Áčko sehrálo tři přátelská utkání

Havlíčkova Borová sehrála v přípravě na mistrovská utkání doposud tři utkání, v nichž si připsala dvě prohry a jednu výhru.

15.2.2014 UT ZR – Rozsochy

Sestava: Vymetal – Janáček, Veselý J., Frühbauer Z., Tonar – Šrámek R., Fikar, Němec, Chlubna – Veselý P.,Sklenář

Střídali: Kučera L., Kučera P., FrühbauerA., Paušíma,

Výsledek : 1:2 (0:0)

Branka: Fikar

Průběh: Bylo to naše první jarní přátelské utkání, zápas byl zejména v prvním poločase z našíhodně neurovnaný a rozháraný. Hosté působili fotbalovějším dojmem, jako by o sobě lépe věděli.

Do druhé půlky jsme provedli několik změn a naše hra se o dost pozvedla a navíc jsme vstřelili i první branku, když Fikar přehodil z úhlu brankáře. Začali jsme lépe kombinovat, drželi jsme mič na kopačkách, dařila se hra ve středu pole, dostávali jsme se i do brankových příležitostí. Ty jsme bohužel řešili špatně a zakončení jsme povětšinou buď prováhali nebo vůbec netrefili branku. V závěru utkání jsme polevili a hosté nás potrestali dvěma zbytečnými góly.

16.2.2014 UT HB – Rozsochatec

Sestava: Vymetal – Tonar, Veselý J., Hospodka, Kučera L. – Němec,Frühbauer Z., Kučera P., Frühbauer A. - Fikar, Rakušan

Střídali: Veselý P., Paušíma A., Šrámek M.

Výsledek: 2:0 (0:0)

Branky:Kučera P., Veselý P.

Průběh: Do utkání jsme den po přípravném zápase s Rozsochami nastoupili v poměrně silné sestavě, ale na hřišti to tak nevypadalo. Hosté byli v prvním poločase lepším týmem, lépe kombinovali, dostali se i do několika zakončení. My jsme zbytečně přicházeli o míče, kazili jsme přihrávky, chybělo nasazení.

Druhou půlku jsme začali mnohem lépe. Na střed pole se dostal Veselý Petr a bylo to znát. Začali jsme hosty přehrávat a po samostatné akci po křídle dal první branku Kučera Patrik. Druhý gól přidal po vybojovaném míči a samostatném nájezdu na brankáře Petr Veselý. První poločas byl z naší strany špatný, ve druhé polovině utkání jsme se zlepšili a zaslouženě zvítězili. Nutno ale dodat, že utkání se hrálo po pátečním běžeckém tréninku a dalším sobotním utkání s Rozsochami.

22.2.2014 UT ZR – Žďár nad Sázavou B

Sestava:Žák - Tonar, Kučera P., Janáček, Kučera L. – Šrámek, Frühbauer Z., Štefáček, Chlubna – Němec, Frühbauer A.

Střídali: Veselý J., Klement, Šmíd P.

Výsledek : 2:6 (1:3)

Branky : Šrámek, Frühbauer Z.

Průběh: Do utkání jsme nastoupili v hodně kombinované sestavě, omluveno bylo velké množství hráčů.Zpočátku musel nastoupit i vedoucí družstva Tomáš Štefáček a nutno říci, že po dobu své přítomnosti na hřišti byl jedním z nejlepších na place. Dále musím poděkovat brankáři Žákovi, který obětavě zaskočil za omluveného Vymetala a i přes 6 inkasovaných branek rozhodně nezklamal a odchytal velmi dobré utkání.

Žďár začal útočně, vypracoval si několik brankových příležitostí, proměnil však až svoji třetí v utkání, mezitím za nás zahodil vyloženou šanci také Němec. Poté jsme hru v poli vyrovnali a i my jsme měli brankové příležitosti. Ale až zhruba v polovině prvního poločasu Štefáček parádně vysunul do ulice Šrámka a ten v pohodě zakončil na zadní tyč. Do poločasu pak domácí přidali ještě dvě branky, přesto jsme s nimi hráli poměrně vyrovnané utkání.

Bohužel v druhé polovině domácí zcela přebrali otěže utkání a dělali si s námi prakticky, co chtěli a můžeme být rádi, že jsme inkasovali po hrubých chybách pouze další 3 branky. Na konci utkání pak ještě snížil po důrazu v šestnáctce domácích Zdeněk Frühbauer. Z druhého poločasu jsem hodně zklamaný, někteří hráči nepodali výkon ani na IV. Třídu, navíc mi přišlo, že je jim poměrně jedno, jestli prohrajeme o 5 nebo 10 branek.

Roman Brukner

Autor: Roman Brukner
průměr (2.6) | hlasovalo (5)