Prohra v Přibyslavi zřejmě definitivně podepsala sestupový ortel

Prachbídný výkon hlavně v prvním poločase a výborná hra přibyslavské středové dvojice v podání dvou mazáků Krčála a Strašila rozhodla derby zápas před velmi pěknou návštěvou v Přibyslavi. Porážka zřejmě s konečnou platností znamená po roce působení v I.A třídě pro Borovou pád o patro níž. Přestože šance stále žije.

Domácí začali zápas jednoznačně lépe. Těžko říci, zda hostům svazovalo vědomí o důležitosti zápasu nohy, každopádně Borová nebyla schopna po většinu zápasu nic kloudného vymyslet, hráči se často alibisticky schovávali před přihrávkou a zbytečně ztráceli míče, které měli pod kontrolou. Hned v úvodu boxoval brankář Veselý jedovku Vykoukala a domácí o několik minut později po závaru nastřelili tyčku hostující branky. Pak se hrálo bez větších šancí, ale přibyslavští, kteří ve středu pole Borovu přehrávali, v pohodě kontrolovali hru.

Ve 33. Minutě hosté ztratili naprosto zbytečně na půlce míč, špílmachr Krčál si v pohodě došel skoro přes půl hřiště na kraj velkého vápna pro faul a nařízený přímý kop přetavil Musil utěšenou střelou přes zeď ve vedoucí branku. Hosté se pak na několik málo okamžiků zvedli, do šance se dostal Šrámek, jeho prudký pokus tečoval obránce do protipohybu brankáře, ale domácí gólman Prchal výborným reflexem vyškrábl míč na rohový kop.

Pak se opět vytáhl hostující gólman Veselý, který Strašilův volej po rohovém kopu vyrazil a stejně se mu vedlo i při dalším pokusu k tyči. Za hosty alespoň symbolicky kontroval Šrámek, ale jeho ránu zdálky bez větších problému ukryl Prchal ve svém náručí.

Druhá půle byla v poli opticky vyrovnanější, ale domácí působili přesto i nadále mnohem nebezpečněji. Hosté však v úvodu poločasu zazdili svými nepřesnými přihrávkami dva hodně nadějné brejky, které je mohly vrátit do hry. Avšak to se nestalo a domácí, kteří rychlými kontry a narážečkami pronikali před Veselého branku své vedení v 60. Minutě pojistili. Po přihrávce středem hřiště se Krčál vyhnul brankáři a po jeho kličce zapadl míč do sítě. Hosté sice reklamovali ofsajd Vykoukala, ale branka přesto platila.

Přibyslav mohla ještě přidat další branky, ale například při voleji, který po centru ze strany poslal zblízka na kasu Smejkal, se fantastickým zákrokem zaskvěl hostující Veselý. Hosté sice chvílemi hráli na polovině soupeře, ale skutečnou gólovku neměli. Snad jen Janáček mohl po závaru v pokutovém území snížit, ale Strašil byl u míče o zlomek vteřiny blíž.

Domácí si tak naprosto zaslouženě připsali tři body a sousedům z blízké Borové zřejmě nadobro podepsali sestupový ortel. Ti se jej mohou pokusit alespoň částečně odvrátit v neděli doma s Věžnicemi.

Přibyslav – Havlíčkova Borová 2:0(1:0)

Sestava: Pavel Veselý – Janáček, J.Veselý, Petr Veselý, Klement – Fruhbauer, Chlubna, Hošák, Stejskal – Šrámek, Němec (Šmíd, Tonar, Blažek)