Velká škoda. Opět bez bodu, i když alespoň jeden by slušel…

Druhé jarní utkání a opět ani jeden bod. Soupeřem Havlíčkovy Borové, která se představila v „domácím“ azylu na umělé trávě ve Žďáře nad Sázavou byl tentokrát lídr soutěže z Janovic.

Janovice ovšem během nedělního slunečného odpoledne vůbec nepřipomínaly neohrozitelného vládce tabulky a Borová jim byla minimálně vyrovnaným soupeřem.

Už v úvodu utkání se do dvou střeleckých pozic dostal agilní Šrámek, ale ani z jedné příležitosti gólově nezapršelo. Domácí byli v prvním poločase viditelně lepším celkem a ospalé Janovice prakticky do ničeho nepouštěli. Jedinou smutnou výjimkou byla situace ze 30. minuty, kdy borovští nezachytili náběh hostujícího Slezáka, který se dostal až před Veselého a otevřel gólový účet zápasu.Borová bohužel nedokázala dotáhnout do úspěšného konce ani jednu ze svých nadějných akcí. Největší gólovku měl před poločasem na své kopačce Tonar. Po akci ze strany mu přenechal nový kapitán Petr Veselý míč parádně do náběhu, osamocený domácí záložník však tváří v tváři Koubkovi, který se v brance rozhodně nenudil, pálil pouze nad branku.

I na začátku druhého poločasu byli domácí lepší a také se jim dostalo zasloužené gólové odměny. Velmi aktivní Šrámek dostal v 62. minutě přesnou přihrávku do běhu od Veselého, vymotal zkušeného Tržila a výborně chytající Koubek jeho ránu s námahou vyrazil na roh. Ten domácí rozehráli na nabíhajícího Klementa a po krátkém závaru jeho závar napálil zblízka pod břevno Hošák.

O několik minut později mohlo být ještě veseleji, když po dalším centru opět mířil přesně Hošák, ale sudí gól pro Fruhbauerovu ruku neuznal. A přišel trest. V 72. sudí ani hosté nepřerušili hru, přestože v poli ležel jeden z domácích hráčů, vybojovali standardní situaci, kterou domácí nešťastně prodloužili na zadní tyč, kde číhal neobsazený Barák. 1:2.

O tři minuty později se po ofsajdem zavánějící situaci dostal do brejku Slezák, který svým druhým gólem zvýšil na 1:3.

Hosté se pak už lépe dostávali do otevřené borovské defenzivy, ale ve vyložené šanci vychytal jinak nevýrazného Špendlíčka Veselý a další jejich střela skončila těsně vedle branky.

Borovští mohli přesto ještě kontrovat, ale další rychlou akci nezakončil po povedené kličce přesnou střelou z nadějné pozice Petr Veselý.

Konečnou podobu dal výsledku dvě minuty před koncem Padrnos, který se jako první dostal uvnitř pokutového území k odraženému míči po dalším nepřerušení hry a poslal míč do branky.

V závěru mohli domácí ještě alespoň snížit, ale žádná standardní situace ani Blažkova akce brankou neskončila.

Favorizovaní hosté si tak nakonec ze Žďáru odvezli všechny body, přestože podle jejich vlastních slov byla Borová pětašedesát minut lepším celkem. Domácí mohou žehrat na smrtelné chyby v defenzivě a na svoji dlouhotrvající střeleckou sterilitu.

Šance na reparát čeká borovské v neděli odpoledne, kdy zajíždí na derby do Chotěboře.

Zápas začíná v 15.30. Přijeďte nás podpořit.

Havlíčkova Borová – Janovice 1:4(0:1)

Branka: Hošák

Sestava: Pavel Veselý – Klement, Hošák, J.Veselý, Stejskal – Tonar(46.Janáček), Chlubna, Němec, Frűhbauer – Šrámek, Petr Veselý(80.Blažek)