Borové se v zimní přípravě nedaří. Ve Žďáře podlehla Rozsochám

A tým Havlíčkovy Borové, který se připravuje na tuhé záchranářské boje v I.A třídě, nemá v zimní přípravě zrovna oslnivé výsledky. V sobotu podlehl Rozsochám, které hrají I.B třídu.

Borovským, kterým se nedaří v přípravě nastoupit v kompletním složení, tentokrát v sestavě chyběl Petr Veselý, Jaroslav Veselý a Kučera, pouze na lavičce zahájil zápas Miroslav Blažek.

První poločas příliš kvalitního fotbalu nenabídl. Rozsochy byly mnohem pohyblivější a dlouho drželi Borovou daleko od své branky. První dvacetiminutovka příliš šancí však ani z jejich strany nenabídla.

Až v 25. minutě se hosté prosmýkli po straně a následný útok středem hřiště zakončili přesně. Teprve potom se začal výrazněji připomínat i papírový favorit, po chybě brankáře spálil velkou šanci Němec a ani průnik Šrámka gólové parametry neměl. Soupeř, v jehož ofenzivě zářil výborný hráč s číslem 14, měl naopak další dvě gólovky, ale Veselý v brance byl vždy proti. Zhruba ve 35. minutě si pak Blažkův střílený centr z rohového kopu srazili obránci soupeře sami do sítě. Vedení na stranu Borové mohl strhnout mladý Fikar, ale po dalším rohovém kopu mířil těsně před pauzou ve vyložené šanci pouze do tyče.

Druhé dějství pak celkem jasně ovládl soupeř ze žďárska. Hlavně v rozmezí od 45. do 70. minuty byl jasně lepší, rychlými kontry neustále hrozil před Veselého brankou a hra Borové byla slušně řečeno chaotická a neurovnaná.

Druhý gól přidaly Rozsochy zhruba v 55. minutě z přímého kopu, kdy přízemní střela prošla kolem zdi až do sítě. O chvíli později pak udeřily potřetí, když rychlý brejk z poloviny hřiště poslal jejich útočník pohodlně do odkryté branky.

Teprve poté se začala probouzet znovu i Havlíčkova Borová, které přece jen trochu napomohl příchod Šrámka do středu zálohy. Několik možností i střeleckých pokusů však brankář Rozsoch spolehlivě pochytal. V 83. minutě pak Šrámek našel rozběhnutého Němce, které obešel soupeře, zatáhl míč do pokutového území a jeho zpětnou přihrávku poslal Janáček k tyči soupeřovi branky. V posledních pěti minutách se Borová ještě snažila vyrovnat, dostala soupeře pod tlak, ale její možnost včetně té Němce těsně před závěrečným hvizdem už zůstaly nevyužity.

Branky: vlastní, Janáček

Sestava: Pavel Veselý – Janáček, Hošák, Fruhbauer, Stejskal – Pecha, Chlubna, Doležal, M.Klement – Šrámek, Němec (Blažek, Fikar)