Divoká přestřelka skončila prvním přípravným vítězstvím áčka

Dvanáct branek a spousta dalších šancí. Takovou podívanou předvedli fotbalisté A týmu Havlíčkovy Borové a bétřídního Herálce, kteří se na umělém trávníku ve Žďáře nad Sázavou střetli v dalším přípravném utkání plném gólů a dalších střeleckých možností.

Havlíčkova Borová - Herálec (ZR) 7:5 (3:2)

Nástup do zápasu měli mnohem lepší borovští fotbalisté, kteří se představili v brance tentokráte s dalším matadorem Zdeňkem Žákem. Po prvním rohovém kopu trefil nejprve ve druhé minutě Petr Veselý s pomocí brankářovi teče tyčku, ale po následném rohu již přesně mířil z voleje Kučera. Herálečtí odpověděli o pár minut později, kdy se jejich útočník dostal až před Žáka a po povedené kličce mohl pohodlně zakončit do odkryté branky. Borová se však záhy dostala opět do vedení. Další rohový kop rozehrál Petr Veselý na Janáčka a po jeho nahrávce se přesně zorientoval dobře střelecky naladěný obránce Kučera, který opět propálil gólmana. V 18. minutě pak přidal třetí branku Němec, který po úprku přes půl hřiště úspěšně přeloboval brankáře, Borová byla v první půli o něco lepším týmem, ale ještě do pauzy však soupeř snížil, když se po akci notně zavánějící ofsajdem Herálec opět prosadil zasunutím do prázdné klece.

Před přestávkou se bohužel zranil dobře hrající Kučera a poraněné koleno jej zřejmě na nějakou dobu také distancuje od dalších zápasů.

Ve druhé půli zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že by bohaté střelecké hody měly pokračovat. Oba týmy si vypracovaly několik jasných šancí, ale střelci na obou stranách v těchto fázích pálili spíše pánu bohu do oken. Nutno dodat, že Herálečtí zahodili minimálně dvě opravdu jasné gólovky. Od 58. minuty pak nastala doslova gólová smršť. Během šesti minut se dvakrát prosadil Blažek a po pěkné křídelní akcí skóroval podruhé v zápase i Němec, který se před utkáním posunul místo Petra Veselého až na hrot. Herálec ale nesložil zbraně a dvěma přesnými zásahy během dalších deset minut stáhl náskok Borové až na 4:6. Po dalším rohovém kopu se pak pohotovým lobem prosadil Fruhbauer, ale poslední slovo měli opět bétřídní tým ze žďárska, který v 83. minutě snížil na konečných 7:5. Poslední možnost upravit gólový stav měl Šrámek, ale ten po pěkné akcí ze strany střílel před prázdnou brankou kamsi od ochrané sítě.

Branky: Němec 2, Blažek, 2, Kučera 2, Z.Fruhbauer

Sestava: Žák - Janáček, Hošák, Kučera, Klement - Z.Fruhbauer, Chlubna, Petr Veselý, A.Fruhbauer - Šrámek, Němec (Fikar, Blažek)