Velmi dobrý výkon přivál z Kožlí plný zisk

V minulém kole si Borová poradila 6:0 s Jiřicemi a bodový zisk si chtěla přivézt i z Kožlí, kde se ji ovšem v posledních letech výsledkově úplně nedařilo. Hosté však i přes absenci několika hráčů základní sestavy podali velice dobrý výkon a zcela poprávu si domů odvezli tříbrankové vítězství.

Borové chybělo v neděli hned několik hráčů obvyklé základní sestavy (Hospodka, Němec, P.Kučera, Blažek..) a na hřiště se tak dostala poměrně dost obměněná jedenáctka. Absence však hosty nijak nerozhodily a Borová po většinu zápasu držela otěže zápasu pevně ve svých rukou. Předvedla se zodpovědnou prací v defenzivě i rychlými a povedenými akcemi dopředu.

První šanci sice měli domácí, kteří hned v úvodu po brejku mířili mimo, ale pak se fotbalověji působíci hosté usadili na polovině Kožlí a vypracovali si hned několik gólových možností, při kterých se však pohříchu mohli povětšinou jen chytat za hlavu.

Nejprve hlavičkoval vedle Karel Šmíd, který přijel týmu na poslední chvíli vypomoci a velmi dobře zahrál s Veselým ve středu obrany. O chvíli později pak Petr Veselý patičkou našel Janáčka, ale jeho střílenou přihrávku obrana zblokovala a ten samý hráč pak poslal dorážku po trestném kopu zblízka do zad domácímu obránci.

Poté koželské obraně zakoupil lístek na kolotoč Antl, který se dostal individálně až před Březinu, nestárnoucí domácí brankář však jeho tutovku lapil. Koželský gélman pak zlikvidoval další velkou šanci, když po rohovém kopu zastavil Šmídovu hlavičkou reflexivně na brankové čáře, poté s námahou vyrazil střílený centr a po dalším rohu a Janáčkově střele do obránce míč domácí odkopli do bezpečí.

I domácí se připomněli po standardní situaci, ale hlavičku směřující na bránu zastavil tělem dobře hrající Jaroslav Veselý a další centr Kožlí jen proplachtil do zámezí.

Na druhé straně se tak po půlhodině hry konečně radovali hosté. V rychlém brejku přenechal Rakušan přesnou Fruhbauerovu přihrávku sprintujícímu Veselému, který se zasekávačkou ještě zbavil obránce, a poté střelou k tyči otevřel skóre. A hosté mohli přidat další branky. Na hranici velkého čtverce se například po souhře s Veselým dostal k míči Kučera, ale jeho střela jen prosvištěla vedle domácí brány a po dalším rozehraném trestném kopu pálil v tutové šanci po otočce zblízka nad branku bodlem Šrámek.

Na druhé straně se po dlouhém nákopu dostával do šance Procházka, ale jeho šanci zlikvidoval ve spolupráci s Vymetalem Janáček.

Začátek druhého poločasu začali hosté opatrněji, domácí se snažili držet míč, ale do žádné šance se dlouhou dobu nemohli vůbec dostat. Naopak na druhé straně předvedli parádní akci hosté, když Veselý našel centrem Rakušana, který sklepl míč nabíhajícímu Antlovi, ale jeho dělovka z hranice velkého vápna jen prosvištěla těsně nad břevnem. Hosté - celkově vzato - mohli několikrát lépe řešit brejkové situace a druhou branku se jim podařilo přidat až po hodině hry, kdy se po chybě domácí obrany dostal míč k Rakušanovi, který svůj krátký únik z úhlu zakončil přesnou střelou. 0:2. Teprve pak se do šancí dostalo i Kožlí, ve dvou slibných pozicích, ale neměli jeho hráči seřízená mířidla a jejich střely letěly jen mimo branku.

Hostím se dařilo držet mimo hru domácího kanonýra Trpiškovského a nakonec sami přidali ještě třetí trefu. Výborně hrající Antl našel v protiútoku milimetrovou přihrávkou mezi beky Šrámka, který svůj sprint od půlky hřiště zakončil přesnou střelou do protipohybu Březiny a korunoval tak velice dobrý výkon Borové.

Domácí mohli ještě v závěru výsledek alespoň korigovat, ale po jednom z rohových kopů napálil koželský hráč odražený míč pouze do břevna.

Hosté si tak naprosto poprávu připsali tři body do tabulky.V dalším zápase jede Borová na hřiště lídra tabulky z Habrů.

Kožlí – Havlíčkova Borová A 0:3 (0:1)

Branky: P.Veselý, Rakušan, Šrámek

Sestava: Vymetal – Janáček, K.Šmíd, J.Veselý, Kučera(70.A.Fruhbauer) – Šrámek(89.Tonar), Z.Fruhbauer, Antl, Chlubna – P.Veselý, Rakušan(90.Blažek)

Jakub Janáček