Havlíčkova Borová se vrací do I.A třídy! V divokém zápase přestřílela Černovice a stvrdila tak postup

Devět gólů. Tolik branek ještě při zápase borovského áčka v letošní sezoně nepadlo. Brankostroj si hráči schovali na zápas s Černovicemi, který mohl definitivně rozhodnout o opětovném postupu do I.A třídy. Jejich přání se nakonec stalo opravdovým skutkem a Borová mohla začít kolo před koncem soutěže slavit.

Dvě kola před koncem byla postupová matematika jasná. Borové, která je na druhém místě tabulky, stačilo k definitivě postupu vyhrát alespoň jedno ze dvou zbývajících utkání, protože třetí Lučice na ni ztrácela pět bodů. Domácí nenechali vše dojít až do posledního zápasu a postup stvrdila v nedělním utkání. Ale přestřelka to byla v horkém počasí pořádná. Ostatně i podzimní vzájemný zápas těchto soupeřů skončil divoce 4:3 pro Borovou. Zajímavostí také je, že z 22 inkasovaných branek dostali borovští téměř jejich třetinu právě od Černovic.

Hosté sice nepřijeli k utkání kompletní, ale výhru nedarovali domácím v žádném případě zadarmo.

Borová začala zápas územní převahou, která vyvrcholila v 10. minutě vlastní brankou hostí. Střílený centr Fikara z trestného kopu si totiž černovický srazil do vlastní sítě.

Jenže domácí defenziva, která je jinak počtem obdržených branek nejlepší v celé soutěži, si tentokráte hlavně v prvním poločase nevybrala zrovna nejlepší chvilky. V 18. minutě se dostali hosté do rychlého přechodu do útoku, po pasu do strany se před Veselým objevil volný Kohout a domácího brankáře jemným lobem dokázal přehodit. 1:1.

Pak ve velkém horku tempo hry na několik minut opadlo jakoby důležitost zápasu svazovala domácím nohy a na hřišti byly vidět spíše nepřesnosti.

Čtyři góly za dvanáct minut

Ta pravá gólová smršť však začala čtvrt hodiny před pauzou. Hosté nejprve nedokázali nadvakrát odkopnout míč z vlastního velkého vápna, Šrámek si došel pro faul a Fikar následnou penaltu proměnil. 2:1. Ten samý hráč pak o čtyři minuty později dostal od Hospodky parádní pas do křídla, v samostatném úniku si před Vošahlíkem věděl rady a zvýšil na 3:1. Jenže hosté zápas nezabalili a dvakrát dokonale využili domácí nedůslednosti.

Nejprve černovický hráč prošel dvě minuty po Fikarově trefě v klidu středem hřiště, domácí míč neodpálili do bezpečí, Pavel Veselý sice ještě první střelecký pokus zlikvidoval, ale dorážející Pěnka měl metr před brankovou čárou už snadnou práci. 3:2.

Dvě minuty před poločasem pak přišla další studená sprcha pro Havlíčkovu Borovou. Domácí opět po nedůrazném bránění nechali hostující hráče se v poklidu prokombinovat ze strany až do středu hřiště, Paclík se lehce dostal až před Veselého, který už vyrovnání nezabránil. 3:3.

Do druhého poločasu vstoupili domácí se snahou strhnout vítězství na svoji stranu a prvních dvacet minut druhého dějství celkem jasně ovládali hřiště. Jejich první dvě šance po závarech ale brankou neskončily, i když jednou se míč otřel o tyčku. V 51. minutě si však borovští vyměnili míč na křídle, Blažek poslal přesný centr před branku, kde neobsazený Janáček poslal míč hlavou počtvrté za Vošahlíkova záda. Hosté se v těchto chvílích k ničemu nedostávali v borovští se hnali za další brankou. Ta přišla po hodině hry, kdy Fikar z úhlu tvrdě vystřelil, Vošahlík jeho střelu neudržel a Janáček dorážkou zvýšil na 5:3 pro domácí.

Hosté ještě stačili snížit

Jenže dvoubrankový náskok domácím v tomto zápase evidentně nesvědčil. Hosté se začali opět dostávat do hry a Borová možná začala hrát s vidinou náskoku až zbytečně pasivně. V 76. minutě pak Černovice rozehrály rohový kop na hranici velkého vápna, kde si na střelu naběhl hostující kapitán, ale jeho parádní dělovku Pavel Veselý akrobaticky zlikvidoval. Míč se však dostal opět na hranici vápna k veteránu Bírovi, a ten krásnou technickou střelou poslal míč nechytatelně po břevno. 5:4.

V závěru se sice hosté snažili o vyrovnání, ale tentokráte je domácí už do vyložené šance nepustili, naopak sami mohli několikrát jít do otevřené obrany. Nicméně se Borové podařilo v závěru udržet míč a po vítězství 5:4 tak mohli na hřišti u sokolovny opět po čtyřech letech propuknout postupové oslavy.

Havlíčkova Borová – Černovice 5:4(3:3)

Branky: Fikar 2(1pk), Janáček 2, vlastní

Sestava: P. Veselý – Janáček, Hospodka, J. Veselý (46. J. Chlubna), L. Kučera – Fikar (86. A. Chlubna), Z. Frühbauer, Šrámek (63. Tonar, 78. A. Frühbauer), P. Kučera – Blažek, Rakušan (60. Sklenář).