Důležitý zápas s Černovicemi přinesl domácím tři body

Po sérii tří remíz za sebou potřebovali v dalším duelu se sestupem ohroženým týmem hráči Havlíčkovy Borové již naplno bodovat. V zápase se Černovicemi, které se představily v poměrně dobrém světle, se jim to naštěstí povedlo.

Zápas začali domácí hráči náporem a v úvodu se několikrát dostali nebezpečně na dostřel hostující branky. Jenže hosté úvodní tlak přežili a naopak sami se jako první mohli radovat z gólu. Rohový kop se jejich hráči na zadní tyči podařilo vrátit před branku a Pěnka usměrnil balon hlavou přesně pod břevno. 0:1.

Rychlý gól však paradoxně kvalitě fotbale neprospěl, ale spíše ublížil a diváci se pěkné podívané nedočkali. Domácí se snažili po většinu času překonat černovickou obranu dlouhými pasy, ty ale vysocí hostující obránci v pohodě sbírali. Přesto k vidění několik šancí bylo. Na jedné straně pálili hosté dvakrát nebezpečně, avšak jejich pokusy Veselého branku minuly. Na druhé straně se do asi největší příležitosti po rychlém brejku a odraženém míči dostal Lukáš Němec, ten ale svůj projektil z vyložené pozice poslal pouze do černovického brankáře.

Domácí záložník se však své branky přeci jen dostal. Po jedné z mála pohledných akcí ho přihrávkou do běhu po zemi našel Petr Veselý a Němec ve 38. minutě krásnou dělovkou do vzdálenějšího koutu brány srovnal na 1:1.

Ani ve druhém poločase kvalita hry vzestupnou tendenci nenabrala a diváci se tak spíše nudili. Hosté si již prakticky žádnou vyloženou šanci vypracovat nedokázali, ani domácí se příliš do zakončení nedostávali, a tak spíše čestnou výjimkou bylo několik rohových kopů a střel zdálky. Největším vzruchem tak bylo vyloučení hostujícího hráče, který musel po dvou rychle inkasovaných žlutých kartách ze hřiště.

Borové se však nakonec přeci jen podařilo rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Po akci Petra Veselého a jeho přesné přihrávce se míč dostal před brankou od Janáčka až ke Stejskalovi, který sám před gólmanem zachoval chladnou hlavu a přesnou střelou vsítil vítěznou branku utkání.

Hosté se pak ještě snažili o závěrečný nápor, ale do žádné šance se nedostali, naopak jeden nadějný brejk do otevřené obrany zhatil ukvapenou přihrávkou střídající Janáček.

Havlíčkova Borová si tak po několikazápasové pouze připsala po neurovnaném zápase do tabulky tři body a její vysněná záchrana je tak již na dohled.

Havlíčkova Borová – Černovice 2:1(1:1)

Branky: Němec, Stejskal

Sestava: Pavel Veselý – Tonar, Blažek, J.Veselý, Kučera – Fikar(85.Šrámek), Němec, Fruhbauer, Sobotka (46.Stejskal) – Rakušan(77.Janáček), Petr Veselý

Jakub Janáček