Borová v Chotěboři vybouchla. Výsledkově i herně

Prachmizerný výkon předvedli fotbalisté A týmu Havlíčkovy Borové v derby na půdě nedaleké Chotěboře. Domácí si třemi brankami v druhém poločase v pohodě dokráčeli pro zasloužené vítězství.

Taktika oslabené Borové pro první půli byla celkem jasná. Vycházet ze zabezpečené obrany a dostávat se do brejků. A v prvním dějství se zdálo, že by tento styl hry na velmi tvrdém a místy trávu zcela postrádajícím hřišti mohl slavit úspěch. Domácí byli sice jasně na míči aktivnější, ale kromě velmi nebezpečných standardních situací si příliš gólovek nevytvořili. V 10. mířil po rohovém kopu hlavou těsně mimo nejlepší hráč domácích Odvářka a stejně se vedlo později i Somerauerovi. Další střela chotěbořských hráčů mířila těsně vedle tyče. Hostům se celkem dařilo krotit ofenzivní výpady chotěbořských mimo pokutové území a postupem času se i oni dostali do několika nadějných brejků. V jednom z nich pálil hodně mimo Fruhbauer a chvíli před pauzou po Klementově přihrávce ze strany Němcovi v dobré pozici odskočil míč. Skutečná gólovka se na kontě hostí v první půli, stejně jako po celý zápas, neobjevila.

Ve druhé půli musel odstoupit pro zranění Hošák a na defenzivě Borové to bylo citelně znát. Pět minut po pauze dostal do středu dobrý míč osamocený Odvářka, přešel v pokutovém území přes Janáčka a z úhlu mířil přesně. Pouze o několik minut později opět výborný Odvářka nezadržitelně prošel před pokutové území, namazal volnému Moravcovi, a ten z první mířil zhruba z hranice pokutového území přesně k tyči. Hosté nebyli v druhém poločase nic kloudného vymyslet, jejich hra postrádala řád a oproti dobrému výkonu z minulého zápasu proti Janovicím se v ní nenašlo snad jediné světlé místo. Po faulech domácích hráčů si sice vypracovali hned několik standardních situací, z nich ale žádná velká šance nepřišla. Ani domácí nepředváděli nikterak úchvatný výkon, ale bezzubí borovští hráči jim jejich úlohu neuvěřitelně usnadnili. Čtvrt hodiny před koncem si pak na přesný Čápův centr naskočil Hromádka a hlavou zblízka vsítil třetí a poslední gól zápasu (prý hlavou poprvé v životě).

Hosté si tak po mizerném výkonu hlavně ve druhém poločase skutečně žádné body nezasloužili. Nebodovali tak už ve třetím jarním zápase v řadě a po sérii těžších soupeřů, teď přicházejí ti papírově lehčí. Pokud má být naděje na záchranu reálná v neděli budou muset borovští jednoznačně naplno bodovat proti Dlouhé Vsi.

Sestava: Pavel Veselý – Janáček(80. Pecha), Hošák(46.Tonar), J.Veselý, Stejskal – Klement, Chlubna, Němec, Frűhbauer – Šrámek, Petr Veselý

Jakub Janáček