Borová přišla o bod v úplném závěru

Po prvním jarním kole, kdy Havlíčkova Borová porazila na domácím hřišti Lípu 2:0, zajížděli její hráči na půdu Pacova. Ten se po nadějném podzimním rozjezdu krčil na předposledním místě tabulky, a proto si hosté troufali na bodový zisk. To se bohužel nepovedlo.

Hra obou celků hned od počátku připomínala záchranářský duel a předvedená hra se snad ani nedá nazvat jinak než lidově – holomajzna. Šancí, nebo povedených akcí bylo totiž v celém zápase doslova jako šafránu a diváky z tohoto představení musely spíše bolet oči.

K početným absencím v sestavě hostujícího celku se navíc připojil ještě střelec první branky z předchozího utkání Petr Veselý, kterého měl na hrotu zastoupit Fikar. Ani domácí toho směrem dopředu moc nepředvedli, a tak se po celé utkání spíše bojovalo ve středu pole. Hosté se v prvním poločase zmohli jen na několik náznaků. Jakous takous střeleckou pozici měl po střele Stejskala Pavel Šmíd, ale jeho pokus zhruba z hranice pokutového území zastavila až síť za brankou. Na druhé straně se v jediné opravdu vážnější šanci vyznamenal Lupták, který zblízka po křížném pasu dobře zasáhl proti střele domácího hráče. Na druhé straně se od půlky probíjel před branku Kučera, ale sám svůj brejk zbrzdil a následná střela již domácího brankáře ohrozit nemohla.

Začátek druhého poločase měli možná o něco lepší hosté, kteří se několikrát dostali před domácí branku. Po jednom závaru však trefil Šmíd jenom spoluhráče Zvolánka a po jedné z opravdu mála pohlednějších akcí střílel Fikar placírkou jen do brankářových rukavic.

Postupem času se začali do hry na těžkém terénu, který ještě více poznamenávalo nevlídné počasí, dostávat přeci jen o něco fotbalovější domácí, ale žádnou opravdu dobrou možnost si dlouhou dobu nemohli připravit. Po jednom z rohových kopů však musela borovská obrana míč odkopávat až na poslední chvíli. Nudnou hru hostí alespoň zlehka oživil střídající Sobotka. Ten měl po jednom centru i možnost ke střele, ale v rozhodujícím okamžiku uklouzl a při jednom z brejků pak Rakušan na Tonarovou přihrávku nedosáhl.

Domácí se se svojí výškovou převahou pak v závěru dostali více na polovinu Borové, vypracovali si několik závarů před brankou, ale rozhodnutí duelu, kterému by skutečně slušel přívlastek nudná bezbranková plichta, přišlo až v samotném závěru.

Po autovém vhazování přišel centr do pokutového území, který z malého vápna odhlavičkoval Blažek, ale odražený míč nakonec dostal za Luptákova záda domácí útočník. Hosté se tak zbytečně připravili i o ten jeden – možná důležitý – bodík. V příštím kole se na borovském hřišti představí nejlépe střílející tým soutěže Horní Cerekev.

Pacov B – Havlíčkova Borová 1:0(0:0)

Sestava: Lupták – Janáček, T.Blažek, J.Veselý, Kučera – Stejskal(46.Tonar), Z. Frűhbauer, Zvolánek, Šmíd(60.Sobotka) – Rakušan(85.A.Frűhbauer), Fikar

Jakub Janáček