Nové prokletí? Borová nedala Lučici už potřetí ani gól a odjela s prázdnou

„Uff, to byl fotbal.. Jestli tohle měl být souboj dvou předních týmů tabulky, tak jak musí vypadat jiné zápasy.“ Asi tak nějak mohli přemýšlet diváci o sobotní souboj Lučice s hostující Borovou, ve kterém nakonec brali body šťastnější domácí.

Domácí trenér Pecha po utkání připustil, že si byl toho, že s hosty nemůže hrát otevřený fotbal, byl vědom, a tak Lučice hrála opět přesně to, co ji na hosty vyšlo už v předchozích dvou zápasech. Poctivou a tuhou defenziva a dlouhé nákopy na útočné duo.

Domácí také v úvodu utkání díky Lančařičovi zaznamenali první střelecký pokus, ale pak se odehrával spíše tvrdý boj ve středu pole. Hosté, kteří nastoupili bez Antla a Šrámka, se prakticky nedostávali ke svým rychlým akcím, ale přesto si v průběhu první půle dokázali několik nadějných šancí vypracovat.

Rohový kop Petra Veselého na poslední chvíli vyhlavičkoval domácí obránce a předvést se musel i výborný domácí brankář, který bravurním zákrokem zblízka zlikvidoval hostující šanci. Náznakem fotbalovosti ze strany hostí mohla být přihrávka do běhu na Chlubnu, který ale nadějné přečíslení zhatil nepřesným centrem, Blažkova střela mířila pouze nad břevno a Hospodkův pokus z hranice vápna domácí brankář zlikvidoval. Hostující obrana pak ještě v první půli dokázala zlikvidovat nepříjemný brejk domácích a další jejich střelu ukryl Vymetal ve své náruči.

Jinak toho k vidění na hřišti opravdu moc nebylo, a tak se šlo do kabin a bezbrankového stavu. Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil, na hřišti se více faulovalo a remcalo, než hrálo, pohledné akce byly v utkání téměř exotickým atriklem a do nepěkného obrazu hry zapadl i výkon hlavní rozhodčí.

První šanci si opět vytvořili domácí, ale Lančařič z hranice velkého vápna mířil vedle.

Na druhé straně prolétly malým pokutovým územím domácích dva nebezpečné centry, ale ani jeden nedokázali hosté usměrnit na branku. Lučice se pak dostávala do přečíslení, ale o šanci se domácí vlastní nepřesností připravili sami. Velkou šanci pak měl borovský Patrik Kučera, ale ten do své hlavičky ve výborné pozici nedal dostatek razance ani přesnosti, a tak domácí trestali. Jejich klasický trestný kop z půlky hřiště dolétl až do malého vápna, kde jej Vymetal nešťastně vyboxoval lučickému Beránkovi do zad a od něj už putoval balón za brankovou čáru. 1:0. Zbytek zápase se pak nesl ve znamení marné snahy hostí dobýt domácí pokutové území. Borové prostě chyběl nápad a překvapivá přihrávka a domácím tak k eliminaci jejich útočných snah povětšinou stačila zhuštěná obrana. Přesto však hosté kopali několik rohů, z nichž se ale gólově nerodilo a po jednom ze závarů se hned dvakrát v krátkém sledu dožadovali pokutového kopu za ruku, nicméně píšťalka hlavní rozhodčí zůstala němá.

Největší šanci na vyrovnání pak spálil hostující Blažek. Ten se (a, že se to hostím jinak prakticky nepovedlo..) dostal za záda lučické obrany, ale v samostatném úniku poslal míč vysoko na domácí branku.

Závěr zápasu ještě okořenil faul domácího Zemana a následné oplácení J.Veselého, takže oba hráči museli opustit předčasně hřiště.

Borová, která se domácím až příliš přizpůsobila, však po velice slabém výkonu nedokázala přivézt z Lučice ani body.

Lučice – Havlíčkova Borová 1:0(0:0)

Sestava: Vymetal – Hospodka, Blažek, J.Veselý, L.Kučera – Chlubna(46.Tonar), Němec(25.Janáček), Z.Fruhbauer, P.Kučera – Rakušan(85.A.Fruhbauer), P.Veselý

průměr (4.77) | hlasovalo (13)