Čtyři zápasy = devět bodů. Borová poskočila na druhé místo v tabulce

V součtu čtyř posledních odehraných utkání získal A tým Havlíčkovy Borové devět bodů za tří vítězství v řadě. Doma podlehl Lípě, pak však naplno uspěl v Košeticích, doma s Ledčí a v Černovicích.Před posledním podzimním zápasem s Horní Cerekví tak je borovský tým na druhém místě tabulky.

Havlíčkova Borová – Lípa 0:1(0:1)

Ráz zápasu určila už pátá minuta, kdy se hostující Fejt postavil k přímému kopu a jeho povedená střela se od břevna odrazila za brankovou čáru. Aktivní hosté byli v prvním poločase lepším mužstvem a domácí navíc ve 25. minutě oslavil Tonar, který v úniku fauloval lipského hráče a musel předčasně do sprchy. Srovnat mohl Rakušan, ale ve své šanci střílel jen do Vašáka.

Ve druhé půli domácí i v deseti hru v poli vyrovnali, vytvořili si několik šancí, avšak skóre se jim srovnat nepodařilo. Ve velké šanci mířil vedle Petr Veselý a Janáčka zblízka vychytal Vašák. A když i hosté odmítli příležitosti k navýšení skóre, odvezla si Lípa tři body za vítězství 1:0.

Sestava: Vymetal – J. Janáček, Hospodka, Kučera – Chlubna (58. P. Šmíd), Z. Frühbauer, Šrámek (82. K. Šmíd), Tonar – Rakušan (73. A. Frühbauer), Veselý

Košetice – Havlíčkova Borová 0:3(0:2)

Hlavně v prvním poločase předvedli hosté na pěkném hřišti možná nejlepší výkon sezóny. Domácí tým jasně přehrávali po všech stránkách a v první čtvrtině zápasu vedli po dvou vydařených střelách Petra Veselého zpoza velkého vápna 0:2. Navíc Borová, v jejímž dresu se poprvé představil v útoku i Lukáš Sklenář, v prvním poločase zahodila ještě několik vyložených šancí.

Ve druhém dějství už hosté ubrali na obrátkách, přesto se však po parádní individuální akci a narážečce s Fruhbauerem prosadil Patrik Kučera. Domácí si pak vypracovali několik dobrých možností, ale Tomáš Vymetal v brance Borové, předvedl opravdu vynikající výkon. V závěru mohl jistit výhru třeba střídající Fruhbauer, ale zblízka prázdnou branku minul.

Branky: Petr Veselý 2, P.Kučera

Sestava: Vymetal – Janáček, Hospodka, Blažek, L.Kučera – Šrámek(85.A.Fruhbauer), Z.Fruhbauer, P.Veselý(80.K.Šmíd), P.Kučera - Sklenář (70. Chlubna), Rakušan

Havlíčkova Borová – Ledeč nad Sázavou 1:0 (0:0)

Hosté se představili na těžkém terénu jako zdatný soupeř a jako první si vypracovali velkou šanci, ale v gólovce mířili jen vedle brány. Borová zahrával v prvním poločase mnoho standardních situací, ale hosté byli ve vlastním pokutovém území vždy důraznější.

Ve druhém poločase už byli domácí o něco lepším mužstvem a dokázali si vytvořit šance. Jenže Šrámka vychytal Vytiska, který bravurně zlikvidoval zblízka další hlavičku, Němec střílel vedle a Rakušanova hlavička trefila břevno. Rozhodnutí tak vzal na sebe Zdeněk Fruhbauer, který z ostrého úhlu propálil výborného gólmana hostí. Hosté mohli v závěru srovnat, jenže Prchal tak dlouho držel v šanci míč na noze, až o něj nakonec přišel.

Branka: Z.Fruhbauer

Sestava: Vymetal – Janáček, Hospodka, Blažek, L. Kučera – Šrámek, Veselý (83. A. Frühbauer), Z. Frühbauer, P. Kučera – Rakušan (77. Antl), Němec (60. Chlubna)

Černovice – Havlíčkova Borová 3:4(1:3)

Brzy po začátku utkání se po zaváhání domácí obrany trefil zpoza vápna k tyči Šrámek a hosté vedli. Domácí poté trefili tyč a Borová opět trestala, kdy se po přímém kopu trefil hlavou Janáček. O chvíli později pak přidal po faulu na Petra Veselého Šrámek z pokutového kopu třetí branku a zdálo se být rozhodnuto. Jenže domácí se i v deset (červenou kartu dostal ještě za oplácení Scheulfer) zvedli a Kouhout hlavičkou na zadní tyč snížil.

Bojovné Černovice dvě minuty po příchodu z kabin dokonce snížili na rozdíl jediné branky, když jejich hráč poslal trestný kop od břevna za brankovou čáru. 2:3. Pak však Rakušan vybídl před brankou ke skórování Němce, který šanci chladnokrevně zakončil a Borové opět vedla o dva góly. Ani to však nebyl konec tvrdého zápasu a po chybě hostující defenzivy a dlouhém nákopu se z voleje trefil opět Kohout. Hosté však už svůj náskok v utkání, které sice přineslo sedm branek, ale oboustraně nikterak oslnivý fotbal, uhájili.

Branky: Šrámek 2(1pk), Janáček, Němec

Sestava: Vymetal – Hospodka(60.Němec, 74.Tonar), Blažek, J.Veselý, L.Kučera – Janáček, Z.Fruhbauer, Šrámek(85.A.Fruhbauer), P.Kučera – Sklenář(46.Rakušan), P.Veselý

Jakub Janáček

průměr (2.1) | hlasovalo (10)