauer Zdeněk

Sestava: Veselý Pavel (45. Lupták) – Kučera Lukáš, Veselý Jarda (45. Vavroušek) , Blažek, Hospodka (45. Cacek) – Chlubna Jan, Frühbauer Zdeněk, Kučera Patrik, Tonar (57. Frühbauer Aleš ) – Antl, Veselý Petr(ve 45 min. přesunut místo Veselý Jarda, v 63. min. Paušíma)

K utkání s okresním soupeřem jsme zpočátku přistoupili dobře, od začátku jsme kontrolovali míč a v 8, minutě jsme po brance Petra veselého vedli 1:0, pěknou přihrávkou do ulice mu branku připravil Patrik Kučera. V 11. minutě hosté srovnali na 1:1 po naší chybné rozehrávce. Hned ve 12 minutě Antl po vybojovaném míči dal na 2:1. Ve 14 minutě to bylo 3:1, když Chlubna pěkně prošel po levé straně, míč vrátil před bránu, a zde jej po odrazu od brankáře dorazil Hospodka. 22. minuta přinesla gól na 4:1, když jej vstřelil Zdeněk Frühbauer hlavou po centru z levé strany. Ve 29. minutě to bylo 5:1, když Petru Veselému pěkně přihrál před prázdnou bránu Tonar po předchozí dlouhé přihrávce Blažka. Toto vedení nás zcela uspalo a přestali jsme hrát. Přestali jsme běhat, napadat rozehru, opět jsme neobsazovali hráče, nedrželi svoje pozice, začali sólovat a podobně.

V 35 minutě Rozsochatec snížil, když přišla zbytečná ztráta míče a ve 41 minutě dal soupeř na 5:3, když jeden útočník prošel středem naší obrany přes tři nedůrazné hráče. O půlce jsme vystřídali, soupeř také. Hned ve 46. minutě po centru trefil neobsazený útočník hostů zblízka břevno a po následném rohu opět zcela neobsazený hráč hlavičkoval nad. V 52 minutě po dalším rohu soupeře opět hlavičkuje osamocený hráč, tentokrát na brankové čáře za Luptáka zachraňoval obránce. V 56 minutě to bylo 5:4, po naší chybné rozehrávce na levé straně v úrovni šestnáctky, prošel soupeř kombinačně do pokutového území a střelou na vzdálenější tyč skóroval.

V 61 minutě bylo srovnáno po dalším zmatku v naší hře. V 66. minutě jsme prošli po pravé straně do šestnáctky soupeře a Paušímu podrazil jeden z obránců. Sám postižený ale penaltu nedal, kopl ji těsně vedle levé tyče. V 70 minutě Zdeněk Frühbauer hrál se soupeřem, když zpětnou přihrávkou poslal do brejku útočníka soupeře a ten se nemýlil, 5:6. V 72 minutě z levé strany pěknou zatočenou střelou přehodil útočník Rozsochatce Luptáka ke vzdálenější tyči a bylo to 5:7. V 80 minutě po pěkné kombinaci Blažek, Kučera Lukáš neměl Antl problém se zakončením a dal výsledku konečnou podobu 6:7.

Utkání mělo za naší strany do 30 minuty dobrou úroveň, poté jsme předvedli zcela nepochopitelný výpadek, ze kterého jsme se již nevzpamatovali. Pro mě je tato pasáž hry velkým zklamáním, neumím si vysvětlit přístup a myšlení hráčů. Korunu celému utkání nasadil spor bratrské dvojice Veselých, ke kterému se nebudu raději dále vyjadřovat. 60 minut tohoto utkání bych nejradši zapomněl, podle mého názoru to bylo možná to nejhorší, co jsme kdy předvedli.

Roman Brukner


Autor: Roman Brukner
Ohodnoťte výkon týmu
nejlepší 1 2 3 4 5 nejhorší
průměr (4.6) | hlasovalo (5)

Diskuze

Dotace MAS Havlíčkův kraj, o. p. s.


Turistická ubytovna TJ

Nabízíme možnost ubytování na turistické ubytovně (pokoje po 4 lůžkách, cena 200,- Kč/1 noc za 1 osobu).

Kontakt:

Hana Chlubnová

mobil: 739 626 612

email: sokolhavlickovaborova@seznam.cz

 

Poslední příspěvky

11.06.2020 | Jozef Mecele, Žiar nad Hr., Slovensko

Prosím Vás, aký cenník ubytovania v ubytovni Telovýchovnej jednoty na štadióne máte? Mal by som záujem o jednu osobu na dve noci 24. - 26. júla (července) 2020 ako účastník bež. pretekov Borovská desítka. Ďakujem za odpoveď.

31.01.2020 | Bruky

No fcb s tím pěkně zatočil.

09.01.2020 | smidas

tady je ale mrtvo :-)

26.07.2019 | tipovačka fandů SK Svratka

Vážení sportovní přátelé, moc se omlouvám za tuto troufalost, ale zkusím nalákat i někoho z vašich fandů do naší tipovací soutěže . Tipy sbírám na stránkách www.svratka-tip.banda.cz, kde se můžete přesvědčit hlavně o zásadní informaci - Tipy jsou zdarma ! V pořadí už ve třetím ročníku našeho tipování budeme opět úspěšným tipujícím rozdávat věcné a finanční odměny díky menším sponzorským darům. Ještě jednou se omlouvám, že používám tuto formu mailového spojení, ale věřím, že ve Vašich řadách se najde človíček, který se k nám bude chtít připojit . Poprosím proto o předání této výzvy skutečnému fandovi, který přes webové stránky, uvedené nahoře ( př. i přes mail ) tipy pošle nebo se přímo na stránky přihlásí . Samozřejmě v diskuzi na těchto stránkách nebo na této mailové adrese můžete poslat dotazy k tomuto tipování . Moc se těším na Vaše reakce - Laďa Fiala

05.06.2019 | Štěho

Ahoj pánové, dávám na vědomí, že v pátek 21.6. od 17:00 se na hřišti koná moje loučení se svobodou, tak doufám, že se nás sejde co nejvíc. Jedná se o ryze pánskou záležitost, takže partnerky nechte doma. Zkrátka je to bez bab :-) Ještě bych rád poprosil, abyste tuto informaci šířili dál. Díky a těším se na vás.
více