Výhra v posledním kole katapultovala áčko do středu tabulky

Dvě poslední kola sehráli fotbalisté bétřídní Havlíčkovy Borové v podzimní části soutěže. Ve dvanáctém kole podlehli doma Košeticím 1:2, z půdy dalšího nováčka – Lučice si však v pohodě odvezli tři body. Díky třem získaným bodům se tak Borová dostala do středu tabulky.

Havlíčkova Borová – Košetice 1:2(0:2)

Domácí si zápas prohráli doslova promrhaným prvním poločasem. Ten byl zpočátku ještě poměrně vyrovnaný a oba celky si vypracovaly po jedné šanci. Pak však domácí notně polevili a Košetice byly lepším týmem. První dvě jejich šance vychytal ještě Pavel Veselý, ale ve 33. minutě chyboval J. Janáček a odražený míč dostal do sítě Kubů. Tentýž hráč se o tři minuty prosadil v pokutovém území podruhé a zvýšil na 2:0.

Druhý poločas orámoval hned v 55. minutě brankář Pavel Veselý, který inkasoval za „oplácení“ červenou kartu a do branky musel útočník Petr Veselý. Domácí však byli v deseti možná překvapivě lepším celkem a krásnou střelou z přímého kopu brzy snížil Fikar. Jednou za pak zaskvěl v brance zaskakující gólman Veselý a v závěru se dostala Borová do drtivého tlaku. Bez gólového efektu však bylo několik divokých závarů, střel i únik Klementa. Když pak v nastaveném čase z dalšího přímého kopu trefil Fikar břevno, bylo o výhře hostí rozhodnuto.

Branka: Fikar

Sestava: Pavel Veselý – J.Janáček, J.Veselý, Fruhbauer, Tonar – Fikar, Němec, Stejskal, R.Janáček(P.Šmíd) – Petr Veselý, Hošák (R.Klement)

Lučice – Havlíčkova Borová 0:2(0:1)

Hosté nastoupili k utkání na těžkém terénu v kádru hned s pěti hráči B týmu. Nutno však dodat, že zápas o „šest bodů“ zvládla Borová dobře a všichni hráči podali velmi dobrý výkon. Hosté byli hned od počátku lepším celkem a prakticky do ničeho domácí, kteří prý byli naopak poprvé v sezoně kompletní, nepustili. V útoku opět po letech řádil Josef Klement, který také namazal na první gól Hošákovi, a ten levačkou propálil brankáře Šimánka.

Borová mohla už v prvním poločase přidat další branky. A to hned několikrát. Hošák však mířil hlavou jen do tyče, těsně nad hlavičkovali v gólových pozicích Němec a Šmíd, vlastní odkop, kterým trefil Petra Veselého, musel na brankové čáře krotit domácí gólman a jen těsně nad mířil Němec. Domácí měli snad jen jednu nebezpečnější příležitost, ale střela lučického záložníka mířila mimo branku.

I ve druhé půli měli hosté zřetelnou převahu a mnohem více šancí. Alespoň namátkou se neujaly střely Němce, Klementa, ani Petra Veselého. Zblízka nepropasíroval míč do sítě ani střídající Benc a Aleš Fruhbauer volil místo úniku na bránu ukvapeně střelu. Asi čtvrt hodiny před koncem však hosté po pěkné akci vyslali do úniku Josefa Klementa, který ukázal mnohem mladšímu obránci záda a parádním centrem nalezl volného Hošáka, který hlavou pohodlně přidal druhou branku a definitivně tak rozhodl. Lučice mohla snížit po jednom závaru, který ale dobře vyřešil Lupták. Ten si pak ještě efektně počkal i na závarečný trestný kop domácích. Hosté si tak zaslouženě odvezli tři body a posunuli se tak na středu tabulky.

Branky: Hošák 2

Sestava: Lupták – J.Janáček, J.Veselý, Z. Fruhbauer, Tonar(Benc) – R.Janáček, Němec, Petr Veselý, Šmíd(A.Fruhbauer) – J.Klement(R.Klement), Hošák

Jakub Janáček

průměr (1.69) | hlasovalo (13)