I druhý nováček odjel z Borové bez bodu

Dalším soupeřem borovských fotbalistů v I.B třídě byl nováček soutěže z Mírovky. Na kluzkém terénu se sice nehrál nikterak oslnivý fotbal, ale domácí nakonec potvrdili svoji dlouhou domácí neporazitelnost a zvítězili 4:0.

Začátek zápasu měla Borová aktivní a během prvních deseti minut se dostala hned do dvou nadějných pozic, ale Antl svoji akci ve vápně nedotáhl k finální přihrávce a Patrik Kučera po Veselého sklepnutí střílel v solidní pozici jen slabě do Beděry.

Hosté pak postupem času vyrovnali hru a vypracovali si i první velkou šanci. Po křídelní akci a následné přízemní přihrávce však Lacina ve vyložené pozici pálil vysoko nad. Pak hra upadla oboustranně do slabého průměru a vzrušení si diváci moc neužili.

Ve 36. minutě pak přišel jeden z důležitých okamžiků zápasu. Hostující Šimon upadl po souboji s Rakušanem a jeho peprnou poznámku si hlavní sudí vyložil jako urážku na svoji osobu a mírovský špílmachr vyfasoval i přes protesty rovnou červenou kartu.

Přesilovku domácí záhy využili. Martínek fauloval na křídle Veselého, po následném centru ze standardní situace nastal v pokutovém území hostí závar, který nakonec hlavou přetavil v první gól zápasu zblízka Hospodka. Borovský obránce tak zaznamenal svoji první branku v borovském dresu. 1:0.

Ani ve druhém dějství se stále nehrál žádný strhující zápas a hosté měli v jeho úvodu územní převahu, ke které jim dopomohl i tradiční „popoločasový“ borovský výpadek. Několik střel zdálky však strážce domácí branky, Tomáš Vymetal, spolehlivě zlikvidoval.

Zhruba po hodině hry se pak v pokutovém území Mírovky dostal k míči Petr Veselý, který poslal míč levačkou přesně k tyči a definitivně tak zlomil odpor hostujícího celku.

Pak se do dobré šance mohl dostat Rakušan, toho ale v rozhodující chvíli zklamalo zpracování. Po jednom z rohových kopů ještě dostal míč do branky Zdeněk Fruhbauer, ale sudí, zřejmě nesprávně, signalizovali ofsajd. Třetí branka tak přišla až o chvíli později. Domácí zakombinovali ve středu hřiště, Chlubna dostal na křídle přesný pas do běhu a přízemní přihrávkou našel na malém vápně Rakušana, který se před Beděrou nemýlil.

Hosté sice mohli ještě korigovat, ale centr z přímého kopu domácí Vymetal „zkontroloval“ až na tyč.

Poslední slovo tak měli opět borovští, kteří vyšachovali vysunutou hostující obranu a po Rakušanově přihrávce na Aleše Fruhbauera zívala úplně prázdná branka – 4:0.

Přestože tak domácí nepodali v poli úplně optimální výkon, jejich důraz v pokutovém území jim nakonec vynesl tři body.

Havlíčkova Borová – Mírovka 4:0 (1:0)

Branky: Hospodka, P.Veselý, Rakušan, A.Fruhbauer

Sestava: Vymetal – Tonar(72.Šmíd), J.Veselý, Blažek(70.Janáček), Hospodka – Chlubna, Z.Fruhbauer(79.A.Fruhbauer), Antl(46.Němec), P.Kučera – P.Veselý, Rakušan

Jakub Janáček