Dva zápasy, deset branek, tři body pro áčko do tabulky

Dvě utkání, která hráči borovského A týmu sehráli v Kamenici nad Lipou a doma proti Kožlí, měla shodný výsledek 3:2 pro domácí. V jednom případě se radovala Kamenice, Borová si pak spravila chuť doma proti Kožlí.

Kamenice nad Lipou – Havlíčkova Borová 3:2(1:0)

V utkání hraném na půdě jednoho za aspirantů na postup Borová herně nepropadla. V prvním poločase se však na krásné kamenickém hřišti nehrál příliš zajímavý fotbal a skóre otevřeli jako první domácí. Zhruba po čtvrt hodině hry si na centr naskočil ve vápně naprosto osamocený útočník Kamenice a hlavou otevřel skóre. Hosté mohli ještě do půle vyrovnat, ale po jednom z průniků Petra Veselého a následném závaru branka nepadla.

V druhém poločase opět skórovali jako první domácí. Po ruce Jaroslava Veselého se kopala penalta, kterou domácí střelec nepohrdl 2:0. Pak měli hosté obrovskou šanci, po pasu Jaroslava Veselého se dostal sám před brankáře Pavel Šmíd, ale ten mířil jen do tyče. Na druhé straně pak samostatný únik kamenického hráče hasila hostující defenziva prakticky před prázdnou brankou.

Snížení se hosté dočkali z kopačky střídajícího Sobotky, který přihrávku ze strany poslal ze dvaceti metrů krásně z první pod břevno domácí branky. Pak se několik šancí vystřídalo na obou stranách, ale deset minut před koncem vyrobila hostující obrana zbytečnou hrubici v rozehrávce, kterou domácí potrestali třetí brankou. 3:1. Na druhé straně si v závěru pak střelou na vzdálenější tyč poradil s Rakušanovou přihrávkou Petr Veselý a snížil tak na konečných 2:3 z pohledu hosté.

Sestava: Pavel Veselý – Tonar, J.Veselý, Blažek, Kučera(46.Janáček, 75.A.Fruhbauer) – Šmíd, Němec, Z.Fruhbauer(65.Sobotka), Fikar – Rakušan, Petr Veselý

Havlíčkova Borová – Kožlí 3:2(0:0)

V prvním poločase se hrál poměrně nevýrazný fotbal. Domácí se zpočátku dostávali do tlaku, ale vyloženou šanci si nevytvořili a hosté pak v poli vyrovnali hru. Oba celky zahrozili spíše několika pološancemi, z nichž asi v největší příležitosti Rakušan ani Šmíd na střílenou přihrávku před brankou nedosáhli.

Ve druhém poločase se už hrál mnohem zajímavější fotbal a domácí prožili doslova pětiminutovku snů. Hostující brankář nejprve bravurně zlikvidoval Veselého přímý kop, ale z následného rohu se již hlavou prosadil Blažek. Pak se po akci ze strany dostal ve vápně k míči nedávný rekonvalescent Hošák, který o minutu později zvýšil na 2:0. A zanedlouho Hošák prodloužil míč do vápna Němcovi, který akrobaticky otočky zvýšil již na 3:0:

Hosté se ale vzpamatovali a dostali se také do několika šancí, při kterých se vyznamenal vynikající domácí gólman Veselý. Na střelu Vosyky zpoza velkého vápna však byl krátký. Hosté nakonec ještě utkání v úplném závěru ještě zdramatizovali další brankou Vosyky z hranice vápna, ale Borová si již tři body pohlídala.

Sestava: Pavel Veselý – Tonar, J. Veselý, Blažek, Kučera – Fikar, Němec (79. Stejskal), Frühbauer, Šmíd (46. Hošák) – Rakušan (87. Šrámek), Petr Veselý.

Jakub Janáček