Obě borovská mužstva si s Herálcem poradila vítězně

Jarní sezónu naostro otevřelo v sobotu doma béčko, které zdolalo rezervu Herálce 3:1. I ze střetnutí A týmů pak vyšli vítězně borovští, kteří na soupeřově hřišti po tuhém boji vyhráli těsně 1:0.

Herálec A – Havlíčkova Borová A 0:1(0:1)

Podle tabulkového postavení měli hosté z Borové, kteří figurují na druhém místě soutěže, poslední Herálec přejet, ale domácí se na svém hřišti ukázali jako dosti tvrdý oříšek a zápas v podstatě mnoho fotbalové krásy nepřinesl.

Přesto však byli hosté v prvním poločase o něco lepším celkem, a také měli hnedd několik možností ke vstřelení branky. Jenže v úvodu dvakrát selhal Němec. Ten si nejprve nedokázal ve výhodné pozici zpracovat míč a poté ho ke skórování vyzval Veselý, který vybojoval míč proti přesile, hostující záložník však nedokázal po zpětné přihrávce trefit domácí svatyni a následně se při další šanci hostí vytáhl brankář Koubek.

Domácí mohli strhnout vedení na svoji stranu zhruba po půlhodině hry, ale jejich nebezpečnou střelu zpoza velkého vápna zlikvidoval brankář Veselý, který se do Borové navrátil z hostování ve ždírecké Dekoře.

Hned dvakrát pak při domácích stálo štěstí při akcích Petra Veselého. Ten si nejprve naběhl do středu hřiště, utěšenou střelou trefil tyč domácí branky a dorážku nedokázal do sítě dopravit Sobotka. Veselý pak o pouhé dvě minuty později střílel znovu a míč opět zaťukal na heráleckou tyč.

Hosté se nakonec dočkali těsně před poločasovým hvizdem. Šrámek poslal trestný kop z ostrého úhlu přímo na bránu, míč se ve skrumáži odrazil do břevna a jako nejpohotovější se ukázal hostující Hospodka, který dorážkou poslal Borovou do vedení. 0:1.

Pakliže se v prvním poločase žádná velká oslava fotbalu nekonala, druhé dějství bylo divácky ještě méně atraktivní a na hřišti se spíše bojovalo než kombinovalo. Jako první sice opět zahrozili hosté a brankář Koubek akrobaticky zlikvidoval Němcovu hlavičku, ale pak se na polovinu soupeře začali více tlačit domácí.

Tvrdou střelu Bíny z úhlu však dokázal Veselý vyboxovat a několik nebezpečných centrů a závarů hosté ubránili. Borovští už hrozili spíše z brejků a snažili se těsný náskok udržet, přesto však mohli několik situací řešit podstatně lépe. Jedna z nich mohla dokonce paradoxně skončit vyrovnáním, když se po nepovedené zpětné přihrávce dostali domácí do protiútoku, proti střídajícímu Ganobjakovi však Veselý perfektně vyběhl a nohama stihl jeho střelu ještě před vápnem zlikvidovat. Hosté nakonec v nervózním utkání uhájili vítězství i čisté konto. Domácí však prokázali, že nemusí být ve hře o záchranu ještě definitivně odepsáni a zvlášť na vlastním hřišti mohou sbírat soupeřům body.

Branka: Hospodka

Sestava: Pavel Veselý – Hospodka, J.Veselý, Blažek, L.Kučera – Sobotka, Z.Fruhbauer, Němec, P.Kučera – Petr Veselý, Šrámek (Janáček, Rakušan, Sklenář, Chlubna, A.Fruhbauer)

Havlíčkova Borová B – Herálec B 3:1(1:0)

Ani béčko nezačalo proti poslednímu týmu tabulky zrovna ideálně, kombinace se příliš nedařila a hosté hráli v poli dlouho vyrovnanou partii, jednou z Luptáka dokonce chytalo břevno. Přesto se však Borová dokázala prosadit, když se těsně před pauzou dostal před brankáře individuálně Antl, který po kličce zakončil s přehledem do prázdné branky. Tentýž hráč pak měl další šance i ve druhé půli, další trefu však přidal až Tonar, který se ve vápně dostal před obránce a ve skluzu trefil míč ke vzdálenější tyči.Vítězství domácích pak pojistil střídající Klement, který zblízka dorazil střílenou přihrávku.

Hosté až v samotném závěru korigovali z pokutového kopu, který s přehledem proměnil Vašák.

Branky: Antl, Tonar, Klement

Sestava: Lupták – A.Fruhbauer, K.Šmíd, Žák, Šrámek – P.Šmíd, Zvolánek, Rieger, Sobotka – Tonar, Antl (Klement, Fišer, Cacek, Staněk)

Jakub Janáček

průměr (2.6) | hlasovalo (10)