Překvapení se nekonalo. Křikava opět popravil Borovou

Sedm branek během dvou zápasů na podzim a na jaře inkasovala Havlíčkova Borová od Světlé nad Sázavou. A hned šest z nich nese punc nejlepšího střelce I.A třídy Miroslava Křikavy. Ten popravil hráčsky zdecimovanou Borovou i v jejím posledním zápase.

Domácím oproti předsezónnímu kádru chybí řada stabilních hráčů. Němec, Šrámek, Kučera, v podstatě i Miroslav Blažek, do Žďírce odešli v zimě Radek Klement a Tomáš Blažek. Její sestava je tedy v posledních utkáních děravá jako noty na buben, a znát to bylo i ve střetnutí proti favorizovaným sklářům ze Světlé. Ti rozhodně nepředvedli žádný oslnivý výkon, například Humpolecké béčko bylo v minulém zápase proti Borové herně podstatně lepší, přesto jim to na tři body stačilo.

Hned v úvodu se po standardní situaci dostal k hlavičce Křikava, ale vyhlášený ostrostřelec se prozatím pouze zastřeloval nad. Hosty v první půli výborně dirigoval zkušený Tůma a Světlá měla více ze hry. Pozorná borovská obrana je však do mnoha gólovek nepouštěla. Výjimkou byla situace z 15. minuty, kdy po Křikavově střele vznikl v pokutovém území domácích velký závar, obránci však stačili střelu Pohnětala a Štrose zblokovat. Poté ještě zazlobil trestným kopem Tůma, jehož pokus musel Vesleý boxovat z branky. První dějství jinak příliš vzruchu nenabídlo a domácí se k více než několika náznakům nedostali.

Druhý poločas již byl zajímavější, a přestože Borová v poli přeci jen lehce vyrovnala hru, přinesl i tři branky v jejich síti. Ve 47.minutě kopali hosté rohový kop, odražený míč se dostal k Tůmovi, který zacentroval na Křikavu. Ten si míč zpracoval a přesnou střelou k tyči otevřel skóre. Domácí se snažili zahrát ofsajd systém, ale na přední tyči se zapomněl Petr Veselý, a tak se skláři mohli poprvé radovat. Hned po rozehrávce je ale mohl zchladit Tonar. Ten se po nedorozumění Janoty a středních obránců dostal až před hostujícího brankáře, ale jeho střela skončila pouze vedle tyče. Domácí vycítili svoji šanci, znatelně přidali a zhruba dvacet minut dokázali hosty přehrávat. Mnoho nadějných příležitostí si však i přes územní převahu vypracovat nedokázali, přestože se jim chvílemi dařilo celkem slušně od obrany kombinovat. Janáček hlavičkoval po jednom z několika rohových kopů na vzdálenější tyči nad branku, a dvakrát pořádně hostujícím hráčům zamotal hlavy Štefáček, ale ani jedna jeho přihrávka adresáta nenašla a další centry ze stran sbíral Janota. Hostující trenér se v těch chvílích na své svěřence pořádně zlobil, ale domácí nedokázali jejich útlumu využít.

Zápas zřejmě definitivně rozhodla 71. minuta, kdy domácí hráli už i bez zraněného J.Veselého. Hosté získali při útoku Borové u svého pokutového území lacino míč, hra se přenesla několik metrů na Štrose, který po krátkém úprku vybídl Křikavu. Ten po krátké kličce brankáři míč zasunul do branky. Nutno ovšem dodat, že postavení světelského Štrose bylo s největší pravděpodobností ofsajdové a to tak, že rozhodně ne ani na hraně. Pomezní sudí Půlpán však nechal překvapivě pokračovat ve hře a domácí prohrávali již o dvě branky.

Tento moment definitivně zlomil odpor Borové. Ta se ještě chvíli snažila výsledek alespoň zkorigovat, v dobrém postavení si míč po pěkné Štefáčkově akci ukopl Pecha, jenže hosté již kontrolovali hru. V 79. minutě po dalším rohovém kopu zatloukl třetí hřebíček do borovské sítě trestuhodně neobsazený tulák pokutového území Křikava. Světlá pak mohla ještě dvě branky přidat. Křikavovou střelu ale Veselý vychytal, stejně jako jeho další únik a pokus o kličku.

Hosté se si však i tak odvážejí tři body. Domácí, kterým se stejně jako béčku nedostávají hráči až do druhého gólu (především prvních dvacet minut druhé půle) zřejmě předvedli výkon na hranici svých současných možností.

Havlíčkova Borová – Světlá nad Sázavou 0:3(0:0)

Sestava: Pavel Veselý – Janáček, J.Veselý(60.Pecha), Petr Veselý, Klement – Tonar(74.Blažek), Chlubna, Fruhbauer, Stejskal – Štefáček(80.Novosad), Hošák