Divoká přestřelka u Sokolovny. Borová konečně naplno bodovala

Fotbalisté A týmu Havlíčkovy Borové si na bodový zisk museli počkat několik zápasů. Po nešťastné ztrátě bodu v posledním zápase v Ledči se konečně dočkali na svém hřišti výhry. V divokém zápase přestříleli Pohled.

V sestavě oproti poslednímu utkání nově chyběli zranění Hošák a Štefáček, naopak se do základní jedenáctky vrátili ještě ne zcela uzdravení rekonvalescenti Němec a Šrámek. Ti spolu s dalším marodem Blažkem, který se na hřiště dostal až v závěru, rozhodli havlíčkobrodské derby.

Domácí, kteří potřebují v boji o záchranu nutně bodovat a prakticky každý zápas se na trávníku objeví v jiné sestavě, začali utkání jako z partesu. Už ve druhé minutě nacentroval před branku Němec a Tonarova hlavička skončila na tyči Růžičkovy branky. O čtyři minuty později pak po lajně zaútočil obránce Klement, dostal se až před branku a jeho zpětnou přihrávku zasunul do klece právě Němec.

Hosté hráli v první půli v poli poměrně vyrovnanou partii, šancí však měli poskrovnu. To s chutí hrající domácí byli směrem dopředu mnohem aktivnější a nebezpečnější. Po krásné křídelní akci z pravé strany poslal míč zblízka v gólovce bombou mimo opět Němec, Stejskal postupoval po pěkné přihrávce z úhlu sám na branku, ale jeho střela Růžičku příliš nevyděsila a po Veselého trestném kopu a následné teči skončil míč tentokráte na břevně hostující branky.

Hosté měli v prvním poločase snad jedinou vyloženou šanci, ale osamocený Freudenreich Veselého neprostřelil. Na druhé straně se pak do stoprocentní šance dostal Janáček, který vypíchl Růžičkovi míč, ale ze dvou metrů nedokázal trefit odkrytou svatyni… To mohl Pohled ještě do půle potrestat, ale nebezpečný rohový kop Moučky prolétl jen do zámezí.

Diváci se rozhodně nenudili ani ve druhém poločase, ve kterém se navíc urodily bohaté gólové hody. Znatelně urostlejší hosté začali velkým náporem a po sérii Sobotkových dlouhých autů do vápna se k doraženému míči dostal Eis, jehož prudká rána se zastavila až v síti. 1:1. Pohledští měli pětadvacet minut druhé půle více ze hry, jejich útoky hasila domácí defenziva na poslední chvíli a jednou se opět musel s dobrým zákrokem vytáhnout brankář Veselý.

Ten však už nestačil v 61. minutě na Zychovu technickou střelou z hranice vápna, která zapadla přesně k tyči. 1:2. To domácí hráče probralo a hned vzápětí mohl srovnat po krásném Veselého pasu Fruhbauer, tomu ale v samostatném úniku míč uskočil více, než je při podobných šancích zdrávo a svým pokusem pak prověřil Růžičku i Petr Veselý. O chvíli později se ale právě po souboji Petra Veselého s hostujícím obráncem v pokutovém území pískala penalta, kterou domácí Šrámek s přehledem proměnil. 2:2. To však nebylo zdaleka vše. V 78. minutě Vencovu přihrávku domácí hráči nešťastně tečovali do vlastní sítě a hosté opět vedli. Pohled se dále tlačil do zakončení a po hlavičce střídajícího Janďourka se opět zaskvěl fantastickým zákrokem domácí gólman. Domácí pak již začali hrát vabank, a to jim přineslo ovoce.

Fruhbauer v 82. minutě vybojoval ve středu pole míč, posunul doleva na Stejskala, který krásnou přihrávkou z prvního doteku našel nabíhajícího Blažka, který taktéž z první prostřelil Růžičku a domácí vycítili ještě šanci na výhru. V 86. minutě nastal po standardní situaci Borové před brankou Pohledu závar a hostující beci srazili míč u tyče na rohový kop. Ten bleskurychle rozehrál Petr Veselý a osamocený Blažek hlavou poslal balón k tyči. 4:3. Havlíčkova Borová si pak již výhru v závěru pohlídala.

V příštím kole zajíždí Borová v sobotu na derby do Přibyslavi.

Havlíčkova Borová – Pohled 4:3(1:0)

Branky:Blažek 2, Šrámek (pk), Němec

Sestava:Pavel Veselý – Janáček, J.Veselý, Petr Veselý, Klement – Tonar(25.Rosický, 60. Doležal), Chlubna, Frűhbauer, Stejskal – Němec, Šrámek(78.Blažek)

Jakub Janáček