Ze tří utkání vytěžilo áčko dva body

Dvě utkání s celky ze stejných pater tabulky a jeden zájezd na hřiště jasného favorita. Takový byl program dosud posledních tří zápasů borovského A týmu. Ten si nakonec do tabulky připsal dva body.

Luka nad Jihlavou – Havlíčkova Borová 3:0(2:0)

Jako první se Borové v „trojboji“ postavil hlavní adept na postup do vyšší soutěže – Luka nad Jihlavou.

Domácí na pěkném pažitu jasně opanovali prvních pětadvacet minut zápasu a svoji technickou vybaveností i rychlostními předpoklady řádně větrali hostující tým. Luka měla šanci hned v úvodu, ale míč skončil jen těsně vedle tyče. Domácí se pak dostali do vedení po střele do tyče a následné dorážce, která ovšem notně zaváněla ofsajdem. Pak se jednou vyznamenal Lupták, který vytěsnil povedenou střelu na roh. Z dalšího trestného kopu však již udeřilo podruhé, když míč do vlastní sítě nešťasně usměrnil hlavou Blažek. Hosté ovšem zcela nerezignovali a několika povedenými kombinacemi se dostali na dostřel domácí branky. Ani z jedné možnost se však gólově neurodilo.

Ve druhé půli se hrál poměrně neurovnaný fotbal hlavně ve středu pole. Domácí se již nikam nehrnuli a hosté celkem v klidu většinu jejich útoků zastavili. Lukám se však podařilo v závěru přidat z rohového kopu třetí branku. Borové se ani v závěru nepodařilo při několika nadějných možnostech po povedených akcích ani snížit.

Sestava: Lupták – Janáček, Blažek, Veselý, Kučera – Fikar, Stejskal, Z. Fruhbauer, P.Šmíd – Rakušan, Tonar (Zvolánek, Sobotka, A.Fruhbauer)

Havlíčkova Borová – Budíkov 2:2(1:1)

Na souseda v tabulce si domácí poměrně věřili, ale hra, kterou oba celky v průběhu zápasu předváděli, rozhodně nemohla diváky uspokojit. Hosté, kteří svými dalekými odkopy několikrát dokázali, že si přijeli hlavně pro bod, se jako první dostali do vedení. Borová špatně sehrála po odraženém míči ofsajdovou past a hostující hráč se sám před Veselým, který se do branky vrátil po pětizápasovém trestu, nemýlil. Domácí si pak vypracovali hned několik šancí. V největších selhal Šmíd a Janáček, ale díky důrazu Petra Veselého a jeho následné přihrávce se podařilo ještě do půle Stejskalovi srovnat. Na druhé straně pak ještě budíkovský útočník mířil nad Veselého branku.

Hned na začátku druhého dějství se pak budíkovské obraně utrhl Petr Veselý, který svůj samostatný průnik zakončil gólem. 2:1. Poté se dál hrála neurovnaná partie, hosté se snažili o vyrovnání a domácí zazdili několik nadějných brejků.

Hostujícímu celku se pak podařilo po dlouhém nákopu deset minut před koncem vyrovnat. Borová mohla ještě vstřelit branku po závěrečném závaru, ale body se nakonec dělily.

Sestava: Pavel Veselý – Janáček, Blažek, J.Veselý, Kučera – Fikar, Stejskal, Z.Fruhbauer, P.Šmíd – Rakušan, Petr Veselý (Tonar, Sobotka, Zvolánek)

Chotěboř B – Havlíčkova Borová 1:1(0:0)

V zápase na půdě zachraňující se Chotěboře mohli borovští rozhodně myslet i na zisk plného počtu bodů. Domácí sice zahrozili hned v úvodu, kdy letěla jejich střela z hranice vápna mimo, ale poté si hosté vypracovali hned několik gólových možností. Nejprve míč dobře netrefil Fikar, pak se po Rakušanově centru ocitl sám na malém vápně Petr Veselý, ale vysoký míč hlavou dobře netrefil.

Stejný hráč pak využil chyby domácí obrany, jenže v samostatném úniku mířil zblízka mimo branku. Chotěboř pak mohla otevřít skóre díky Krédlovi, ale ten v jejich největší šanci Pavla Veselého nepřekonal. Na druhé straně pak pořádně domácího gólmana protáhl střelou zdálky opět Veselý, osamocený Fruhbauer trefil centrovaný míč „z první“ jen těsně mimo a na chotěbořském brankáři si pak vylámal po rohovém kopu při střele zblízka i Pavel Šmíd.

Druhý poločas již tolik šancí nepřinesl a na tvrdém a hrbolatém hřišti se hrál průměrný fotbal. Hosté zhruba v 65. minutě využili špatného výhozu brankáře a Veselého střelu do sítě dorazil důrazný Rakušan. Jenže z vedení se Borová neradovala dlouho. Na rohový kop si o dvě minuty později naskočil Vrána a srovnal. Pak svoji hlavičkou protáhl domácího gólmana Němec a na druhé straně si po Blažkově teči krásně zaplachtil vzduchem i Pavel Veselý.

Emoce u hostí vyvolala ještě poslední minuta, kdy mohl jít sám na bránu Němec, kterému byl ovšem odmávám ofsajd. I z druhého zápasu za sebou si tak Borová připsala pouze bod.

Sestava: Pavel Veselý – Janáček, Blažek, J.Veselý, Kučera – Fikar, Němec, Fruhbauer, P.Šmíd – Rakušan, Petr Veselý (Stejskal, Sobotka)

průměr (3.22) | hlasovalo (9)