Po čtyřech kolech má Borová sedm bodů

Dvougólová prohra v Tisu a kanonáda doma proti nováčkovi soutěže – Jiřícím. Taková je bilance A týmu Havlíčkovy Borové z posledních dvou utkání. Po čtyřech kolech tak má tým celkem sedm bodů.

TIS – H. BOROVÁ 2:0 (0:0)

Proti Tisu se Borové, alespoň statisticky, dlouhodobě dařilo, ale tentokráte nevyšel zápas hráčům úplně podle představ. Domácí byli po většinu utkání lepším celkem a zvítězili zaslouženě.

Hned v úvodu Tis Borovou zatlačil na její polovinu a dvakrát mířili jeho hráči po rohovém kopu mimo a další střela z dvaceti metrů skončila na břevně Vymetalovy branky. Poté hosté hru v poli přeci jen vyrovnali a zhruba po půlhodině hry měl obrovskou možnost Rakušan, který ale spíše míč – zřejmě mířící do brány – v tutové pozici spíše vykopl a ani dorážka Šrámka nebyla přesná. Šrámek pak měl po Hospodkově přesném centru znovu gól na hlavě, ale jeho pokus mířil mimo.

Ve druhém poločase hráli po většinu času v poli o něco lépe domácí, kteří také zaznamenali více šancí a v 55. minutě nařídila sudí Bárová po poměrně dlouhém váhání penaltu, kterou Kučera proměnil a Tis vedl. Dvakrát pak ukázal svoje umění Vymetal, který zklikvidoval dvě šance domácích a totéž se na druhé straně povedlo Havlovi, který bohužel skvělé zasáhl proti Antlovi, který se před něj sám proháčkoval a o chvíli po skvělé Antlově přihrávce vychytal i osamoceného Němce.

Tisu se pak dvacet minut před koncem podařilo přidat druhou trefu, když centr přesně našel na zadní tyči úplně volného Závorku, který se hlavou nemýlil. Ten samý hráč pak ještě mohl přidat třetí branku, ale Vymetal opět zasáhl skvěle. Borová tak z Tisu odjela s prázdnou.

Sestava: Vymetal – Hospodka, Blažek, J.Veselý, L.Kučera – P.Kučera, Z.Fruhbauer, Němec, Šrámek – Antl, Rakušan (Chlubna, Janáček, A.Fruhbauer)

H.BOROVÁ – JIŘÍCE 6:0 (3:0)

Týden po prohře v Tisu přivítala Havlíčkova Borová na svém hřišti nováčka soutěže – Jiřice. A domácí si dokonale spravili po minulém - ne úplně vydařeném utkání - chuť.

Borová prakticky po celou dobu jasně kontrolovala vývoj zápasu. Tedy až na první šanci hostí v úvodu utkání, kdy jiřický útočník střílel těsně vedle.

Skóre otevřel po rohovém kopu Rakušan, který míč přesně prodloužil hlavou na zadní tyč. Jen o několik minut později se na hranici vápna dostal k balonu Petr Veselý, který tvrdou ranou prostřelil hostujícího brankáře. Ten samý hráč se pak ještě v prvním poločase dral do brejku a jeho střílený centr si před Rakušanem dezorientovaný obránce sám srazil do sítě.

Domácí měli v prvním poločase ještě několik šancí a třeba Hospodka se mohl hned dvakrát zapsat v Borové mezi střelce, neměl však dobře seřízená mířidla. Do kabin se tak šlo za stavu 3:0.

Pokud měli hosté v prvním poločase jednu či dvě dobré možnosti, ve druhém poločase už se prakticky vůbec nedostali k vážnějšímu ohrožení Vymetalovy branky.

Zato domácí byli ještě stále při chuti a například Petr Veselý mohl dokonat hattrick. Nejprve pohodlně zasunul míč po křídelní akci prakticky do prázdné klece a poté se po presinku dostal sám až před hostujícího gólmana a svoji šanci dokázal s přehledem zužitkovat.

Borová si dokázala vypracovat několik dalších příležitotí, ale mnohdy už domácí dotahovali akce spíše na efekt. Přesto se však ještě po pěkné narážečce, Antlově centru levačkou a Janáčkově hlavičce dokázali prosadit i po šesté.

Branky: P.Veselý 3, Rakušan, Janáček, vlastní

Sestava: Vymetal – Hospodka, Blažek(46.Chlubna), J.Veselý(75.A.Fruhbauer), L.Kučera – P.Kučera, Z.Fruhbauer, Antl, Šrámek(70.Tonar) – Rakušan(60.Němec), P.Veselý(70.Janáček)

Jakub Janáček

průměr (1.86) | hlasovalo (7)