Favorizované áčko vybouchlo s posledním celkem tabulky. Tři góly dostalo za 12 minut

default.jpg
12.07.2017

Zatímco minulý týden fotbalisté Havlíčkovy Borové po vynikajícím výkonu rozdrtili doma lídra tabulky z Kamenice nad Lipou, tentokráte se sami dostali do role statistů a na půdě posledního Nového Rychnova utrpěli po bezkrevném výkonu čtyřgólový debakl. A podle posledních výsledků obou soupeřů se jednalo takřka o šokující výsledek.


Hosté si zřejmě mysleli, že si domácí dají góly sami, svého soupeře prostě podcenili a k utkání přistoupili od počátku bohorovně. V prvních minutách se sice hrála okolo pokutového území domácích, hosté drželi míč, ale i přes několik standardních situací ze zajímavých vzdáleností a náznaků šancí chyběl jejich výkonu větší zápal. Zato domácí, kteří možná fotbalově nejsou na takové úrovni, celý zápas poctivě odjezdili a odbojovali. A za svoji snahu se brzy dočkali sladké odměny.

Nejprve se do gólové šance dostal hostující Petr Veselý, který se proháčkoval až před Holana, domácí brankář jeho tutovku však vyrazil, odražený míč nedokázala Borová vrátit zpět do vápna, domácí podnikli rychlý brejk po křídle, po následném centru se v souboji s Chlubnou dokázal prosadit Faltýnek a z hranice velkého vápna poslal míč přesně k tyči a načal pro hosty hrůznou dvanáctiminutovku. 1:0. A brzy bylo v hloučku promrzlých domácích fanoušků ještě veseleji. Obrana hostí vyrobila po nedorozumění naprosto zbytečný rohový kop, centrovaný míč nedokázali hosté odpálit (a míč měli na kopačce) do bezpečí a připravili střeleckou pozici pro domácího hráče, který odražený míč z dvaceti metrů poslal s pomocí Blažkovi teče k tyči. 2:0 a Pavel Veselý si ještě nesáhl na míč… A zaskočení hosté se již vůbec nedokázali dostat do pořádného tempa, naopak domácí ještě dvakrát zahrozili po rychlých útocích po stranách, jejich střely se však do brány nevešly. Jenže ve 20. minutě kopali domácí další roh, hned několik borovských hráčů pak s poklidem na malém vápně přihlíželo, jak nakonec domácí hráč poslal zblízka míč potřetí do sítě a Pavel Veselý jej už na brankové čáře zkrotit nedokázal – 3:0!

Teprve pak se borovští probrali a domácí se stáhli do obrany. Jenže buď úřadoval skvělý brankář Holan, nebo nebyli hosté několikrát dostatečně důrazní. Velkou šanci vykřesat naději dostal ve 32. Minutě Petr Veselý, který po faulu na Provazníka kopal pokutový kop, jenže jeho střelu Holan vystihl a vyškrábl na tyč. Zmar hostí dokumentovalo i to, že se k vyraženému míči seběhlo hned několika domácích, ale borovští jen přihlíželi z uctivé vzdálenosti. Poločas tak i přes územní převahu Borové skončil 3:0.

A ve druhém dějství již obrat nepřišel. Domácí spoléhali spíše na brejky, a protože se Borové prostě vůbec směrem dopředu nedařilo, bojovalo se spíše ve středu pole a hra měla podprůměrné parametry. Nový Rychnov mohl přidat další branku po nákopu do vápna, kde pak míč netečován prolétl okolo brankové čáry, na druhé straně se po centru krásně na hranici vápna s míčem otočil Provazník, jeho parádní střelu do šibenice však Holan tygřím skokem vyškrábl na roh. A tak přišla čtvrtá branka v síti Borové. Po dlouhém pasu se Pavel Veselý nedohodl s Jaroslavem Veselým na malé domů, míče se nakonec zmocnil domácí útočník, který pohodlně zamířil do prázdné brány. 4:0.

Hosté mohli několikrát přidat alespoň čestný úspěch, ale buď byli před bránou znovu nedůrazní, nebo se zaskvěl znovu Holan, jako při střele Šrámka z hranice vápna, kterou krásně vyškrábl na roh. Ve druhém poločase se pak již spíše více diskutovalo a další branka již nepadla.

Borová tak dostala po sérii vynikajících výsledků zaslouženou facku a odmítla posun na třetí místo tabulky. Za svůj přístup a laxnost v utkání si totiž body nezasloužila, naopak nadšení domácí ano.

„I pro mě je výsledek nečekaný, ale na druhou stranu musím říci, že jsme vyhráli zaslouženě. Bylo znát, že nás soupeř podcenil, vůbec nebojoval. Dali jsme do hry více, byli jsme pohyblivější," všiml si trenér týmu zpod Křemešníka Dušan Chalupa.

V posledním utkání podzimu zajíždí Borová v neděli do Speřic.

Nový Rychnov – Havlíčkova Borová 4:0 (3:0)

Sestava: Pavel Veselý – Chlubna, Blažek, J.Veselý(65.Rakušan), L.Kučera – Havlíček, Fruhbauer, Němec(46.Janáček), P.Kučera – Petr Veselý(46.Šrámek), Provazník


Autor: Jakub Janáček
Ohodnoťte výkon týmu
nejlepší 1 2 3 4 5 nejhorší
průměr (4.73) | hlasovalo (15)

Diskuze

Dotace MAS Havlíčkův kraj, o. p. s.


Turistická ubytovna TJ

UBYTOVNA JE AŽ DO ODVOLÁNÍ PLNĚ OBSAZENA! Děkujeme za pochopení.

Nabízíme možnost ubytování na turistické ubytovně (pokoje po 4 lůžkách, cena 200,- Kč/1 noc za 1 osobu).

Kontakt:

Hana Chlubnová

mobil: 739 626 612

email: sokolhavlickovaborova@seznam.cz

 

ROZLOSOVÁNÍ - PODZIM 2022

 

 

Poslední příspěvky

11.06.2020 | Jozef Mecele, Žiar nad Hr., Slovensko

Prosím Vás, aký cenník ubytovania v ubytovni Telovýchovnej jednoty na štadióne máte? Mal by som záujem o jednu osobu na dve noci 24. - 26. júla (července) 2020 ako účastník bež. pretekov Borovská desítka. Ďakujem za odpoveď.

31.01.2020 | Bruky

No fcb s tím pěkně zatočil.

09.01.2020 | smidas

tady je ale mrtvo :-)

26.07.2019 | tipovačka fandů SK Svratka

Vážení sportovní přátelé, moc se omlouvám za tuto troufalost, ale zkusím nalákat i někoho z vašich fandů do naší tipovací soutěže . Tipy sbírám na stránkách www.svratka-tip.banda.cz, kde se můžete přesvědčit hlavně o zásadní informaci - Tipy jsou zdarma ! V pořadí už ve třetím ročníku našeho tipování budeme opět úspěšným tipujícím rozdávat věcné a finanční odměny díky menším sponzorským darům. Ještě jednou se omlouvám, že používám tuto formu mailového spojení, ale věřím, že ve Vašich řadách se najde človíček, který se k nám bude chtít připojit . Poprosím proto o předání této výzvy skutečnému fandovi, který přes webové stránky, uvedené nahoře ( př. i přes mail ) tipy pošle nebo se přímo na stránky přihlásí . Samozřejmě v diskuzi na těchto stránkách nebo na této mailové adrese můžete poslat dotazy k tomuto tipování . Moc se těším na Vaše reakce - Laďa Fiala

05.06.2019 | Štěho

Ahoj pánové, dávám na vědomí, že v pátek 21.6. od 17:00 se na hřišti koná moje loučení se svobodou, tak doufám, že se nás sejde co nejvíc. Jedná se o ryze pánskou záležitost, takže partnerky nechte doma. Zkrátka je to bez bab :-) Ještě bych rád poprosil, abyste tuto informaci šířili dál. Díky a těším se na vás.
více