Půlhodina bezbřehého zoufalství a áčka odjelo bez bodu

Dvě třetiny hracího času se pro áčko utkání v Lípě vyvíjelo nadmíru dobře. V závěrečné třicetiminutovce však Borová totálně zkolabovala, přišla o dvoubrankové vedení a nakonec odjelo domů s prázdnou.

První poločas hráli hosté „z kopce“ a celkem pohodlně v prvním dějství kontrolovali hru. Domácí sice začali aktivním napadáním, ale tvořivé nápady a šance jejich hře chyběly. Naopak Borové se dostala hned do několika nadějných možností.

Z vlastní poloviny prošel hřiště Radek Janáček, ale jeho střela ve výhodné pozici, ze které ještě mohla přijít nahrávka na nabíhající spoluhráče, však potřebnou razanci postrádala. Dobrou možnost měli dvakrát hosté i po rohových kopech a následných závarech, ale ani ty brankou neskončily.

Domácí měli slušnou možnost po nepřímém kopu zevnitř velkého vápna po „malé domů“, ale Hrdlička mířil hodně mimo, a další střela lipského hráče po individuální akci minula levou tyč Veselého branky. První branka padla zhruba po půlhodině hry a zaslouženě ji vstřelili hosté. Němec vhodil rychle aut na Petra Veselého, který z hranice pokutového území pěkně prostřelil lipského brankáře. Borová v těchto chvílích domácí prakticky do ničeho nepouštěla a brzy mohla přidat druhý gól. Po akci Jaroslava Veselého se v brejku 4 proti jednomu přes Němce dostal míč až ke Klementovi, který ale v obrovské tutovce trefil pouze domácího gólmana. A protože ani další akce k brankám nevedly, šlo se do kabin za stavu 0:1.

Ani začátek druhé půlky nezavdal velké pochyby o dobrý výsledek pro hosty. Lípa se sice snažila tlačit z kopce dolů, ale byli to právě hosté, kdo přidal další branku. Domácí stoper odhlavičkoval míč jen za hranici šestnáctky a Petr Veselý krásným a tvrdým volejem z dvaceti metrů rozvlnil síť za Vašákem podruhé a tři body se zdály být na dobré cestě.

Jenže za deset minut přišla zbytečná standardka z poloviny hřiště, centr prolétl až na zadní tyč, kde jej střídající Prokš doslova dotlačil do sítě a snížil na 1:2. To byla možná zlomová chvíle zápasu, která domácím nalila nový elán do žil, a hosté byli od té doby víceméně zatlačeni na své polovině. Přesto však mohli opět zvýšit na dvoubrankový rozdíl, ale po Klementově úniku a centru netrefil Němec míč dobře.

Ovšem to byla spíše labutí píseň hostí, kteří Lípě aktivní hru neuvěřitelně usnadnili. Domácí je na dvacet zatlačili do hluboké defenzivy a třemi dalšími brankami se jim povedl dokonalý obrat. Nejprve se v 68. minutě v pokutovém území uvolnil Hrdlička, který trefil přesně na vzdálenější tyč.2:2.

Akcie naprosto zvadlé Borové poté ještě držel nad vodou brankář Veselý, který si bravurně poradil s dvěma tutovkami Lípy a jednou za něj musela chytat tyč. Avšak v 80.minutě ztratila Borová míč na polovině, domácí zatáhli akci po straně a následný centr přetavil dorážkou zblízka ve třetí branku nestárnoucí Bouchner.

A aby toho nebylo málo, využil o pět minut později liknavosti hostí před šestnáctkou Bouda, který střelou po zemi dal výsledku konečnou podobu. Hosté tak absolutně nezvládli hru Lípy, která se doma vždy snaží tlačit ve druhé půli z kopce dolů a naprosto trestuhodně prohospodařili dvou brankový náskok. Za tragický výkon od 60. minuty však prostě tvrdý trest přijít musel.

Lípa – Havlíčkova Borová 4:2(0:1)

Branky: Petr Veselý 2

Sestava: Pavel Veselý – J. Janáček, Hošák, J.Veselý, Tonar – Fruhbauer (60. Šrámek), Stejskal, Petr Veselý, R.Janáček (70.Fikar) – Klement, Němec

průměr (3.86) | hlasovalo (14)