Favorizované áčko vybouchlo s posledním celkem tabulky. Tři góly dostalo za 12 minut

Zatímco minulý týden fotbalisté Havlíčkovy Borové po vynikajícím výkonu rozdrtili doma lídra tabulky z Kamenice nad Lipou, tentokráte se sami dostali do role statistů a na půdě posledního Nového Rychnova utrpěli po bezkrevném výkonu čtyřgólový debakl. A podle posledních výsledků obou soupeřů se jednalo takřka o šokující výsledek.

Hosté si zřejmě mysleli, že si domácí dají góly sami, svého soupeře prostě podcenili a k utkání přistoupili od počátku bohorovně. V prvních minutách se sice hrála okolo pokutového území domácích, hosté drželi míč, ale i přes několik standardních situací ze zajímavých vzdáleností a náznaků šancí chyběl jejich výkonu větší zápal. Zato domácí, kteří možná fotbalově nejsou na takové úrovni, celý zápas poctivě odjezdili a odbojovali. A za svoji snahu se brzy dočkali sladké odměny.

Nejprve se do gólové šance dostal hostující Petr Veselý, který se proháčkoval až před Holana, domácí brankář jeho tutovku však vyrazil, odražený míč nedokázala Borová vrátit zpět do vápna, domácí podnikli rychlý brejk po křídle, po následném centru se v souboji s Chlubnou dokázal prosadit Faltýnek a z hranice velkého vápna poslal míč přesně k tyči a načal pro hosty hrůznou dvanáctiminutovku. 1:0. A brzy bylo v hloučku promrzlých domácích fanoušků ještě veseleji. Obrana hostí vyrobila po nedorozumění naprosto zbytečný rohový kop, centrovaný míč nedokázali hosté odpálit (a míč měli na kopačce) do bezpečí a připravili střeleckou pozici pro domácího hráče, který odražený míč z dvaceti metrů poslal s pomocí Blažkovi teče k tyči. 2:0 a Pavel Veselý si ještě nesáhl na míč… A zaskočení hosté se již vůbec nedokázali dostat do pořádného tempa, naopak domácí ještě dvakrát zahrozili po rychlých útocích po stranách, jejich střely se však do brány nevešly. Jenže ve 20. minutě kopali domácí další roh, hned několik borovských hráčů pak s poklidem na malém vápně přihlíželo, jak nakonec domácí hráč poslal zblízka míč potřetí do sítě a Pavel Veselý jej už na brankové čáře zkrotit nedokázal – 3:0!

Teprve pak se borovští probrali a domácí se stáhli do obrany. Jenže buď úřadoval skvělý brankář Holan, nebo nebyli hosté několikrát dostatečně důrazní. Velkou šanci vykřesat naději dostal ve 32. Minutě Petr Veselý, který po faulu na Provazníka kopal pokutový kop, jenže jeho střelu Holan vystihl a vyškrábl na tyč. Zmar hostí dokumentovalo i to, že se k vyraženému míči seběhlo hned několika domácích, ale borovští jen přihlíželi z uctivé vzdálenosti. Poločas tak i přes územní převahu Borové skončil 3:0.

A ve druhém dějství již obrat nepřišel. Domácí spoléhali spíše na brejky, a protože se Borové prostě vůbec směrem dopředu nedařilo, bojovalo se spíše ve středu pole a hra měla podprůměrné parametry. Nový Rychnov mohl přidat další branku po nákopu do vápna, kde pak míč netečován prolétl okolo brankové čáry, na druhé straně se po centru krásně na hranici vápna s míčem otočil Provazník, jeho parádní střelu do šibenice však Holan tygřím skokem vyškrábl na roh. A tak přišla čtvrtá branka v síti Borové. Po dlouhém pasu se Pavel Veselý nedohodl s Jaroslavem Veselým na malé domů, míče se nakonec zmocnil domácí útočník, který pohodlně zamířil do prázdné brány. 4:0.

Hosté mohli několikrát přidat alespoň čestný úspěch, ale buď byli před bránou znovu nedůrazní, nebo se zaskvěl znovu Holan, jako při střele Šrámka z hranice vápna, kterou krásně vyškrábl na roh. Ve druhém poločase se pak již spíše více diskutovalo a další branka již nepadla.

Borová tak dostala po sérii vynikajících výsledků zaslouženou facku a odmítla posun na třetí místo tabulky. Za svůj přístup a laxnost v utkání si totiž body nezasloužila, naopak nadšení domácí ano.

„I pro mě je výsledek nečekaný, ale na druhou stranu musím říci, že jsme vyhráli zaslouženě. Bylo znát, že nás soupeř podcenil, vůbec nebojoval. Dali jsme do hry více, byli jsme pohyblivější," všiml si trenér týmu zpod Křemešníka Dušan Chalupa.

V posledním utkání podzimu zajíždí Borová v neděli do Speřic.

Nový Rychnov – Havlíčkova Borová 4:0 (3:0)

Sestava: Pavel Veselý – Chlubna, Blažek, J.Veselý(65.Rakušan), L.Kučera – Havlíček, Fruhbauer, Němec(46.Janáček), P.Kučera – Petr Veselý(46.Šrámek), Provazník

průměr (4.73) | hlasovalo (15)